Forum Klubu ROVERki.pl :: kontrole trzeźwości przez policję
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
kontrole trzeźwości przez policję
Autor Wiadomość
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 10:04   kontrole trzeźwości przez policję

Witajcie :)

Natknąłem się na taka akcje w mojej okolicy już chyba z 5 raz.
jadą samochody wszyscy przepisowo, teren zabudowany prosta droga przez wioskę.
Na poboczu stoi radiowóz, jeden pała w środku, a drugi/a stoi w kamizelce na środku ulicy z alkomatem i tamuje ruch sprawdzając każdego kierowcę. Tworzy sie zator na 20-30 samochodów a oni zmuszają kierowców do otwarcia okna, dmuchnięcia i jeśli ok to puszczają dalej.

Czy takie kontrole są normalne ? jak się ma prawo do tego?
_________________
75 Red Edition
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 10, 2017 10:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 10:33   

Prawo się ma do tego, że nie mogą, bo muszą mieć jakąś podstawę do zatrzymania.

U mnie raz coś takiego zrobili ale korek był dosłownie na 3-4 km.

Jak dla mnie akcja słuszna ale niech to robią z głową (nie na środku drogi jak u mnie było tylko np. na światłach żeby takich korków nie tworzyć).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 10:51   

zrobili raz w mosinie przed rondem, tak czy tak był korek
_________________
75 Red Edition
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Maj 10, 2017 11:06   

https://www.youtube.com/watch?v=GP_nuhg6ieo
a wracajac do tematu, akcja jak mowicie słuszna i bezprawna jednoczesnie + jeszcze w godzinach dojazdu do pracy oczywiscie i na głównych wjazdowych do miasta :ok: wywołuje to mieszane odczucia
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 11:56   

Podobno w nowelizacji PoRD mają to już zalegalizować tak, żeby nie było wątpliwości.

A to, że robią to rano, to jasne - wykrywalność rośnie - łatwej łapać w korku tych, którym wydawało się, że po wieczornej imprezie już są trzeźwi, niż patrolować miasto w nocy i łapać tych naprawdę pijanych.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 12:02   

Tylko robią to na środku wioski, rano kiedy ludzie jada do pracy, w środku tygodnia (dzisiaj) i sami tworzą korki, które nie sa zbyt bezpieczne, tym bardziej jak wypina dupsko żeby ja bylo w okienku widac . Dostanie raz czy drugi lusterkiem i sie skończy.
_________________
75 Red Edition
 
 
luke27 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 214



Wysłany: Sro Maj 10, 2017 13:15   

Generalnie jest tak zapisane że mogą sprawdzać gdy istnieje uzasadnione podejżenie. Z drugiej strony nie mogą podejżewać każdego z tąd np. w moich stronach już nie dmucha każdy tylko tak +/- co trzecie auto.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=103158
https://pl-pl.facebook.com/b4rally/
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Maj 10, 2017 16:00   

U mnie kontrolują od wielu lat i do tego ostatnio zaczęli na DK5 na rondzie na wszystkich wjazdach rano jak ludzie lecą do roboty :głupek2:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 19:23   

Polecam film https://www.youtube.com/watch?v=SFMSBFGPjUI

:P ale tak jak maciej pisze coś ostatnio chcieli zmienić żeby to było już legalne :D .
_________________
:pisze:
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sro Maj 10, 2017 22:10   

Oczywiście że nie mają prawa i miejmy nadzieję że się to nie zmieni.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 23:33   

nanab dlaczego ma się to nie zmienić?

Jedyna policyjna akcja, która ma zasadniczy sens. A nie stanie w krzakach z suszarką w miejscu gdzie wczoraj zmienili ograniczenie ze 140 na 50...
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 10, 2017 23:55   

Z jednej strony fajnie, że jest przesiew pijanych kierowców. Z drugiej... całe miasta uszczelnią? Jeżeli ktoś chleje w stopniu zagrażającym bezpieczeństwu to zapewne wie, którędy nie jeździć. A jeżeli to ma być stanie w korku jeszcze przed kolejnymi korkami - czego doświadczałem - to idzie się pochlastać.

Ogólnie nie jestem zwolennikiem kontroli rutynowych - jadę poprawnie, mam wszystkie żarówki i kółka, proszę nie tracić mojego czasu.

Choć jeżeli miałoby to nie ograniczać tak przepustowości to nie miałbym nic przeciwko. O ile pijani kierowcy zostaną puszczeni dalej... pod stojące 50m dalej szybkostrzelne działko. :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Czw Maj 11, 2017 16:11   

prebenny napisał/a:
nanab dlaczego ma się to nie zmienić?

Wyżej pisali, że jest już projekt który zalegalizuje takie łapanki.
prebenny napisał/a:
Jedyna policyjna akcja, która ma zasadniczy sens. A nie stanie w krzakach z suszarką w miejscu gdzie wczoraj zmienili ograniczenie ze 140 na 50...

Sens tego i tego jest taki sam- "poprawa bezpieczeństwa"(czyt. trzepanie kasy na kierowcach).
MD napisał/a:
Z jednej strony fajnie, że jest przesiew pijanych kierowców. Z drugiej... całe miasta uszczelnią? Jeżeli ktoś chleje w stopniu zagrażającym bezpieczeństwu to zapewne wie, którędy nie jeździć. A jeżeli to ma być stanie w korku jeszcze przed kolejnymi korkami - czego doświadczałem - to idzie się pochlastać.

Jeśli ktoś chleje w stopniu znacznie zagrażającym bezpieczeństwu, to nie trzeba alkomatu żeby go odsiać :) Trzeba odróżnić pijanych od "pijanych", czyli takich u których tego że są "pijani" nie da się stwierdzić w żaden sposób pomijając alkomat.
MD napisał/a:
O ile pijani kierowcy zostaną puszczeni dalej... pod stojące 50m dalej szybkostrzelne działko.

I to samo z tymi co najadą na linię, mają spaloną żarówkę, przekroczyli prędkość o 5km/h, albo rozmawiali przez telefon/z pasażerem... albo nie, dla tych ostatnich kula w łeb na miejscu :D
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 11, 2017 23:32   

nanab, przynajmniej w końcu się chłopaki w strzelaniu podszkolą... :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Maj 12, 2017 08:30   

U mnie pod Tesco często stoją. Przeważnie młoda policjantka z kolegą.
Jak mi raz powiedziała "Panie kierowco dmuchamy" to odpowiedziałem.
Ale tak przy koledze :mrgreen: :mrgreen:
Panna padła ze śmiechu i ogólnie była fajna kontrola.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 12, 2017 09:15   

nanab za bardzo ufasz sobie 'pijanemu'.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 12, 2017 09:34   

Tak a propos dwa ciekawe artykuły.

Jeden sprzed 3 lat:
http://www.bankier.pl/wia...it-3032186.html

I jeden bardzo świeży:
http://www.money.pl/gospo...,0,2314798.html

Moim zdaniem, w krajach o wyższej kulturze motoryzacyjnej odsetek wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców jest większy, bo normalnych ludzi dało się wyuczyć, żeby nie jeździli 150 w mieście, a debili, którzy siadają po alkoholu wyuczyć się nie da. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pią Maj 12, 2017 15:28   

prebenny napisał/a:
nanab za bardzo ufasz sobie 'pijanemu'.

Po prostu wiem jak reaguję na alkohol, nie odwala mi, wręcz przeciwnie, jestem spokojniejszy, a czas reakcji i koordynacja praktycznie się nie zmieniają(przy ilościach jakie piję- 1-2 piwa).
Oczywiście nie usprawiedliwiam tych którym po alkoholu odwala i jeżdżą 150 po mieście, albo tych co prowadzą w takim stanie że mają problemy z utrzymaniem się na swoim pasie. Ale takie kary za głupie 0,2 jeśli kierowca nie popełnił nawet żadnego wykroczenia i nie sprawia żadnego (większego niż przeciętny kierowca) zagrożenia na drodze są po prostu śmieszne.
Czasem warto pomyśleć samemu, poczytać, sprawdzić zamiast ślepo wierzyć propagandzie i myśleć tak jak każe myśleć pani z telewizora :)

Do artykułów wyżej które podlinkował maciej mogę dodać parę ciekawostek:
- te 11% to wszystkie wypadki w których uczestniczyli pijani, niezależnie od okoliczności wina jest po ich stronie. Np. jeśli mając te 0,2 stoisz na światłach i jakiś janusz wjedzie ci do bagażnika to będzie twoja wina i liczysz się do tych 11%. Szacuję że z winy pijanych i "pijanych" razem wziętych jest ok 6%.
- liczą się też te wypadki które zdarzyły by się nawet gdybyś miał 0,000. Więc z tych oszacowanych 6% robi się jeszcze mniej. Realnie wypadki z powodu że ktoś wsiadł za kółko po alkoholu to kilka procent, a w mediach rozdmuchuje się to tak jakby to było ponad 50%.
- w Polsce jest najwięcej łapanek na pijanych, najostrzejsze normy, a łapie się najmniej. Poza tym większość złapanych u nas nie zostało by zatrzymanych w innych krajach, np. w UK można legalnie prowadzić mając <0.8 promila.
- bardziej niebezpieczna niż jedno czy dwa piwa jest rozmowa, np. z pasażerem, na podobnym poziomie jest prowadzenie zaraz po zjedzeniu większego obiadu. Prowadzenie niewyspanym jest dużo gorsze. Sam jeszcze nie sprawdzałem, ale gdzieś czytałem że nieprzespana noc powoduje podobne efekty co >1 promil, a do tego dochodzi niebezpieczeństwo zaśnięcia za kółkiem.
- nagonka. W Niemczech pijesz do obiadu kufel piwa, we Francji kieliszek wina, potem wsiadasz za kółko. Nikt nawet krzywo nie spojrzy. W Polsce? W najlepszym wypadku jakiś donosiciel zadzwoni po policję, w gorszym znajdą się tacy co okradną cię albo pobiją.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 12, 2017 16:05   

nanab napisał/a:
Po prostu wiem jak reaguję na alkohol, nie odwala mi, wręcz przeciwnie, jestem spokojniejszy, a czas reakcji i koordynacja praktycznie się nie zmieniają(przy ilościach jakie piję- 1-2 piwa).


I tu bardzo mocno się mylisz.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
feldbahn75 




Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 70



Wysłany: Pią Maj 12, 2017 16:29   

Policja nie ma prawa, Policja przesadza, jak wypiję 1-2 piwa i mnie złapią to to jest wyciąganie kasy, nie mogę wypić bo ktoś mnie zakabluje.......... Ehhhhhh, narzekanie. Ale jak pijak wjedzie w przystanek z bogu ducha winnymi ludźmi, rozjedzie po pijaku kogoś (nie daj boże z rodziny) lub zakończy jazdę z pasażerami w młodym wieku na drzewie (jadąc np z dyskoteki), wtedy podnosi się larum: Gdzie była Policja????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kupno samochodu przez internet?
piotrekcrash Prawo i ubezpieczenia 16 Pią Lis 16, 2012 23:20
PTE
Brak nowych postów Odmowa wypłaty z OC przez Hestie
Boz Prawo i ubezpieczenia 10 Czw Gru 22, 2011 09:17
Ciufa
Brak nowych postów [Ubezpieczenie] Zmarł właściciel, OC nie płacone przez 5 lat
UniculTLX Prawo i ubezpieczenia 4 Nie Mar 14, 2010 22:27
chudson
Brak nowych postów Zdjęty lakier ze zderzaka przez 2gazowca.
Thrillco Prawo i ubezpieczenia 8 Pon Cze 29, 2009 18:30
Gość
Brak nowych postów [PoRD] Bycie wyprzedzanym przez mototcyklistę
maciej Prawo i ubezpieczenia 38 Pią Gru 26, 2008 11:28
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink