Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 45] 1.4 nie działa licznik (biale zegary)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 45] 1.4 nie działa licznik (biale zegary)
Autor Wiadomość
zach 



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 6



Wysłany: Wto Lip 11, 2017 19:40   [R 45] 1.4 nie działa licznik (biale zegary)
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2004

czesc wszystkim
na wstepie napisze,ze przeszukalem forum oraz instrukcje RAVE ale nie dalo to zbyt wiele....
a dokladniej podczas jazdy licznik zaczyna wariowac/skakac odczyt przy predkosci ok 80-90km/h, a jesli jest na prawde cieplo,tak jak teraz lato,cieple dni to wystarczy kilka km aby licznik zamarl.
na skrzyni nie ma impulsatora-lacznie ze mna szukaly 4 osoby.
jest czujnik od wstecznego oraz polozenia walka.
jest to samochod mojego dziadka i nie wiem jak jemu dalej pomoc. wszystkie luty w liczniku zostaly poprawione, sygnal dostaje z prawego przedniego lub tylniego kola (nie pamietam teraz dokladnie bo jeden czujnik to predkosc wlasna pojazdu, a drugi to pomiar na licznik i podczas podpiecia kompa caly czas z kazdego kola jest sygnal). do tego wymienilem licznik i jest taki sam objaw-ale nie wykluczam,ze licznik moglbyc rowniez uszkodzony. na dniach przyjdzie jeszcze jeden licznik-tym razem z gwarancja rozruchowa...
problem dot. rovera 45, 1.4 103km, rocznik 2004 z bialymi zegarami
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 11, 2017 19:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lip 12, 2017 12:47   

w sakrzyni jest impulsator poszukaj sobie fotek z google gdzie jest impulsator w skrzyni od forda fiesta bo na 99% taka masz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lip 12, 2017 12:55   

sknerko, może też być z ABS brany sygnał (że tak jest to pewne jak nie ma właśnie impulsatora :wink: )
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lip 12, 2017 13:49   

zerknę do rave w domu ale nie pamiętam żeby któryś z R oprócz 75 brał prędkość z ABS
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lip 12, 2017 14:31   

sknerko, i 25 też tak ma :ok:
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lip 12, 2017 16:03   

chcesz mi powiedzieć że 25 w skrzyni forda nie ma impulsatora? phi no to żeś kropnął akurat rozkminiam przekładke poliftowych zegarów do r200 i sprawdzałem w rave impulsator jest w polifcie z skrzynia forda
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez sknerko Sro Lip 12, 2017 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lip 12, 2017 16:54   

sknerko, podobno rożnie bywa, szczególnie pod koniec produkcji brali co było :wink: ale podobno :wink: w zasadzie wychodzi że 200/400 mialy wszystkie impulsator, a 25/45 od +/- 2001 już raczej nie :wink:
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lip 12, 2017 19:18   

właśnie sprawdziłem rave i wszystkie 25/zr maja impulsator. sprawdziłem wszystkie rave nawet do polifta po 2004r bo takowe tez mam.

[ Dodano: Sro Lip 12, 2017 19:18 ]
Sprawdziłem poliftowe R45 2004+r. i tam jest dziwnie bo jest wyszczególnione że w benzynie idzie z ABS ale jednocześnie jest też kabel do impulsatora i jest opisany jako ECD15 nie mam pojęcia czego dotyczy to oznaczenie i czy przypadkiem nie jest tak że sygnał idzie z obu miejsc do zegarów lub z impulsatora idzie na zegary i na ABS w jakimś celu.
W starszych jest nieco inne oznaczenie EDC15 (obstawiam literówke w Rave bo obok jest kabel opisany ECD3 :) ) i zawsze idzie na impulsator tylko i wyłącznie dlatego myślę ze z impulsatora sygnał idzie do zegarów i do ABS.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zach 



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 6



Wysłany: Sro Lip 12, 2017 20:35   

Schematy z rave już przeglądałam i na tą chwilę nic to nie wnioslo. Jak dla mnie sygnał jest brany z abs-impulsatora brak,jest tam zaślepka (tak dla jasnosci powinnobyc go widać od góry silnika,od strony grodzi jak na przykładowy zdjeciu???)
A w przypadku odlaczenia wtyczki z pompy abs od razu jest zanik sygnału. Te pompy/sterowniki chyba nie przysparzaja kłopotów?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lip 13, 2017 10:02   

zach napisał/a:
Jak dla mnie sygnał jest brany z abs-impulsatora brak,jest tam zaślepka (tak dla jasnosci powinnobyc go widać od góry silnika,od strony grodzi jak na przykładowy zdjeciu???)

tak, normalne jest też że masz zaślepkę i w tym wypadku sygnał leci z ABS
 
 
 
zach 



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 6



Wysłany: Pią Lip 14, 2017 06:13   

czy ktoś z Was wie, słyszał-cokolwiek odnośnie tych sterownikow ABS?
zdarzaja sie zimne luty lub jakies zakłocenia od samego sterownika?
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 07:20   

zach, jak pamiętam tam praktycznie niema układów, na ceramicznej płytce naklejane są bezpośrednio struktury krzemowe i łączone złotymi drucikami (nie pamiętam jak ten proces się nazywa).

Nie wiem czy przypadkiem nie jest tak, że prędkość dla zegarów jest brana tylko z jednego koła (chyba przednie od pasażera).
W przypadku jego uszkodzenia nie miał być prędkości na zegarach.
 
 
 
zach 



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 6



Wysłany: Pią Lip 14, 2017 11:17   

ADI-mistrzu, problem polega na tym,ze czasami przez chwile predkosc jest,pozniej zanika i czym cieplej to tym szybciej sie to dzieje. po podlaczeniu do kompa caly czas byl odczyc z kazdego kola nawet w przypadku jak predkosciomierz przestal wskazywac predkosc...

co jest ciekawe (ale nie zawsze to dziala) jadac np ok 50km/h i jak zaczyna swirowac predkosc, wlaczenie nadmuchu powoduje wskazanie poprawnej predkosci ale podczas szybszej jazdy nie zdaje to egzaminu. Rover to ogolnie dla mnie zagadka ale w tym przypadku to juz w ogole.
jedyne blad jaki jest i da sie go skasowac to cos w stylu, ze "niezakonczony test predkosci wlasnej pojazdu"
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 12:18   

To jak dla mnie to jakiś przewód się przetarł albo gdzieś kostka nie łączy, ale to już ciężko znaleźć...

Sprawdź jeszcze profilaktycznie przewód masowy od ujemnej klemy na akumulatorze do karoserii. Musi być w dobrej kondycji i przykręcony do karoserii bez korozji.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lip 14, 2017 12:21   

ADI-mistrzu napisał/a:
Sprawdź jeszcze profilaktycznie przewód masowy od ujemnej klemy na akumulatorze do karoserii. Musi być w dobrej kondycji i przykręcony do karoserii bez korozji.
to by mu pewnie bardziej auto wariowało niż tylko licznik, ale przynajmniej łatwo sprawdzic :ok:
 
 
 
zach 



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 6



Wysłany: Czw Lip 20, 2017 20:30   

i wszystko jasne ;)
w miedzy czasie przyszedl jeszcze jeden licznik-wymieniony i dalej to samo.... okazuje sie, ze z czarnymi zegarami jest bardziej podatny na zakłócenia (po niecałym 1km licznik zamarł)
później wymieniony komputer i dalej to samo....
w końcu wyleciało radio i cały problem zniknął :mrgreen:
radio blaupunkt (nawet jak nie grało) siało cały czas zakłócenia i co ciekawe podłączając oscyloskop pod licznik przebieg był cały czas poprawny.

na tą chwilę radio jest całkowicie odłączone i wszystko działa prawidłowo. dziadek nie slucha radia wiec temat jest zamknięty. ja cały czas jestem w szoku,ze taka pierdoła przysporzyła wiele godzin poszukiwań i niepotrzebnie wydanej kasy: 2xlicznik i komputer..
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lip 21, 2017 09:51   

zach, szczerze Ci powiem że nie ogarniam jak to się może dziać :ok: ponieważ też mam problemy z licznikiem może wyciągnę na próbę radio :D
 
 
 
zach 



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 6



Wysłany: Pią Lip 21, 2017 13:52   

bociannielot, sprawdź,może akurat ;-) w tym przypadku zadziałało,ponowne podłączenie radia powoduje,ze licznik od razu głupieje... ja mam wolna głowę, a dziadek moze spokojnie jeździć :ok2:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lip 21, 2017 13:57   

zach, szczerze w to wątpię, ale może odepnę jak będę grzebał kiedyś :wink: mi licznik przebiegu nie działa razem z prędkościomierzem więc to raczej co innego niż u dziadka, ale spoko że się udało, bo przy takiej usterce mogło być trudno to znaleźć :)
 
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Lip 22, 2017 00:29   

bociannielot napisał/a:
zach, szczerze Ci powiem że nie ogarniam jak to się może dziać :ok: ponieważ też mam problemy z licznikiem może wyciągnę na próbę radio :D

Normalnie-uszkodzone albo źle podłączone radio zwiera sygnał prędkości albo psuje w jakiś inny sposób.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZS] nie działa prędkościomierz, obrotomierz i licznik km
daniello Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Maj 07, 2016 20:22
daniello
Brak nowych postów [R 416Si + lpg 99r.] pomocy! licznik nie działa
driftdreamer Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Mar 30, 2010 20:37
driftdreamer
Brak nowych postów [R45 iDT] Nie działa prędkościomierz i licznik kilometrów
Emer Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Gru 16, 2010 16:31
Emer
Brak nowych postów [R416] Nie działa licznik po wymianie skrzyni.
r_afal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Nie Sty 11, 2009 13:49
r_afal
Brak nowych postów [R420 SLDI]Klima nie działa choć pokazuje, że działa
konradlot Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Sob Lip 11, 2009 07:08
BetJar



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink