Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tapicerka drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tapicerka drzwi
Autor Wiadomość
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 10:51   [R75] Tapicerka drzwi
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Cześć , mam pytanie odnośnie tapicerki drzwi , konkretnie chodzi mi o materiał na boczku lewych przednich drzwi ...zaczyna się odklejać i powstaja bąble brzydko to wygląda ...czy rozkrecenie boczku na czynniki pierwsze to duży problem ?? ?, chciałbym dostać się do części tapicerowanej materiałem i podkleić klejem tapicerskim
Kiedyś na allegro było dużo takich tapicerek w dobrym stanie ,ale jak teraz oglądałem to lipa :roll:
Sciągałem kiedyś boczek przednich drzwi i oglądałem od wewnętrznej strony , trochę to pogmatwane , , boję się ,że nie złożę tego tak jak było nic nie uszkadzając...
Może ktoś już to robił???
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 10:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 20:05   

Elementy "wierzchnie" są przyklejone do kilku plastikowych elementów i te plastikowe elementy są ze sobą zgrzewane. Zapewne przy użyciu odrobiny siły i wiary, że nic się po drodze nie uszkodzi, da się to wszystko porozdzielać, tylko czym to później posklejać tak, żeby się nie porozpadało :roll:
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 23:34   

0L0 napisał/a:
Elementy "wierzchnie" są przyklejone do kilku plastikowych elementów i te plastikowe elementy są ze sobą zgrzewane. Zapewne przy użyciu odrobiny siły i wiary, że nic się po drodze nie uszkodzi, da się to wszystko porozdzielać, tylko czym to później posklejać tak, żeby się nie porozpadało :roll:


Dzieki !! ! , ale tyle to ja też wiem :mrgreen: , ciekaw jestem czy ktoś przy tym majstrował ? , bo wygląda to ( te całe zgrzewy)...nieciekawie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 01, 2017 12:24   

Te zgrzewy chyba fabrycznie "nieciekawe" wychodziły. U mnie też pojawił się jeden "bąbel" na drzwiach pasażera i jeżeli znajdę czarne boczki w bdb stanie to zmienię a jak nie to będę robił sam ewentualnie rozbiorę i dam dla tapicera.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Paź 01, 2017 16:46   

dzelo23 napisał/a:
Te zgrzewy chyba fabrycznie "nieciekawe" wychodziły. U mnie też pojawił się jeden "bąbel" na drzwiach pasażera i jeżeli znajdę czarne boczki w bdb stanie to zmienię a jak nie to będę robił sam ewentualnie rozbiorę i dam dla tapicera.
,
Jezeli uda mi sie to sensownie porozdzielac ,z możliwością ponownego poskładania , to już samo podklejenie materiału jest dziecinnie proste ....
Oklejałem przednie słupki (udało mi sie dobrać idealny kolorystycznie materiał :mrgreen: ) i wyszło perfekcyjnie! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 02, 2017 08:20   

Daje się wszystko porozbierać i ponownie złożyć. Tam gdzie zgrzewy się odkruszą zawsze można plastik zgrzać.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 02, 2017 09:35   

zgrzewy delikatnie rozwiercić, a później zanim przykleisz nowy materiał ponawiercaj małym wiertłem i skręcisz to śrubkami meblowymi 3,5x12mm lub 3,5x16mm dorzucisz do tego metalową podkładkę z gumową uszczelką i trzyma perfekcyjnie.
Robiłem wszystkie boczki

Mam nadzieję, że materiał który sobie wybrałeś jest elastyczny. boczki mają niezbyt regularną powierzchnię i przy gładkim materiale jeśli go nie naciagniesz będą zagniecenia.
_________________
75 Red Edition
 
 
piterazim 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 02, 2017 15:50   

alpacino napisał/a:

Jezeli uda mi sie to sensownie porozdzielac ,z możliwością ponownego poskładania , to już samo podklejenie materiału jest dziecinnie proste ....
Oklejałem przednie słupki (udało mi sie dobrać idealny kolorystycznie materiał :mrgreen: ) i wyszło perfekcyjnie! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A gdzie taki materiał kupiłeś? Stacjonarnie czy przez net?
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pon Paź 02, 2017 21:17   

piterazim napisał/a:
alpacino napisał/a:

Jezeli uda mi sie to sensownie porozdzielac ,z możliwością ponownego poskładania , to już samo podklejenie materiału jest dziecinnie proste ....
Oklejałem przednie słupki (udało mi sie dobrać idealny kolorystycznie materiał :mrgreen: ) i wyszło perfekcyjnie! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A gdzie taki materiał kupiłeś? Stacjonarnie czy przez net?

Stacjonarnie , w sklepie z naprawdę OGROMNĄ ilością przeróżnych materiałów :mrgreen:

[ Dodano: Pon Paź 02, 2017 21:17 ]
longer86 napisał/a:
zgrzewy delikatnie rozwiercić, a później zanim przykleisz nowy materiał ponawiercaj małym wiertłem i skręcisz to śrubkami meblowymi 3,5x12mm lub 3,5x16mm dorzucisz do tego metalową podkładkę z gumową uszczelką i trzyma perfekcyjnie.
Robiłem wszystkie boczki

Mam nadzieję, że materiał który sobie wybrałeś jest elastyczny. boczki mają niezbyt regularną powierzchnię i przy gładkim materiale jeśli go nie naciagniesz będą zagniecenia.

Materiał który kupiłem , jest dość elastyczny , słupki tez mają trochę pokręconą :mrgreen: konstrukcję !! !, a wyszło idealnie
Z resztą materiał na boczki mam zamiar wykorzystać ten sam , bo jest w idealnym stanie ( czysty , niepotargany) jedynie się odwarstwił także , dobry klej tapicerski w sprayu załatwi sprawę :mrgreen:
 
 
piterazim 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 08:09   

A możesz podać namiary tego sklepu?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 09:50   

alpacino napisał/a:
jedynie się odwarstwił także , dobry klej tapicerski w sprayu załatwi sprawę


niestety zmartwię Cię. odwarstwił się bo pianka pod spodem ma już dość. przykleisz to zejdzie materiał z klejem i kolejną cienką warstwą pianki ... raczej syzyfowa praca
_________________
75 Red Edition
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 15:59   

alpacino napisał/a:
(udało mi sie dobrać idealny kolorystycznie materiał :mrgreen: ) i wyszło perfekcyjnie! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wrzuciłbyś zdjęcia ?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
Ostatnio zmieniony przez christopher7 Wto Paź 03, 2017 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 16:15   

:razz: Christopher7 to nie ja napisałem :d
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 16:20   

Jasne, prośba oczywiście o zdjęcia do alpacino
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
turbina 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 89
Skąd: Mircze



Wysłany: Sro Paź 18, 2017 21:44   

jakieś dwa miesiące temu robiłem coś takiego. rozwiercałem wszystkie zgrzewy i pozniej poskręcałem małymi wkrętami. Wyszło fajnie i dość szybko można to zrobić. tylne boczki ostatecznie bez rozbierania można wymienić przednich nie da rady.. Czyściłem dokładnie pozostałości starej gąbki. Tylko nie należy zbyt mocno dociskać bo powierzchnia staje się troszkę falowana. wszystko z umiarem:P powodzenia:)
 
 
mis_dj 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Paź 28, 2021 11:23   

Wziąłem się ostatnio za odnawianie mojego "staruszka" który woził mnie przez 10 lat. Zasłużył na kurację odmładzającą. Choć się to nie opłaca ze względu na jego wartość to uważam, że zawsze można się czegoś nowego nauczyć przy okazji odmładzając staruszka.

Aby zdjąć tapicerkę materiałową trzeba rozłączyć boczek na pół.

1. Zdjąć boczek, zlokalizować zgrzewy


2. Rozłączyć zgrzewy (u mnie poszło dosyć łatwo)


3. Rozłączyć części , zdjąć stary materiał. Gąbka pod spodem się po prostu zamieniła w klejącą breję. Należy ją ściągnąć za pomocą szczotki drucianej i rozpuszczalnika. Ja użyłem NITRO.


4. Oczyszczony i osuszony boczek, gotowy do montażu nowego materiału


5. Przycięty materiał na wymiar z lekkim naddatkiem na "wcisk".


6. Klejenie na klej tapicerski, dociskanie czystym wałkiem


7. Ponowne połączenie zgrzewów (rozłączonych części) za pomocą wkrętów i podkładek


8 Boczek oklejony, nie uzbrojony w "biżuterię"


9. Efekt końcowy. Przy okazji okleiłem też osłonę głośnika


Kolor jest delikatnie inny ale mnie to nie przeszkadza ponieważ wcześniej zrobiłem takim samym materiałem podsufitkę która też odpadała. Teraz mam wszystkie drzwi w takim kolorze. Pozdrawiam.
_________________
MISiek
 
 
tomi_zog 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 151
Skąd: Lędziny



Wysłany: Czw Paź 28, 2021 11:35   

no bardzo ładnie ci to wyszło, moga ci moje podrzucić do zrobienia, gdzie kupowołeś materiał?
 
 
 
mis_dj 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Tychy



  Wysłany: Czw Paź 28, 2021 12:11   

Widzę, że masz niedaleko (15km), możesz przyjechać zobaczyć.
Nie robię usług ale mogę podzielić się wiedzą oraz przedstawić koszty na komplet 4 drzwi.

Materiał kupowany na portalu aukcyjnym ~30zł na komplet drzwi
Klej tapicerski 2x400ml ~35zł
połamane spinki ~20zł do dostania w każdym osiedlowym sklepiku motoryzacyjnym
2 piwa koszt 6zł
śrubki, podkładki - kilka złotych
Koszty robocizny bezcenne. ;-)
_________________
MISiek
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 28, 2021 12:27   

Zainspirowałeś mnie :mrgreen:

Jak sobie poradziłeś z wyjęciem podsufitki, bo moja zaczyna mnie czasami głaskać po czuprynie ;-)
 
 
mis_dj 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Paź 28, 2021 13:09   

Oczywiście mogę się podzielić taką informacją.

1. Demontaż słupków bocznych, przednich i tylnych (plastiki)
2. Demontaż osłon przeciwsłonecznych
3. Demontaż oświetlenia (przód, tył)
4. Demontaż uchwytów "cykor-łapek"
5. Podsufitka wtedy praktycznie sama opada lekko na zagłówki, wtedy:
6. Odklejenie wiązki elektrycznej (przyklejona jest do podsufitki) klejem
7. Wyjęcie podsufitki przez tylne drzwi, Lekko ją trzeba złamać, ale materiał jest na tyle wytrzymały a zarazem giętki, że nie widać później załamania.

Następnie, demontaż starego materiału i zbutwiałej gąbki, oklejanie i montaż w odwrotnej kolejności.
Ważne - (podobno) klej do podsufitki musi być nieco lepszy niż zwykły najtańszy tapicerski. Ja użyłem "droższego" ale szczerze nie wiem czy lepszego, na razie od roku wszystko jest w porządku, nic się nie odkleja. Niestety cały dzionek sobie trzeba zarezerwować, ale sentymentalnie do tego podchodząc to nic w porównaniu z tym co samochodzik zaproponował sobą przez cały ten okres.

Kilka fotek efektu końcowego:





_________________
MISiek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 ]Tapicerka drzwi
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Kwi 18, 2015 19:47
Maciej23
Brak nowych postów [R75] Tapicerka drzwi kierowcy - jak ściągnąć?
Physixc Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Paź 20, 2014 23:53
Physixc
Brak nowych postów [R75] Problem z tapicerką
Wolek Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Lis 22, 2007 20:16
Wolek
Brak nowych postów [R75] Tapicerka bagażnika (sedan)
karolj Rover serii 75, MG ZT 18 Nie Paź 26, 2014 09:23
Zarek
Brak nowych postów [R75] Przetarta tapicerka słupka
Dawidovs Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sty 29, 2014 16:13
tomi24lbn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink