Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75 2.0 CDT] Stuki silnika na wolnych obr. ,hałas
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75 2.0 CDT] Stuki silnika na wolnych obr. ,hałas
Autor Wiadomość
Weles1977 



Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 4



  Wysłany: Sro Paź 04, 2017 16:49   [Rover 75 2.0 CDT] Stuki silnika na wolnych obr. ,hałas
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam forumowiczów.

Mam problem ze swoim Roverkiem 75. Otóż od pewnego czasu nasilają się hałasy dobiegające z okolic prawego przedniego koła. Początkowo stawiałem na sworzeń wachacza. Dla pewności został wymieniony cały wachacz wraz z kompletem gum i łapą wachacza.
Stuki nie ustały. Coraz bardziej się nasilają. Jak jadę po dziurach to normalnie jak grzechotka się zachowuje. Na wolnych obrotach także słychać hałas jakby silnik albo jakiś osprzęt silnika był luźny i o coś na dole stukał.
Czytałem na forum o poduszkach silnika. Wszedłem do kanału i sprawdziłem tzw. ósemkę. I jest cała ,nic nie zniszczona.
Za to ta poduszka w okolicach rozrządu wydaje się jakby pęknięta tzn. rozerwana częściowo w połowie.
Czy takie objawy może powodować właśnie ta poduszka "gruszka"?
Dodam że niedawno wymieniałem sprzęgło w serwisie.
Ale takie dziwne hałasy były już przed wymiana.
Proszę o informacje czy ktoś miał podobne objawy i co było przyczyną.
Nie chcę kupować poduszki kiedy może to co innego jest przyczyną.

Dodam jeszcze jeden ważny objaw. Podczas jazdy powiedzmy na 4 biegu , gazuję i nagle puszczam gaz to słychać po prawej stronie taki stuk który czuć nawet w lewarku zmiany biegów. Na innych biegach to samo. Kiedy się rozpędzam i nagle puszczam gaz to występuje stuk. Jeśli poprawnie operuję gazem i sprzęgłem i płynnie zmieniam biegi to objawów nie ma. Samo sprzęgło jak i zmiana biegów działa idealnie.
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Sro Paź 04, 2017 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 04, 2017 16:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Sro Paź 04, 2017 19:53   

Sprawdz wszystkie koła pasowe , zacznij od tego na wale, potem pompa wody, pompa wspomagania, alternator..
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 04, 2017 20:49   

Jeżeli dochodzi z okolic koła pasowego to raczej bym się pospieszył ze zlokalizowaniem źródła dźwięku i ewentualną naprawą :mrgreen:
Szczególnie zainteresowałbym się w pierwszym rzędzie kołem pasowym jeśli na postoju przy wolnych obrotach słychać ten dźwięk a przy dodaniu gazu zanika. Poduszka jak już widać że rozerwana to do wymiany.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Weles1977 



Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 4



Wysłany: Sro Paź 04, 2017 21:08   

To raczej nie wygląda na koła pasowe. Gdyż słychać jakby silnik o coś stukał. Jeśli obroty się podniosą to drgania silnika się zmniejszają i znika ten odgłos. Ale najbardziej mnie zastanawia ten stuk kiedy nagle podczas jazdy puszczę gaz i silnik dostanie większe obciążenie. Wtedy czuję to nawet w lewarku biegów. Oraz podczas gaszenia auta jest hałas jakby ktoś gasił kombajn..


A co do tego koła pasowego. Sprawdzić czy jest dokręcone itp. ? W jaki sposób zweryfikuję czy jest do wymiany? Napinacz to da się zdiagnozować ale koła pasowe?
Ewentualnie łożyska mogą piszczeć lub mieć luzy. Na co zwrócić uwagę jak już będę w kanale?
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 04, 2017 22:06   

Weles1977, jak masz poduszkę już rozerwaną to na pewno będziesz miał drgania/stukanie. Przy uszkodzonej albo nie dokręconej poduszce silnika jest taki objaw przy dodawaniu/popuszczaniu gazu. Co do koła pasowego wału korbowego warto zawsze sprawdzić jak wygląda czy ma luzy. Niektórzy polecają rysowanie kreski od środka na zewnątrz i sprawdzenie czy kreska po przejażdżce nadal jest w jednej linii. Jak nie to raczej do szybkiej wymiany :wink:
Generalnie warto obejrzeć paski, koła pasowe jak coś zaczyna terkotać na postoju w okolicach koła pasowego. Niedawno widziałem wóz w którym właściciel w porę nie zareagował i niestety koło pasowe wału samo się wymieniło :mrgreen:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Weles1977 



Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 4



Wysłany: Sro Paź 04, 2017 22:33   

Dziękuję za informacje. Wszelkie uwagi i sugestie są bardzo cenne. Jutro wjeżdżam na kanał i sprawdzę co i jak. Poduszkę "gruszkę" i tak wymienię . Resztę poduszek obejrzę i przy jakimkolwiek objawie zużycia wymienię. Koła pasowe i paski też gruntownie sprawdzę.
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Wto Paź 10, 2017 13:30   

Kolo pasowe przypomina dwumasę. To są dwa koła połączone gumą, ze spręźyną w srodku. Jak masz dźwiek jak ze starego traktora, to prawdopodobnie ono padło. Nie kupuj taniego chinczyka. Ja tak zrobiłem i po 12km było już do wymiany, tego samego dnia!
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 11, 2017 09:59   

z polecenia kupiłem dayco i sprawuje się ok, a jest tańsze niż corteco.

z ciekawości muszę w końcu sprawdzic oryginalne koło pasowe które miałem w aucie jest na nim napis BMW i numer części więc może to bedzie jakiś dodatkowy trop
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Delikatny hałas na wolnych obrotach.
Dominoz Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Sie 16, 2016 20:32
Dominoz
Brak nowych postów [R75] Stuki, hałas i dym pod maską
siebener86 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Gru 20, 2010 16:26
Rowan
Brak nowych postów [R75] Stuki, hałas od strony wydechu
pieknyiro Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Lis 03, 2013 13:33
amigojwr
Brak nowych postów [R75] Nierówna praca silnika na wolnych obrotach
Pablo.Franek Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Lis 25, 2017 14:52
Pablo.Franek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink