Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200]-boczki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200]-boczki
Autor Wiadomość
kondzio780 



Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 8



  Wysłany: Sob Lis 04, 2017 18:15   [r200]-boczki
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

witam.Słyszałem że jest możliwość zmiany boczków tapicerki z rovera 25 do rover 200 ?
czy jest to prawda ,czy jest jeszcze jakiś haczyk w tym ? chodzi głownie o przód .dzięki za odpowiedzi ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 04, 2017 18:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Lis 04, 2017 19:55   

To ta sama buda więc powinno pasować p&p, ewentualnie w miejscu styku z deską mogłaby być jakaś kolizja, ale też powinno pasować bez problemu.
Swoją drogą wnętrze w r25 w porównaniu do r200 jest obrzydliwe :D
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 04, 2017 22:36   

Jest haczyk :twisted: wymieniałem i udzielę wszelkich wskazówek.
Zaczynając od jakości - deska w 200 jest oparta na podobnym materiale jak boczki - taki pseudo-miękki plastkik z mini gąbeczką pod tym, czyli niby się ugina ale jest dosyć twarde z wierzchu. Boczki od góry pękają i się zapadają, w 25 tego nie ma. W 25 boczki są obite gumo-skają - słabej jakości ale jednak, ale sama deska to plastik.

Jak będziesz zamieniać boczki to tak; generalnie pasuje to ładnie, ale po pierwsze - przy klamkach masz ścięgna, czyli te metalowe druty - te z 25 są krótsze, więc albo je przekładasz, albo zostawiasz z 200, które skracasz i odpowiednio wyginasz (o jakieś 2 cm, ale musisz sobie samemu odmierzyć), ostrożnie przy wyciąganiu druta z mechanizmu klamek - łatwo ułamać plastik który trzyma drut. Same klamki - w 200 masz je na 3 śrubach, w 25 jest jedna śruba i dwa wtyki, pasują idealnie, ale musisz wyciągnąć zaczepy do których wkręcasz śruby w boczkach z 200 - myślę, że jak dołożysz do gołych drzwi klamkę od 25 to zrozumiesz o co chodzi :)
Kolejna sprawa - przynajmniej mi to przeszkadzało, w boczku niedaleko "bolca" od blokowania drzwi, od strony szyby były zbędne fragmenty plastiku, które blokowały mi dobre ułożenie boczka - może akurat w moim przypadku było coś wykrzywione i przeszkadzało, ale w razie czego bez problemu kombinerkami wyłamiesz te kawałki plastiku.
Zwróć uwagę na to, że boczek od 25 nie ma aż tylu śrub do wkręcania (np. takiej bocznej). Jeśli przyjrzysz się boczkowi od środka zobaczysz miejsca na te zaczepy tapicerki - 3 dolne i ten od strony grodzi silnika pasują idealnie, ale jeśli chcesz, aby boczek przyczepił się idealnie, to do pozostałych dwóch (od drugiej strony drzwi) musiałbyś wywiercić dwa otwory, niedaleko fabrycznych, które tam są. Ciężko mi to opisać z pamięci, jak rozbierzesz drzwi i porównasz boczek 200 i 25 to zobaczysz różnice - jak nie to napisz i daj jakieś zdjęcie, zaznaczę jak ja porobiłem te otwory :wink:
Generalnie robiłem to 2 miesiące temu i mogę polecić, boczki od 25 lepiej się prezentują i mają - małe bo małe, ale jednak miejsce na jakieś picie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200]Boczki
xtek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Kwi 11, 2009 22:50
xtek
Brak nowych postów [R200] 5D Przednie drzwi R25 do R200 i boczki
Prosty Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Paź 25, 2014 04:25
Pandinho
Brak nowych postów [R200] boczki drzwi
yorker Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Lut 15, 2011 11:49
colin1983
Brak nowych postów [R200 Si '99] Boczki drzwi
koalaup Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Cze 09, 2007 14:40
Kozik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink