Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZR kolejne podejście
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZR kolejne podejście
Autor Wiadomość
janektankista 



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 11



Wysłany: Wto Sty 30, 2018 10:16   MG ZR kolejne podejście

Witam.
Zamierzam na dniach podjechać obejrzeć i ew. kupić MG ZR z Szamotuł

https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8

Czy oprócz prawego błotnika coś jeszcze jest niepokojącego? Dla mnie osobiście przebieg :wink: oraz skóra siedzenia kierowcy - dość spracowana jak na taki niski przebieg - no chyba, że ktoś robił tylko krótkie trasy...

A, do tego jeszcze te "xenony" - czy to po prostu soczewki z R75, czy faktycznie jakieś żarniki - i tutaj pytanie, czy takie auto dostanie przegląd, jeśli fabrycznie nie wychodziło z ksenonami?

Auto jest na sprzedaż już kilka miesięcy, startowało z ceną chyba 13-14 kpln.

Czy tam może się czaić jakaś niespodziewanka, że taka obnizka ceny, czy po prostu kończą się opłaty, auta trzeba się pozbyć, bo nikt nie chce i tak dalej?

Co do tego błotnika, znalazłem na aledrogo zamienniki za 100-250 zł do R25 - ktoś wie, czy będą pasować?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 30, 2018 10:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sty 30, 2018 10:32   

janektankista napisał/a:
znalazłem na aledrogo zamienniki za 100-250 zł do R25 - ktoś wie, czy będą pasować?
będą
janektankista napisał/a:
czy takie auto dostanie przegląd, jeśli fabrycznie nie wychodziło z ksenonami?
przegląd pewnie dostanie ale nie na każdej stacji
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 02, 2018 09:00   

Wóz w miarę zadbany (pomijając błotni i fotel kierowcy). Niestety profilowanie fotela w ZR powoduje, że nawet przy niewielkich przebiegach zewnętrzna część fotela cały czas jest obcierania/wygniatana przy wsiadaniu. Kanapy z tyłu wyglądają już o niebo lepiej..
Z żarnika ksenonowego zawsze można wrócić do seryjnego halogenu (chyba że to ktoś sklecił metoda druciarską. Warto zobaczyć jak są zamocowane przetwornice. Z tymi przeglądami może być jednak problem. Ja tu spryskiwaczy reflektorów nie widzę... Pewnie się pochowały :mrgreen:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
janektankista 



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 11



Wysłany: Sro Lut 07, 2018 12:13   

Byem, widziaem, no więc:

zalety - silnik chodzi elegancko, zagrzewa się w 3 minuty, zawieszenie ok, nowe opony, xenony za grube pieniądze, acz spryskiwaczy do nich nie widziałem :wink:

wady - ogólnie lakier i blachy - na masce spękany, oba błotniki przednie spracowane, łuszczyca na progach, pod spód nie zaglądałem. Nie działa ręczny na jedno koło, uszczelki tylnych drzwi mają purchle i odłażą, spora wilgoć pod podłogą bagażniki. A po tylnej kanapie to chyba jakieś koty się ganiały ;) Jeszcze do tego dźwignia zmiany biegów z konkretnymi luzami, nawet przy wbitym biegu luźno lata na boki :|

Podsumowując - egzemplarz ciekawy, ale trzeba w niego dość zainwestować
 
 
inc0 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Lut 14, 2018 22:54   

A nie jest tak, że te skrzynie zawsze mają taki nietypowy luz? Biegi wchodzą mimo wszystko płynnie, a ja osobiście nie spotkałem się ze "sztywną " skrzynia przy oglądaniu kilku egzemplarzy :)
 
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sro Lut 14, 2018 23:27   

Fabrycznie pewnie nie było takiego luzu, ale to już staroć i typowemu polakowi szkoda włożyć kilka złotych w naprawę dopóki się całkiem nie rozpadnie.
Zależy też jaki to luz, jak się telepie po kilka centymetrów w każdą stronę no to już zużyty, ale lekki luz zawsze będzie.
 
 
Slayfro 




Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 8
Skąd: Kraków :)

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 15, 2018 09:49   

Zdzwoń się może z chłopaczkiem z tego ogłoszenia, brzmiał dość sensownie(w moim odczuciu) i jak chciałem dodatkowe fotki to mi podesłał bez problemu.
http://allegro.pl/mg-rove...60.html#thumb/1
Miałem się z nim widzieć ale nie zależało mi tak bardzo na ZRze i wpadł ZS od Markza, także oględziny odwołałem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover25] Drugie podejście
Kyo Chcę kupić ROVERka 28 Sro Lut 01, 2012 10:11
PTE
Brak nowych postów [Rover 416] Drugie podejście - proszę o opinie!
NDZ Chcę kupić ROVERka 3 Pon Sie 02, 2010 08:52
tronsek
Brak nowych postów Potrzebna opinia R75 Kombi - drugie podejście
voytis Chcę kupić ROVERka 0 Czw Maj 13, 2010 22:54
voytis



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink