Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] rzeźba w kablach od radia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] rzeźba w kablach od radia
Autor Wiadomość
polonia33 




Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 33



Wysłany: Sro Sie 16, 2017 19:16   [R75] rzeźba w kablach od radia
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam, przyszedł czas aby wziąć się w końcu za sterowanie radiem z kierownicy które nie działa mi od początku posiadania Rovera(radio Alphine z średnim ekranem). Za nim będę go oddawał do jakiegoś elektryka, napiszę na forum bo, a nuż się uda...
W kierownicy wygląda wszystko ok, wtyczki wszystkie wpięte, taśma cała więc sprawdziłem kable radia. Była robiona jakaś rzeźba, w jakim celu nie wiadomo...po zdjęciu izolacji ukazało się takie cuś...(zdjęcia poniżej)


ciekawi mnie po co ktoś to robił? po odłączeniu fioletowo-białego i rozdzieleniu 2-ch czerwono-białych radio działa tak samo, sterowania dalej nie mam...czy ktoś wie od czego jest fioletowo-biały z żółtej kostki? i czy ktoś patrząc na tą instalację(głównie tą 3 kolorową wtyczkę) widzi jakieś braki? który kabel powinien być od sterowania radiem z kierownicy?

Dodam również, że nie działa mi zmieniarka, tzn słychać że szuka płyt ale nie może ich załączyć i wyskakuje po chwili "no disc". Czy nie działająca zmieniarka może mieć wpływ na sterowaniem radia z kierownicy?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 16, 2017 19:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Sie 16, 2017 20:16   

Sterowanie z kiery idzie na szarą wtyczkę ISO kablami niebieski z pomarańczowym i niebieski z fioletem na drugi i trzeci pin. A ten fioletowo biały to nie czasem fioletowo żółty bo na schemacie nie widzę fioletu z białym. Fiolet z żółtym też idzie na szary ISO na pin 5 i to jest zasilanie wzmacniacza antenowego radia. Biały z czerwonym to szyna CAN do komunikacji auta z radiem i zmieniarką. Wszystkie kable zmieniarki idą na niebieską wtyczkę i między innymi biały z czerwonym na pin 19
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
polonia33 




Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 33



Wysłany: Sro Sie 16, 2017 23:15   

aha,mam w zapasie inną wtyczkę ISO, to podmienię i może w końcu kierownica ożyje...chodź jak patrzyłem na te 2 wtyczki to nie zauważyłem uszkodzeń na pinach czy kablach...ciekawe do czego służy kolor żółty w tej 3 kolorowej kostce bo znalazłem jakiś schemat, że zielona to jakieś funkcję na telefon, niebieska to zmieniarka, a żółta brak danych...jak by się okazało, że podmianka kostki ISO z kablami nie pomoże w ożywieniu sterowania z kierownicy, to gdzie jeszcze szukać przyczyny...jest jakiś przekaźnik albo bezpiecznik odpowiedzialny za te przyciski? może przez podłączenie do kompa trzeba to jakoś odblokować, bo z tego co wiem, poprzedni właściciel wymienił kierownice na drewnianą i niby wszystko jest wpięte ale coś może ominął przy wymianie...
 
 
marius__ 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 78
Skąd: blisko Niepołomic



Wysłany: Sro Sie 16, 2017 23:48   

Hej,
co do sterowania z kierownicy to raczej nie ma znaczenia zmieniarka - ja też miałem komunikat "no disc" ale sterowanie radiem działa bez zarzutu nawet jak już nie mam zmieniarki. Mam dużą navi ale przecież instalacja jest taka sama mam nadzieję ;)
 
 
polonia33 




Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 33



Wysłany: Czw Sie 17, 2017 09:18   

dzięki, czyli tą zależność możemy wykluczyć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] brak prądu na kablach.
jesaj Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Lut 27, 2013 22:29
jesaj
Brak nowych postów [R75] kod do radia
Dorbar Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Gru 19, 2016 14:53
longer86
Brak nowych postów [Zmiana Radia R75]
taz87 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Cze 11, 2015 20:46
tronsek
Brak nowych postów [R75] wtyczka do radia Alpine
Slodki93 Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lut 12, 2018 09:43
christopher7
Brak nowych postów [MG ZT 190] Rozkodowanie radia Alpine
YOBACK Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Sty 19, 2017 14:31
MaciejGdz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink