Forum Klubu ROVERki.pl :: [schemat układu chłodzenia R75 2,5v6]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[schemat układu chłodzenia R75 2,5v6]
Autor Wiadomość
hojka1 



Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 4



  Wysłany: Sob Gru 09, 2017 22:08   [schemat układu chłodzenia R75 2,5v6]
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2004

Witam wszystkich
WŁAŚNIE NABYŁEM ROVERKA 2,5 V6 Z 2004 ROKU, DZISIAJ WIDZIAŁEM AUTO OD SPODU I JESTEM TROSZKĘ ZAŁAMANY.

PRAWDOPODOBNIE POPRZEDNI WŁAŚCICIEL WRAZ ZE SWOIM MECHANIKIEM POSZLI TROSZKĘ NA SKRÓTY I POMINĘLI KILKA ELEMENTÓW
PROBLEM NR 1
ZARAZ OBOK FILTRA OLEJU JEST JAKICHŚ WYMIENNIK ( NIE JESTEM MECHANIKIEM WIEC NIE WIEM DOKŁADNIE CO TO JEST ) OD NIEGO ODCHODZĄ 2 RURKI KTÓRE IDA WZDŁUŻ CHŁODNICY, I KU MOJEMU ZDZIWIENIU IDĄ DO NIKĄD !! ! SA PO PROSTU OBCIĘTE W POŁOWIE :( :o

PROBLEM NR 2
WIATRAK ZAŁĄCZA SIE WRAZ Z ZAPŁONEM ( OBSTAWIAM CZUJNIK ALBO ZE JEST NA KRÓTKO )

PROBLEM NR 3
MAM DO WYMIANY WĘŻE UKŁADU CHŁODZĄCEGO, W PEWNYM MIEJSCU WIDZIAŁEM TAM TRÓJNIK I ZARAZ ZA NIM COŚ SOBIE WISI. CHYBA JEST TO POMPKA WYMUSZAJĄCA OBIEG, ALE NIE JEST ONA NIGDZIE PODŁĄCZONA. KABLE WISZĄ LUZEM NIE MA ŻADNEJ WTYCZKI ANI NIC INNEGO.

CZY KTOŚ Z WAS JEST MOŻE POSIADACZEM JAKICHŚ SCHEMATÓW WEDŁUG KTÓRYCH BĘDĘ MÓGŁ ODTWORZYĆ CAŁA " INSTALACJĘ " ??

POZDRAWIAM
WOJTEK
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 09, 2017 22:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 09, 2017 22:30   

Rave, jest to instytucja Rovera. https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=61617&postdays=0&postorder=asc&start=40
Znajdziesz tam wszystko o 75.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Sob Gru 09, 2017 22:38   

Nie pisz wielkimi literami, i poraw nazwe tematu na zgodną ze standardami przyjętymi na forum.
Swoją drogą, niezle ktos tam namieszał. A jezdzi dobrze ? trzyma temperature ? Nie przegrzewa się ?
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 01:01   

hojka1, ten Twój opis brzmi jak jakieś science-fiction

1. Te niby dwie metalowe rurki ( magistrala wody) od wymiennika to powinny później gumowymi wężami do chłodnicy i do pojemnika z poziomem płynu chłodzącego.

Dla mnie jest to niemożliwe aby tego połączenia u Ciebie nie było bo jak niby płyn chłodniczy miałby się schładzać skoro obieg został odciety???

Najlepiej wrzuć jakąś fotę co tam się u Ciebie pod maską dzieje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Gru 10, 2017 09:04   

hojka1 napisał/a:
PRAWDOPODOBNIE POPRZEDNI WŁAŚCICIEL WRAZ ZE SWOIM MECHANIKIEM POSZLI TROSZKĘ NA SKRÓTY I POMINĘLI KILKA ELEMENTÓW
pominęli pewnie chłodniczkę oleju i 2 przewody metalowe ( ze względu na korozję ).
hojka1 napisał/a:
OBOK FILTRA OLEJU JEST JAKICHŚ WYMIENNIK
chłodniczka oleju
hojka1, chłodnica jest zasilana ( gorącym płynem) przewodem idącym z kolanka na bloku
( obok termostatu ) do górnego prawego wejścia ( patrząc od strony silnika ) . Na dole chłodnicy z lewej strony jest wyjście (schłodzonego płynu ) połączone wężem z jedną rurką metalową i
następnie kolankiem gumowym z wejściem do chłodniczki oleju . Wyjście z chłodniczki kolankiem gumowym łączy się z drogą rurką stalową , a ta z wężem (na którym jest odpowietrznik ) który idzie do termostatu.

[ Dodano: Nie Gru 10, 2017 09:04 ]
pewnie ktoś założył przewód z odpowietrznikiem idący do termostatu bezpośrednio na dolne wyjście z chłodnicy.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 10:46   Re: [schemat układu chłodzenia R75 2,5v6]

hojka1 napisał/a:
CZY KTOŚ Z WAS JEST MOŻE POSIADACZEM JAKICHŚ SCHEMATÓW WEDŁUG KTÓRYCH BĘDĘ MÓGŁ ODTWORZYĆ CAŁA " INSTALACJĘ " ??

POZDRAWIAM
WOJTEK


Może to Ci pomoże, zdjęcia z autopsji :mrgreen:
Zobaczcie chłopaki jeszcze czy się gdzieś nie pomyliłem w opisach ale chyba wszystko opisałem dobrze.











Jak ci będzie brakowało jakiś rurek to zgłoś się do AdaskoC na pewno będzie miał co potrzeba ;)


https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=105993

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=105994

[ Dodano: Nie Gru 10, 2017 10:40 ]
tomasino napisał/a:
hojka1,
do pojemnika z poziomem płynu chłodzącego.


Na końcu namieszałeś jedna idzie z chłodniczki oleju do chłodnicy a druga łączy chłodniczkę z termostatem przez rurę z odpowietrznikiem. ;)

[ Dodano: Nie Gru 10, 2017 10:46 ]
SeniorA napisał/a:
hojka1 napisał/a:

hojka1, chłodnica jest zasilana ( gorącym płynem) przewodem idącym z kolanka na bloku
( obok termostatu ) do górnego prawego wejścia ( patrząc od strony silnika ) . Na dole chłodnicy z lewej strony jest wyjście (schłodzonego płynu ) połączone wężem z jedną rurką metalową i
następnie kolankiem gumowym z wejściem do chłodniczki oleju . Wyjście z chłodniczki kolankiem gumowym łączy się z drogą rurką stalową , a ta z wężem (na którym jest odpowietrznik ) który idzie do termostatu.


Na zdjęciach właśnie jest dokładnie tak jak SeniorA opisał.
_________________
:pisze:
 
 
hojka1 



Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 4



Wysłany: Czw Lut 01, 2018 22:47   

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi !! Niestety dopiero teraz odczytałem, miałem kłopot z kompem wiec byłem odcięty od forum.

Niestety to nie koniec moich kłopotów z autem. Od 3 dnie stoi na parkingu przed warsztatem i zastanawiam sie co dalej z nim zrobić. Ale to już inny temat pt. uszczelka pod głowicą :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Schemat układu chłodzenia - 1.8
Gość Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lip 18, 2011 16:43
okig
Brak nowych postów [R75] Schemat przeróbki układu chłodzenia 1,8
cyborg Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Mar 02, 2018 10:28
cyborg
Brak nowych postów [R75] Schemat układu klimatyzacji
rafalg Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Maj 31, 2012 13:14
entrion
Brak nowych postów [r75] schemat pracy cylindrów układu zapłonu
Jarcun Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Maj 16, 2014 20:12
rtoip69
Brak nowych postów [R75 V6] Wąż układu chłodzenia - dostępność
franki01 Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Gru 30, 2017 11:19
franki01



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink