Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] bezpiecznik FL9, pobór prądu na postoju
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] bezpiecznik FL9, pobór prądu na postoju
Autor Wiadomość
pawlovsky 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 73



  Wysłany: Wto Paź 10, 2017 19:39   [R45] bezpiecznik FL9, pobór prądu na postoju
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Cześć Roverkowicze!

od długiego czasu mam problem z poborem prądu w moim Roverku, coś podgryza akumulator na postoju. Jako, że zbliża się zima chciałbym rozprawić się z tym tematem.

W marcu tego roku mój dobry znajomy mechanik badał sprawę, mierzył napięcie i pobór prądu na wszystkich obwodach, zwiększony pobór zlokalizował w obwodzie świateł na bezpieczniku FL9. Jednak nie jest on elektrykiem więc z tą diagnozą zostałem bo więcej nie był w stanie znaleźć. Wróciłem do tematu we wrześniu po tym jak auto zostało na 3 tygodnie i akumulator się rozładował tak, że auta nie dało się po powrocie zapalić. Polecono mi udać się do lokalnego serwisu zajmującego się elektryką samochodową jako najlepszych specjalistów w okolicy. Termin umówiony 2 tygodnie wcześniej, gdy zostawiłem auto i miało ono być gotowe za 2 dni, tymczasem po 3 dniach po moich telefonach i smsach wgl się go dotknięto następnego dnia po kolejnym porannym telefonie "co jest nie tak z autem". Przy następnym usłyszałem, że "działamy ale jeszcze nie znamy źródła problemu". Zdenerwowany, auto od speców odebrałem, nic nie zostało ostatecznie wykryte i znowu zostałem z problemem.
Być może ktoś z Was miał podobny przypadek i podpowie co może być źródłem tego małego ale jednak drenującego poboru prądu. Zimą po 6 dniach auta już nie dawało się odpalać. latem potrzebne były 3 tygodnie.

Akumulator mam roczny, Varta D59, 60Ah. W aucie nie ma żadnych niefabrycznych obciążników dla elektryki jak LEDy czy subwoofer czy kamerka. Jedynie radio jest niefabryczne, blaupunkt ale na czas postoju zdejmuję panel więc wykluczam.
Światła na czas postoju wszystkie gasną, i te w schowku i bagażniku i we wnętrzu.

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za każdą pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 10, 2017 19:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Czw Paź 12, 2017 07:16   

Sprawdź to może coś ci pomoże
https://youtu.be/4ZTrxZz9YI0
 
 
 
pawlovsky 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 73



Wysłany: Pią Paź 27, 2017 20:09   

Cześć! Dziś w końcu udało mi się wraz z kumplem zabrać za badanie tematu, akumulator dobry, napięcie w spoczynku 12,6 V, ładowanie na odpalonym 14.0 V. Zmierzony pobór prądu na postoju to -0,19-0,20 A. Posiadając wcześniejszą wiedzę Co do obwodu świateł FL9 i wiedząc co wyczytałem na brytyjskim forum Rovera że zasila on bezpiecznik 20, wyjąłem go jako pierwszy i okazało się to być strzałem w 10, pobór spadł do niecałych -0,05 A. Bezpiecznik nr 20 to wg kartki z auta: RR Fog Lights: tylne światła przeciwmgłowe oraz Power Window Timer czyli czasomierz szyb?. Sprawdziłem pro forma, że po wyjęciu bezpiecznika nie da się opuścić szyb ani ww światła tylne nie świecą.
Tu moje pytanie, co powoduje ten pobór prądu skoro szyby są zamknięte a światła przeciwmgłowe zgaszone??? Co trzeba teraz zrobić aby pozbyć się tego poboru prądu?
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pią Paź 27, 2017 20:24   

Pobór masz ciągle czy tylko przez 45s po wyjęciu kluczyka?
 
 
pawlovsky 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 73



Wysłany: Pią Paź 27, 2017 22:08   

Niestety ciągle, stabilizuje się na poziomie 0,20 A. Latem po 3 tygodniach, zimą po tygodniu i w akumulatorze nie było czego szukać. :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Pobór prądu przez auto, w czasie postoju
Stacho Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 18 Pon Sty 02, 2012 17:13
kozzy18
Brak nowych postów [R45] Pobór prądu
snake0908 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Pon Sty 05, 2009 18:12
AndrewS
Brak nowych postów [R414] Spalanie na postoju
ile spala roverek na postoju np na godzine?
mogewszystko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Paź 19, 2008 17:49
mogewszystko
Brak nowych postów [R400] Zupełny brak prądu
czaja18 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pon Wrz 12, 2011 11:27
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [Rover 400] brak prądu w zapalniczce !!!
mac-person Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Lip 12, 2013 19:28
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink