Forum Klubu ROVERki.pl :: Nadejdą zmiany...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nadejdą zmiany...
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Mar 05, 2018 00:46   Nadejdą zmiany...

Witam,

czuję się w obowiązku aby poinformować Was, że niedługo forum zmieni swoją formę. Dalej będzie to oczywiście panel dyskusyjny ale nie będzie już tak indywidualny jak obecny. Nie mam czasu na zabawę w modyfikację więc będzie to standard jakich wiele w sieci. Prawdopodobnie forum nasze zostanie zmigrowane do phpbb v3. Co za tym idzie, wszelkie przeróbki obecnego forum tj. shoutbox, garaż, wymogi tematów, przywileje Klubowiczów, etc. przestaną funkcjonować.

Powodem takich działań jest przede wszystkim aktualizacja oprogramowania, która zwiększa bezpieczeństwo maszyn hostujących oraz samych danych. Innym powodem jest nieuchronnie zbliżający się termin wprowadzanie nowych przepisów dotyczących przechowywania danych wrażliwych i odpowiedzialność z tym związana. Na pewno wielu z Was słyszało o nowym projekcie RODO. RODO to takie GIODO tylko na skalę europejską. Najważniejszą informacją tego tworu dla mnie i Klubu jest odpowiedzialność finansowa. Ogromne kary za niedopilnowanie kwestii bezpieczeństwa i dopuszczenie do wycieku danych. Niepoinformowanie o tym fakcie tejże organizacji i inne pierdoły o których nawet nie chce mi się myśleć. W związku z tym, będę musiał zreorganizować bazę danych użytkowników forum. Z bazy znikną dane personale czy teleadresowe. Zostanie adres e-mail, nickname i hasło.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 05, 2018 00:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Mar 05, 2018 10:20   

A jak sie to bedzie mialo dalej dla klubowiczow ? Skoro wszystko zniknie ?

MaReK napisał/a:
RODO to takie GIODO
Czyli, mi to nic nie mowi.

Ale fajnie ze forum sie zmienia na cos nowszego.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Mar 05, 2018 10:33   

Remigiusz napisał/a:
A jak sie to bedzie mialo dalej dla klubowiczow ? Skoro wszystko zniknie ?

Co znaczy wszystko? Treści nie znikną. Klubowicze jako ranga dalej będą funkcjonować i mieć dostęp do większej części forum. Oczywiście jeśli są substytuty pod nowe phpbb3 np. do garażu czy shoutbox'a, to nie widzę przeszkód ich zainstalować.

Zmiana silnika forum podyktowana jest zmianą oprogramowania serwerowego na nowsze. Co za tym idzie, wersja php zostanie podniesiona, a z wyższą obecne forum i jego niektóre rozwiązania nie będą działać.

Remigiusz napisał/a:
Czyli, mi to nic nie mowi.

Na pewno masz dostęp do google.com, więc jak będziesz chciał szerszych objaśnień, to tam wszystko znajdziesz. Dla mnie to kolejny twór unijny czyhający na Twoje potknięcie aby przyp.lić Ci "karę" finansową. Oczywiście jakieś tam zalety ma, ale... Dotyczy to najbardziej sklepów internetowych, ale i administratorzy for nie mogą spać spokojnie. Na naszym forum baza Klubowiczów jest dość mocno rozbudowana o dane personalne, które są uważane za wrażliwe. Będąc w posiadaniu takich danych muszę spełniać szereg obowiązków, na które nie mam ochoty i czasu. Łatwiej jest mi zaorać te dane i zapomnieć o sprawie. Dla użytkowników/klubowiczów niewiele się z tego tytułu zmieni.

Remigiusz napisał/a:
Ale fajnie ze forum sie zmienia na cos nowszego.

Lepsze jest wrogiem dobrego, ale... nie da się łatać już tego co obecnie mamy, bo to taka zabawa gównem bez patyka.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 05, 2018 11:47   

MaReK wydaje mi się, że shoutbox jest pod phpbb3. Na innym forum mamy shoutboxa właśnie na phpbb3:

Cytat:
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
SE Square Left by PhpBB3 BBCodes
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB SEO
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Mar 05, 2018 11:52   

MaReK napisał/a:
Klubowicze jako ranga dalej będą funkcjonować


O to mi chodzilo, myslalem za rangi znikna :wink: Czyli zmiany jak widze tylko na plus, akurat garage czy shoutbox zbedny bajer jest wedlug mnie :D

MaReK napisał/a:
Łatwiej jest mi zaorać te dane i zapomnieć o sprawie.

O ta baze danych w profilu dla mnie bylo to tej pory tez bylo mieszanie roznie bo wystarczy ze ktos dostanie dostep to calej bazy i ma w sumie wszystko :neutral:

Wiem ze dawniej to nie było tak rozszerzone i sie miało jakoś bardziej spokojna głowę. A nie jestem akurat fanem wydawania wszystkich możliwych danych personalnych w sieci.

MaReK napisał/a:
Lepsze jest wrogiem dobrego

Wiadomo jak to jest, never touch a running system :P Ale skoro nie jest z obecnym tak kolorowo zobaczymy co przyniesie nowe :D

Co do tego RODO i GIODO to mi szuka wycieczki na Rhodos google :mrgreen: Jakie jest pełna nazwa tych skrótów to coś znajdę ;)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Mar 05, 2018 12:13   

prebenny napisał/a:
MaReK wydaje mi się, że shoutbox jest pod phpbb3. Na innym forum mamy shoutboxa właśnie na phpbb3:

Tak podejrzewam, ale nie z taką funkcjonalnością ;) System SSB był pisany przeze mnie na zlecenie Zarządu, który musiał przywrócić do pionu pewną grupę niepokornych użytkowników :P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 05, 2018 17:17   

jak nie będzie SB to i forum zginie :D
Także proszę Marek, postaraj się :)
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Mar 05, 2018 17:41   

greg-si napisał/a:
jak nie będzie SB to i forum zginie

E tam zginie... po prostu nie będzie "kafejki" na spotkanie się kilku osób i pogadanie bez udziału inwigilatorów :) Jednak forum to nie tylko SB. Statystyki odwiedzin wskazują, że jednak spory ruch jest na działach technicznych.

greg-si napisał/a:
Także proszę Marek, postaraj się

Samo SB czy jakiś inny czat, to pewnie nie problem. Problemem będzie stworzenie takiego systemu jak ANALUS :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Mar 06, 2018 13:38   

MaReK napisał/a:
E tam zginie... po prostu nie będzie "kafejki" na spotkanie się kilku osób i pogadanie bez udziału inwigilatorów :) Jednak forum to nie tylko SB. Statystyki odwiedzin wskazują, że jednak spory ruch jest na działach technicznych.
Zgoda, ale tacy jak, Ja, Ty, greg-si i wielu innych znają forum praktycznie na pamięć (ja wiem ze to się nie da wszystkiego spamietac aczkolwiek interesujące mnie rzeczy czytałem po kilka razy), i w sumie na forum wchodzę tylko przeglądnąć na prędce nowe tematy, oraz właśnie dla SB. Prawda, ze forum nie zginie tylko z braku SB, ale to jednak dobre miejsce dla stałych bywalców, warto było by to zostawić.

[ Dodano: Wto Mar 06, 2018 13:38 ]
MaReK napisał/a:
Samo SB czy jakiś inny czat, to pewnie nie problem. Problemem będzie stworzenie takiego systemu jak ANALUS
A czy musi byc taki nadzór, i cenzura? Nie wystarczyło by przez wejsciem na czat wyswietlic komunikat o mozliwych wylgaryzmach itp i temat z głowy.
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 06, 2018 13:45   

MaReK, jesteśmy dorośli. Może po prostu przez ciasteczka zróbmy komunikat zasłaniający SB, że mogą w nim pojawiać się wulgaryzmy i inne + jeżeli chcesz się wypowiadać, to ponosisz odpowiedzialność za swoje słowa - użyszkodnik, nie administrator forum. Kliknięcie akceptacji byłoby obligatoryjne by w ogóle podejrzeć SB.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 06, 2018 16:42   

MD tu nie chodzi tyle o bycie dorosłym co o przepisy - administrator forum odpowiada prawnie za treści, które na forum się znajdują.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Mar 06, 2018 19:54   

slax napisał/a:
Zgoda, ale tacy jak, Ja, Ty, greg-si i wielu innych znają forum praktycznie na pamięć (ja wiem ze to się nie da wszystkiego spamietac aczkolwiek interesujące mnie rzeczy czytałem po kilka razy), i w sumie na forum wchodzę tylko przeglądnąć na prędce nowe tematy, oraz właśnie dla SB. Prawda, ze forum nie zginie tylko z braku SB, ale to jednak dobre miejsce dla stałych bywalców, warto było by to zostawić.

Ja wiem, że jest garść stałych bywalców, których rajcuje siedzenie na SB i pisanie głupot, dla których to forum jest tylko otoczką dla SB :) Jednak jeśli miałbym się specjalnie, nie wiadomo jak poświęcać aby takie wodotryski tu instalować, to niestety nie dam rady. Jeśli to kwestia kliku i instalacji modułu - spoko. Inaczej nie mam na to czasu.

slax napisał/a:
A czy musi byc taki nadzór, i cenzura? Nie wystarczyło by przez wejsciem na czat wyswietlic komunikat o mozliwych wylgaryzmach itp i temat z głowy.

Wtedy, był to okres gorący, gdzie na sb siedziało więcej osób jak na forum ;)
Na szczęście ten czas już minął, ludzie dorośli, przytyli, pojawiły się pierwsze włosy na jajkach i jakby zainteresowanie głupotami minęło ;) Zatem moim zdaniem, absolutnie nie musi być takich restrykcyjnych skryptów ;)

MD napisał/a:
MaReK, jesteśmy dorośli. Może po prostu przez ciasteczka zróbmy komunikat zasłaniający SB, że mogą w nim pojawiać się wulgaryzmy i inne + jeżeli chcesz się wypowiadać, to ponosisz odpowiedzialność za swoje słowa - użyszkodnik, nie administrator forum. Kliknięcie akceptacji byłoby obligatoryjne by w ogóle podejrzeć SB.

SB domyślnie jest wyłączone teraz. Trzeba je aktywować sobie w sesji żeby się pojawiło. To było spowodowane tym, że jak logowało się po set osób na forum i każdy miał otwarte SB, to generował trylion zapytań do bazy... serwer wtedy się gotował i forum kulało. To bym zostawił, bo SB nie potrzebne 90% użytkownikom tego forum. Co do regulaminu, taki zapis jest przy rejestracji konta. Więc nie ma sensu powielać go w module SB.

prebenny napisał/a:
administrator forum odpowiada prawnie za treści, które na forum się znajdują.

Za treści na szczęście nie ;) Administrator musi reagować na zgłoszenia, jeśli te treści są niezgodne z prawem. Jeśli nie zareaguje w odpowiedni sposób, wtedy może odpowiadać.

Natomiast administrator, właściciel hostingu może odpowiedzieć za niewłaściwe przechowywanie danych osobowych. Do dzisiaj nie każdy wie co to RODO i jakie są te prawidłowe przepisy dlatego zamiast czekać aż co się wydarzy wolę zredukować do minimum to ryzyko :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
wojciech12 



Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 2



Wysłany: Pon Paź 08, 2018 09:56   

I jak z tymi zmianami?
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Paź 10, 2018 12:54   

wojciech12 napisał/a:
I jak z tymi zmianami?

Słyszałem, że zmiana jest dobra.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink