Forum Klubu ROVERki.pl :: Chce kupić MG ZR 160
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Chce kupić MG ZR 160
Autor Wiadomość
KLapovchy 



Dołączył: 06 Mar 2018
Posty: 2



Wysłany: Wto Mar 06, 2018 13:03   Chce kupić MG ZR 160

Szanowni Państwo,

nazywam się Dawid, jestem z dolnego śląska i kilka lat temu popełniłem największy błąd w życiu. Kupiłem Land Rovera Disco 1. Serdecznie mi miło.

Teraz przyszedł czas by popełnić kolejne dwa błędy. Mianowicie sprzedać swoją niezawodną, niezajebywalną i urocza Toyotę Corollę E11 1.3 G6 i kupić tego angielskiego wynalazka, którym mam zamiar jeździć w między czasie kiedy składam do kupy swoje Disco.

I właśnie. Oglądałem ostatnio coś takiego w Świdnicy:

https://www.olx.pl/oferta...7adf73;promoted

Dawno takiego padła nie widziałem. Środek zniszczony, wiejski tuning (ludzie, lampy z Lexusa pasują tylko do IS300), wszędobylska korozja, silnik zarzygany, klepie i ma odcinę przy 5.5k obrotów (może myśli, że jest dieslem?) , auto pływa po drodze, lewarek lata jak żyd po pustym sklepie albo zostało rodem przeniesione z jakiegoś Ikarusa czy Autosana. Facet nie jest skory żeby zejść z ceny ale szczerze za darmo bym tego nie zabrał.

Zapewne trafić dobry egzemplarz tego samochodu jest trudniej niźli znaleźć taką Corollę G6 albo znaleźć w Polsce silnik 4A-GE lub 4E-FTE.

Znalazłem więc coś takiego:

https://www.otomoto.pl/of...y-ID6zC83l.html

Panowie i Panie. Czy ktoś zna ten samochód? Ze zdjęć wygląda na zadbany, sprzedający bardzo ładnie współpracuje bo podesłał mi 40 dodatkowych zdjęć. Tylko to nadal kupowanie samochodu w ciemno i podróż 400 km w jedną stronę dla mnie. Pozostaje też jedna kwestia - chciałbym samochód z dobrym stanem technicznym i zwiazać się z nim na jakiś dłuższy czas jak i związać z nim zasilanie LPG. Tak, wiem, puryści mnie zjedzą, ale chce wiedzieć czy ten silnik będzie chodził z gazem. Wiem, że w Freelanderze jakoś to chodziło chociaż zwrócić nigdy sie nie zwróciło bo ze 2 razy do roku trzeba było zmieniać uszczelkę.

Boże, czemu po przygodzie z Land Roverem nie jestem mądrzejszy tylko pcham się w paszczę lwa?

Pozdrawiam wszystkich pieprzniętych na punkcie brytyjskich wynalazków.
Kłapo
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 06, 2018 13:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Mar 08, 2018 14:18   

KLapovchy, duża prośba, dorzuć zrzut ekranowy ogłoszenia tego żółtego z okolicy :ok: wymaga tego regulamin, z góry dzięki :ok:

co do oferty nr dwa, kierownica wygląda na dużo większy przebieg niż deklaruje sprzedający :ok:
 
 
 
KLapovchy 



Dołączył: 06 Mar 2018
Posty: 2



Wysłany: Czw Mar 08, 2018 17:01   

Jasne idzie wrzut.

Można spotkać te samochód na kilku aukcjach, na jednej z nich dowiecie się że jest to 1.8 VVtek. Jakaś fuzja VW z Hondą?
Gość ma samochód od 2016 roku i nigdy nie kręcił go do 5k obrotów, żeby wiedzieć, że coś jest nie tak.


Odnośnie tego srebrnego - fakt, zwróciłem na to uwagę. Jednak oglądając zdjęcia spodu samochodu, który wygląda wzorowo, to zastanawiam się o co chodzi. Dodzwoniłem się do gościa i mam swoją teorię na ten temat.

Taką relacje przedstawił mi właściciel.
Otóż samochód ma dosyć ciekawą historię. Około 2014 roku samochód przybył do PL, kupił go młody jegomość, który po tygodniu jazdy postanowił zatroszczyć się o samochodzik i wymienić w nim rozrząd. Oddał to jakiemuś partaczowi, który źle ten rozrząd złożył, przy odbiorze stwierdził że zdjął go i nie potrafi założyć, a przy okazji zauważył (ot to dobry mechanik) i wymienił uszczelkę głowicy.
Potem samochód stał przez 1,5 roku pod drzewem, obecny właściciel odkupił go od niego i jako że pracował w ASO Opla zabrał sobie samochód do firmy i tam poskładał go do kupy. Z mankamentów nie opisanych na aukcji:

- Odpryski (schodzi klar?) na masce
- stuka (najprawdopodobniej) któraś końcówką, część kupił.
- wymienić olej, płyny et cetera (ale to raczej norma, bo którego samochodu bym nie kupił to robiłem kompleksowy serwis olejowy i płukanie chłodnicy, komplet filtrów i tak dalej)

Tak więc może od tego stania ta kierownica się tak sfatygowała? Poprosiłem o więcej zdjęć wnętrza, póki co link do zdjęć które mi udostępnił:

https://photos.google.com/share/AF1QipMoC8wvW8yk2xMTT5hMO-IkzzPUbCPu9Co0uDtaCFgpXyk_GtiGpG_635Ql_y9ESA?key=OG9qWFM2enRaU3JJdk1wUWJBQWFTTWRCU1ZGSjFn


PS: A byłem w Pieszycach ostatnio :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Mar 09, 2018 09:00   

KLapovchy napisał/a:
A byłem w Pieszycach ostatnio
to musiało być nieopisane wrażenie :rotfl:
KLapovchy napisał/a:
Tak więc może od tego stania ta kierownica się tak sfatygowała?

nie możliwe szczerze mówiąc :) niby historia jakaś jest ale niezbyt namawiająca do kupna, tych 160-ek wbrew pozorom trochę jest, czasem nawet na miejscu wiec ja bym nie jechał te 400km, auto stało a jak stoi takie starsze to zawsze więcej się psuje od tego stania niż jakby jeździł :ok: chociaż blacharsko tragedii nie ma (może oprócz progu :ok: ) to jednak loteria jak będzie z mechaniką :ok:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Chcę kupić ROVERka"
piter34 Chcę kupić ROVERka 3 Pią Lut 08, 2008 14:51
Brt
Brak nowych postów chcę kupić 620 sdi
jakub11 Chcę kupić ROVERka 3 Pią Sty 27, 2012 14:09
kpolski
Brak nowych postów Chce kupić MG ZR 1.8 160 KM
Na co zwrócić uwage przy zakupie auta?
suzigs Chcę kupić ROVERka 3 Nie Kwi 25, 2010 13:26
suzigs
Brak nowych postów Chce kupic 75
proszę o poradę
maxbo Chcę kupić ROVERka 15 Sob Kwi 17, 2010 17:12
apples
Brak nowych postów Chce kupić mg zt t
Mati07 Chcę kupić ROVERka 0 Nie Lut 17, 2019 12:30
Mati07



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink