Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 Streetwise] Dziwne trzeszczenie , wyciek oleju.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 Streetwise] Dziwne trzeszczenie , wyciek oleju.
Autor Wiadomość
Masaj 



Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 15



  Wysłany: Sro Sie 30, 2017 00:09   [R25 Streetwise] Dziwne trzeszczenie , wyciek oleju.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 2005

Witam forumowiczów.
1. Dziś usłyszałem dziwny dźwięk jakby metaliczny , coś jakby szpilki latały w metalowej misce... ciężko to opisać. Gdy wjeżdżałem na parking, przechodzący obok mężczyzna zagaił, że miał to samo w swoim aucie i że to osłona gumowa na przegubie się przerwała i dostał się piach i dlatego tak hałasuje. czy ta osłona gumowa (stożek harmonijka) musi być z obu stron mocno zaciśnięty? bo z jednej strony mam luz i widać tam smar z piaskiem. Mężczyzna owy mówił, że to się czyści, uzupełnia grafitem i zakłada nową gumę.

2. Przy okazji zaglądania pod spód samochodu zauważyłem , że mam chyba wyciek oleju , żadna kontrolka się nie paliła , sprawdziłem olej, na końcówce nic nie ma a są cztery znaczki x x x x x. Zawsze miałem olej do połowy. Rano jeszcze raz sprawdzę olej. Ktoś się borykał z takimi problemami?
Z góry serdecznie dziękuję za jakiekolwiek porady .

Dzięki z auwagę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 30, 2017 00:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 30, 2017 09:10   

1. Ta osłona zwie się "marżeta" i powinna być szczelna z obu stron i rzeczywiście jak puści to jeśli przegub jeszcze żyje to można go dokładnie wymyć i wymienić smar na grafitowy lub dedykowany do przegubów.
Co do dźwięku to nie słyszałem u Ciebie, ale przeguby to zwykle "chrupią", a nie dzwonią. No chyba, że chodzi Ci o takie drobniutkie szpilki:P
2. Dawno sprawdzałeś stan oleju? Silnik masz suchy? Mały i stały ubytek oleju to nie jest żadna tragedia i o ile panuje się nad sytuacją to nic się nie stanie, ale trzeba uzupełniać. Czasem uszczelnienie wiążę się z grubym remontem, więc średnio się opłaci.
Jak masz plamy pod samochodem, albo Ci silnik pali olej to wtedy jest źle.
 
 
Masaj 



Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 15



Wysłany: Sro Sie 30, 2017 11:04   

1. Niby klocki mi się kończą. Nie wiedziałem, że jakieś blaszki będą się ocierać podczas jazdy i wydawać taki dźwięk . Klocków nie brałem pod uwagę ponieważ 3 miesiące temu były jeszcze dobre i niby można jeszcze było jeździć a jeździć z pół roku minimum. Widac niestety nie. Gdyby podczas hamowania hamulce się odzywały wtedy bym pomyślał, że może być coś nie tak . Dziś mechanik wymieni klocki . Mam nadzieję , że to tylko to.

2. Póki co dolałem oleju i zobaczę w jakim czasie mi go ubywa i jak dużo. Poobserwuję na razie . Ale wydaje mi się , że sporo zaczęło ubywać.

SERAPH pozdrawiam
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 30, 2017 15:35   

A sprawdzałeś grubość tarczy? Samochód nie nowy to często trzeba hamulce w całości zmieniać. Przeguby odzywają się tylko przy skręcaniu, bo inaczej nie pracują.

Trzymasz auto w garażu? Nie ma plamy pod samochodem?

Właśnie skojarzyłem, że u mnie czasem przy hamowaniu i krótko po rzeczywiście dzwoni/szumi tylny hamulec, ale ja to zwalałem na to, że tarcza ma lekkie bicie (bo ma) i dzwonią te blaszki dociskające klocki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r25 Streetwise] Nagły wyciek oleju
marta-z Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Sie 19, 2014 16:02
maciek73
Brak nowych postów [R220 98'] POMOCY !! Wyciek oleju z filtra oleju !
Remigiusz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Maj 30, 2009 09:30
sTERYD
Brak nowych postów [R Streetwise 1,4TDi 04]dziwne skrzypienie
dziwne skrzypienie podczas wolnej jazdy-mozliwa przyczyna
reklama Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sro Kwi 16, 2008 09:12
reklama
Brak nowych postów [R25 iTD] Wyciek oleju
Steff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Cze 12, 2009 09:40
lineumaciel
Brak nowych postów [i]Wyciek oleju
Bercia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Cze 21, 2019 11:10
seraph



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink