Forum Klubu ROVERki.pl :: [S] Rover 25 2.0 iDT 2000r.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: bociannielot
Sro Paź 18, 2017 12:35
[S] Rover 25 2.0 iDT 2000r.
Autor Wiadomość
BrunoWarcianski 



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 44
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Paź 16, 2017 19:19   [S] Rover 25 2.0 iDT 2000r.

Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta...D5-IDprrZ5.html

W uzupełnieniu tekstu ogłoszenia dodaję info o serwisie. W czasie eksploatacji wymieniłem/zakupiłem/naprawiłem m.in.:
- instalację elektryczną – rozruch: Akumulator Bosch S5 77Ah 780A + kompleksowy przegląd i poprawa instalacji elektrycznej (2014r., Imarex w Katowicach) + świece żarowe Denso DG 101 (2013r.) + pełna profesjonalna regeneracja rozrusznika (2013r.), dzięki czemu nie ma problemu z odpalaniem. Dodatkowo od początku w okresie listopad – marzec zawsze używam tylko oryginalnego środka DieselSkydd.
- serwis hamulcowy: regeneracja hamulców bębnowych, regeneracja pompy hamulcowej i wymiana płynu hamulcowego Bosch DOT4 + kontrola i odpowietrzenie całego układu, naprawa hamulca ręcznego (2014r., serwis Braciki w Chorzowie, dzisiaj Motoricus), wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód: tarcze hamulcowe na przód BOSCH, klocki hamulcowe JAPANPARTS PA-427AF (2017r.)
- kompletna wymiana rozrządu na podzespołach DAYCO (2015r., serwis Braciki w Chorzowie, dzisiaj Motoricus),
- olej i filtry – od początku zawsze ten sam: Mobil 2000 Diesel 10W40 – wymiana co roku razem z filtrem oleju niezależnie od przebiegu, pozostałe filtry (Mann lub Filtron): filtr paliwa – wymiana co roku zawsze przed zimą, filtr powietrza (2017r.), filtr kabinowy (2016r.),
- płyn chłodniczy (2016r.),
- serwis zawieszeniowy i profesjonalna konserwacja podwozia (2013r.).

Z drobnych awarii w czasie eksploatacji przydarzyły się: przetarcie wiązki kabli w tylnej klapie (2012r.), naprawa mechanizmu wycieraczek (2016r.), naprawa zamka tylnej klapy (2016r.), wymiana przedniej szyby po odprysku (2016r.) podklejenie podsufitki i wymiana zerwanej linki gazu (2017r.).

W 2016r. przejechałem nim bez żadnej awarii 8500km w Szwecji, docierając na koło podbiegunowe, kilkukrotnie zjeździłem Bieszczady, kilkukrotnie odwiedzałem też dla przykładu: Lwów, Warszawę, czy Wrocław. Mam wielki sentyment do tego auta :) i kawał mojego motoryzacyjnego i nie tylko życia się z nim wiąże, ale przyszedł czas na następcę, który zresztą już jest, więc teraz póki co jeżdżę sobie dwoma na zmianę :D

CENA: 2399zł, do negocjacji.
kontakt: pięć 08 dziewięć 58 4 trzy 4
Ostatnio zmieniony przez BrunoWarcianski Sro Paź 18, 2017 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 16, 2017 19:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink