Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Poliuretanowe tuleje wahacza przedniego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Poliuretanowe tuleje wahacza przedniego
Autor Wiadomość
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



  Wysłany: Sob Sie 19, 2017 23:47   [R75] Poliuretanowe tuleje wahacza przedniego
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Cześć,

przeleciałem całe forum w poszukiwaniu informacji o poliuretanowych tulejach wahacza. Dużo osób poleca, niektórzy piszą, że trochę twardo, inni że polecają zamówić te bardziej miękkie (65°ShA).
Czy ktoś, kto ma założone tuleje o twardości 65° może powiedzieć jak to się sprawuje? A jeszcze lepiej jak ktoś ma porównanie do nieuszkodzonej gumy i do tulei PU 75°ShA ;)

Wychodzę z założenia, że skoro PU wypełnia całą tuleję, to nawet lepiej jak będzie trochę bardziej miękkie - bo guma ma jednak sporo wolnej przestrzeni, więc musi się dużo bardziej odkształcać.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 19, 2017 23:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dorotamax1 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 180
Skąd: GDAŃSK \ CZECHY

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 12:45   

Ja mam takie od 4 lat i jest rewelacja z Olkusz ,W standardzie dajemy tuleje w oryginalnej twardości 75 ShA
_________________
R.R.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 17:56   

Twardość to jedno ale trzeba się pogodzić z tym, że po czasie tuleje będą trzeszczeć/skrzypueć jak stara kanapa ... Na wszelkich wybojach, leżących policjantach ... Smarowanie niweluje efekt ale na krótko.
 
 
 
groszek_76 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 128



Wysłany: Nie Sie 20, 2017 21:53   R75

Niezgodze sie z tym skrzypieniem. Zamiast smarowac smarem silikonowym , ktory dostajecie z tulejami nalezy kupic smar teflonowy . Jezdze od 2 lat na tulejach z tym smarem I kompletnie nic sie nie dzieje.
_________________
SAMOCHODY SIĘ NIE PSUJĄ , TO WŁAŚCICIELE O NIE ŹLE DBAJĄ
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 22:55   

Nagram kiedyś jak u mnie skrzypi nawet na małych hopkach osiedlowych. Pu mam 3ci rok zaczęło skrzypiec po ok 2 latach ...
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pon Sie 21, 2017 00:07   

Hmm.. jak mi po 2 latach zacznie skrzypieć, to po prostu je wyciągnę i nasmaruję jescze raz ;)
Chyba wolę to, niż mieć całkowicie rozdarte poduchy po 15kkm.

Tylko kurcze... brać twarde czy miętkie? :)
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 06:21   

Bierz twarde.

Pływanie bolca wahacza w tulei przekłada się na ruch koła przód-tył - jak dla mnie jest on niepożądany, więc im twardsza tuleja tym lepiej.

U mnie po ponad 2 latach na fabrycznym smarze nic nie skrzypi.

Co do pogorszenia komfortu jazdy to podejrzewam, że Ci znawcy po przejechaniu trzema różnymi samochodami z trzema różnymi tulejami nie byliby w stanie powiedzieć który ma jakie zamontowane :razz:
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 08:33   

75 sha na pewno jest twardsze niż standard. Jak nie chcesz utwardzać zawieszenia brałbym 65 sha.

0L0 miałem tuleje gumowe i mam tuleje PU 75 i jest sztywniej. I bez urazy ale jeżeli tego nie odczyułeś to zacytuję teraz samego Ciebie

0L0 napisał/a:
Co do pogorszenia komfortu jazdy to podejrzewam, że Ci znawcy po przejechaniu trzema różnymi samochodami z trzema różnymi tulejami nie byliby w stanie powiedzieć który ma jakie zamontowane :razz:
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pon Sie 21, 2017 12:30   

Dzięki za porady Panowie. Zadzwoniłem do Olkusza i chciałem zamówić 65 ShA, ale niestety trzeba na to długo czekać, więc dogadałem się z nimi w ten sposób: na razie kupiłem standardowe 75 ShA, które mogą wysłać znacznie szybciej, a w międzyczasie dorobią mi same zewnętrzne tulejki w twardości 65 ShA. Będę miał wtedy bezpośrednie porównanie jednych i drugich. Podzielę się spostrzeżeniami ;)
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 21, 2017 22:08   

W przyszłym tygodniu w R75 będę montować w tulejach wahacza przedniego poliuretan 65 ShA to też będę mógł coś powiedzieć coś o komforcie przy tej twardości...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 08:51   

Od kilku ładnych lat mam te, wtedy sprzedawane - zdaje się z powerflex'a i nie skrzypi nic. Tuleje przechodzą z wahacza na wahacz i jest cisza. Jest delikatnie "twardziej", ale to nic w porównaniu z ekonomią. Taką samą poduszkę mam pomiędzy silnikiem a skrzynią i też chwalę.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Czw Sie 24, 2017 21:10   

Miałem w swoim MG i nic się nie działo, Co do twardości to mam wrażenie, że zwykła guma w zwykłych tulejach jest twarda jak kamień :)

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale "polibusze' nie są przypadkiem złożone z dwóch elementów:twardego i miękkiego?

Już znalazłem i faktycznie są wykonane z dwóch elementów o różnej twardości.
_________________
Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
Tel.669901601
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pią Sie 25, 2017 02:23   

Właśnie założyłem tuleje PU, na razie poszły 75 Sha. Poprzednie były całkiem zerwane, więc teraz jazda to bajka i nie ma w sumie co porównywać. Jakoś zwiększenie twardości nie jest odczuwalne. Jutro jeszcze zobaczymy jak jeździ po wertepach.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 08:02   

karolj widać nie jeździłeś agresywnie w zakrętach ;) Zdecydowanie mniej się przechyla na boki.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pią Sie 25, 2017 09:29   

prebenny, no wczoraj to ja skończyłem je zakładać przed 2:00 w nocy, szybki prysznic i pojechałem testować, ale faktycznie, ani ostro, ani dużo nie jeździłem. Wnioski z dzisiejszej jazdy do pracy: jest głośniej na nierównościach. Bardziej też czuć wibracje diesla przy podjeżdżaniu na jakiś krawężnik. Prowadzi się fajnie, ale jak gumowe były dobre, też się spoko prowadził. Pojeżdżę z miesiąc i zmienię na 65ShA.
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 15:21   

Ciekawa sprawa. Zamówiłem w Olkuszu tuleje 65 Sha przysłali mi i tak nie informując w standardowej twardości 75Sha. Po moim zapytaniu dlaczego cytuję " Tuleje które zostały do Pana wysłane są w standardowej twardości ponieważ na wersji 65 Sha traci samochód zbieżność". Zamawiał ktoś w Olkuszu 65Sha i dostał tak jak ja standard? Montował ktoś już u siebie 65Sha? Jakieś problemy ze zbieżnością?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pią Sie 25, 2017 15:40   

christopher7, ja do nich dzwoniłem. Rozmawiałem z doradcą technicznym, powiedziałem, że chcę 65ShA, na co doradca powiedział to samo - że traci zbieżność i że poleca 65ShA. Spytałem która twardość PU odpowiada gumie - odpowiedział, że 75ShA. No to mówię, że na logikę tuleja PU będzie sporo twardsza, bo przecież PU wypełnia w całości poduszkę, a nie jak w oryginale - guma jest z przelotami. I że w takim razie powinienem zamówić PU 65ShA, żeby skompensować brak tych przelotów. Przyznał mi wtedy rację.

W ogóle te przeloty w oryginalnych tulejach powodują, że poduszka ma większy zakres pracy w jednej płaszczyźnie, a w drugiej mniejszy. Widocznie tak powinno to działać - dziwię się, że nie robią tych wkładów PU w takim kształcie.
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 15:58   

karolj napisał/a:
na co doradca powiedział to samo - że traci zbieżność i że poleca 65ShA.

Czyli jednak poleca 65ShA pomimo że może być problem ze zbieżnością ;-)

Wszystko fajnie. Tyle że podesłali mi cichaczem z Olkusza zupełnie inne tuleje niż zamawiałem. Zamontowałbym je nie mając nawet świadomości co montuję. I byłbym zdziwiony dlaczego 65 ShA jest tak samo twarde jak 75 ShA...
To trochę tak jakby zamówić dajmy na to Rovera 75 ze względu na komfort a dostać od sprzedawcy zamiast niego fiata pandę z informacją że choć zamówiłem Rovera 75 to jednak decyzją sprzedawcy dostaję standardowo fiata pandę bo choć jest mniej komfortowa to nie traci zbieżności...

Jak zamawiam 65ShA to oczekuję dostać dokładnie to co pisemnie zamówiłem czyli 65ShA a nie 75ShA

Chyba kupię Powerflexy przynajmniej dostanę dokładnie to co zamawiam albo poszukam jakiś porządnych z gumy :evil:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 12:45   

Nie wiem z czym macie problem. Czerwona otoczka jest miękka i elastyczna. Żółta twardsza. Miałem z lewej strony gumowa tuleje. Nie znam producenta ale tez była pełna bez przelotów. Tuleja ma zapewnić jedynie obrót w osi i odpowiada za sztywność kola w płaszczyźnie przód tył. Wiec nie wpływa to na sztywność zawieszenia. Jedynie bardziej odczuwalne sa nierówności poprzeczne na drodze. Gdyż koło nie ma sie gdzie cofnąć. Jeżdżę na pU bodajże 4 czy 5 rok i zapomniałem co to zerwane tuleje
_________________
75 Red Edition
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 16:57   

longer86 napisał/a:
Nie wiem z czym macie problem.

Nie my, raczej producent z Olkusza ma problem wysyłając klientom co innego niż zamawiają i o tym nawet nie informując.

Moim zdaniem przy 65ShA ewentualny problem ze zbieżnością i tak zawsze będzie dużo mniejszy niż w przypadku tulei z wykruszoną gumą
Jest jeszcze jedna rzecz przy zakupie DEUTER s.c tulei 65ShA. Techniczne Elementy Poliuretanowe DEUTER s.c poinformował mnie mailowo, że: znów cytuję "Jeżeli Pan chce mogę specjalnie wyprodukować taki element ale w takim wypadku reklamacji nie przyjmujemy. "
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tuleje poliuretanowe
szpynior Rover serii 75, MG ZT 30 Czw Lis 20, 2014 23:26
longer86
Brak nowych postów [75] tuleje poliuretanowe do górnego mocowania amorów
Czubione Rover serii 75, MG ZT 30 Wto Kwi 14, 2015 12:03
Czubione
Brak nowych postów [R75] TULEJE WAHACZA
groszek_76 Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Cze 05, 2015 23:20
sTERYD
Brak nowych postów [r75] Tuleje wahacza tył
thorgalxxx Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Lip 16, 2013 17:30
thorgalxxx
Brak nowych postów [R75] Tuleje tylnego wahacza
dariusz152 Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Mar 11, 2010 22:15
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink