Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z temperaturą płynu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z temperaturą płynu
Autor Wiadomość
Nowicjusz500 



Dołączył: 16 Wrz 2017
Posty: 1



  Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 13:36   [R75] Problem z temperaturą płynu
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam!

To mój pierwszy post na forum. Od kilku dni jestem właścicielem pięknego Rovera 75 1.8 w benzynie, rocznik 2000. Dobry kolega taty miał na zbyciu, więc skorzystałem z okazji i postanowiłem zakupić za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Myślę, że istotną informacją będzie to, że Rover jest moim pierwszym samochodem. Nie wiem czy mądrze zrobiłem wybierając akurat taką markę na ten pierwszy raz i będąc niedoświadczonym, no ale od zawsze bardzo podobały mi się te samochody, nie mogłem obojętnie przejść obok takiej okazji, jak to się mówi, "po znajomości". Oczywiście jeździłem wcześniej sporo, ale nie swoimi autami, żeby nie było.

Ale do rzeczy. Generalnie poprzedni właściciel nie jeździł nim dużo. Sprowadził go kilka lat temu zza granicy, jeździł raz na jakiś czas. Nie narzekał na nic. Jedynymi rzeczami, o których mnie poinformował, to żeby wymienić tylne klocki hamulcowe i napełnić klimę. A tak to wszystko śmiga bez zarzutu.

I tak. Przez 3 dni zrobiłem nim około 300 km. W ostatni czwartek pojechałem nim z Puław do Lublina, bardzo ładnie ciągnął ekspresówką, w mieście też bez zgrzytów. Coś dziwnego zaczęło się jednak wczoraj.Wczoraj wracałem z Lublina tą ekspresówką, cisnąłem przez jakiś czas 140-150 km/h. Nagle ja, i moja dziewczyna, poczuliśmy bardzo ciepłe powietrze bijące od przodu auta, ciężko było wyczuć skąd to ciepło napływało, ale na pewno nie było to z nawiewów, bo te były wyłączone. Nagle zapaliła się czerwona lampka przy wskaźniku temperatury płynu chłodzącego. Wiedziałem, że to niedobrze i, że w takim przypadku należy zatrzymać samochód. Byłem na ekspresówce, więc no zwolniłem i chciałem dojechać do jakiegoś zjazdu czy na parking, który był już niedaleko. Ale nagle lampka zgasła i wskazówka powróciła na środek. Uffffff, pomyślałem. No i normalnie dojechałem, chociaż oczywiście nadal to ciepłe powietrze było czuć, aż do zatrzymania.

Potem uruchomiłem samochód wieczorem i wyjechałem w bardzo krótką trasę, no kilka km. Nie świeciła się żadna lampka ani nic, było normalnie. Gdy dojechałem do celu, zgasiłem silnik, spod maski wydobywał się dość głośny dźwięk. Taki no szum, zupełnie jakby silnik jeszcze chodził. Dopiero po 2- 3 minutach ten dźwięk ustępował. W sumie robiłem wczoraj krótkie odcinki, i za każdym razem gdy gasiłem silnik, ten dźwięk był. Gdy wróciłem do domu, silnik pracował znacznie głośniej niż normalnie i oczywiście po jego zgaszeniu ten dźwięk...

Nigdy nie spotkałem się z takim problemem w samochodzie, więc... Poziom płynu chłodzącego raczej jest ok, no gość mówił, że wszystko jest tam jak należy, więc mu zaufałem i już nie sprawdzałem przed wyruszeniem w trasę. Zresztą mając samochód od kilku dni ciężko spodziewać się tego, że może się zaraz zepsuć przy pierwszej lepszej okazji...


Proszę o jakieś rady.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 13:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 18:20   

Podstawy płyn chłodniczy jest??? wentylator się uruchamia???
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
feldbahn75 




Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 70



Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 06:28   

Nowicjusz napisał, że po zgaszeniu silnika słychać jeszcze jakiś szum, który po jakimś czasie ustaje. Może to właśnie wentylator?
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 14:23   

Nowicjusz500, zapytaj poprzedniego właściciela czy nie miał problemow z temperatura

do sprawdzenia masz m.in:

1. poziom płynu

2. kolor płynu, czy nie masz "masła" pod korkiem w zbiorniczku

3. wentylator (programem toaf http://toaf.roverki.eu )
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=102102&postdays=0&postorder=asc&start=22

4. obecność co2 w układzie chłodzenia

generalnie silniki 1.8 od zawsze miały problem z uszczelka pod głowicą tym samym z temperatura, co zazwyczaj kończy się remontem silnika, ale wcale nie powiedziane, ze w Twoim przypadku właśnie tak jest

jaki przebieg?
 
 
pawelo12 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 54

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 08:06   

Przecież w 1.8 nie sprawdzi wentylatora TOAF'EM. Może ten szum to kapiące na coś gorącego borygo?
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Pon Wrz 18, 2017 19:21   

Nowicjusz500, nagraj film albo coś bo będziemy tak zgadywać w nieskończoność co to za szum :mrgreen:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 27, 2017 13:26   

jak dla mnie to szumi wentylator. bo go zagotował, może jest mało płynu.

skor auto było mało użytkowane a teraz dostało w palnik na ekspresówce kto wie co tam siedzi po poprzednim właścicielu
_________________
75 Red Edition
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 27, 2017 17:06   

A może klima poszła w auto :d
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Temperatura płynu chłodzącego
Gość Rover serii 75, MG ZT 21 Pon Maj 25, 2009 20:45
SeniorA
Brak nowych postów [R75]Temperatura płynu chłodniczego
jareczeeek Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Cze 15, 2013 19:08
jareczeeek
Brak nowych postów [R75] Temperatura płynu chłodniczego ponad 100 stopni
Bieri13 Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Sty 30, 2018 08:32
SeniorA
Brak nowych postów [R75 V6] Wysoka temperatura płynu na wolnych obrotach
kamyk___ Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Lip 09, 2022 11:43
kamyk___
Brak nowych postów [R75] Problem z temperaturą
mkowals5 Rover serii 75, MG ZT 18 Pią Lis 20, 2009 09:23
Zukowaty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink