Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] nowy nabytek, niesprawna klima, zawieszenie lata
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sTERYD
Nie Cze 03, 2018 10:23
[MG ZR 160] nowy nabytek, niesprawna klima, zawieszenie lata
Autor Wiadomość
ignac160 



Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 2



Wysłany: Sob Cze 02, 2018 11:44   [MG ZR 160] nowy nabytek, niesprawna klima, zawieszenie lata
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Cześć wszystkim! Przywitałem się w przywitalni, teraz konkrety :)
Kupiłem MG ZR160 z klimatyzacją. Klima niesprawna, poprzedni właściciel mówil, że był w serwisie i problem tkwi w sprezarce. Rzeczywiście sprzegielko nie załącza się, więc kupiłem używkę z gwarancją rozruchowa z allegro oraz nowy osuszacz z iparts.pl i mam zamiar to sobie wszystko wraz z oringami na całym układzie powymieniac. No i pojawiają się pytania.
Pierwsze i w sumie najbardziej podstawowe - przeczytałem, że w ROVERkach jest system, który zapobiega włączeniu sprężarki bez czynnika w celu uniknięcia zatarcia. Czy to prawda? Jeśli tak, jak (bez demontażu) samodzielnie sprawdzić czy rzeczywiście winna jest sprężarka? Poza tym sprężarka przyszła z olejem, ale bez dekielka :evil: przy ogledzinach wylało mi się troche (myślę że z łyżka), więc nie wiem ile tego oleju tam siedzi, ani nie jestem pewien czystości. Można zrobić sprezarce płukankę? . Jak się do tego zabrać? Ile oleju potem wlać?
Po drugie - ile jakich oringow idzie do układu?
Po trzecie znacie jakieś dobre tanie serwisy klimy w okolicach Warszawy? najlepiej w okolicach starych babic, ale życie nauczyło że im dalej od stolicy tym taniej, więc nawet pod Łódź mogę jechać (i tam w sumie spodziewanym się czegoś sensownego) po r134 ;p

Sprawa druga zawias - przy gwałtownych skrętach mam wrażenie że nadwozie rusza się na boki względem podwozia i nie mówię tu o przechyłach, bo amory sprężyny nieźle pracują, ale o równoległym do podłoża. Szwagierska diagnoza - tuleje belki tylnej. Myslicie, że poprawna?

Zegary słabo doświetlone, zegarek w ogóle się nie świeci nic nie widać, nie mam kontrolki świateł mijania (jest taka w ogole?) :( da się to jakos łatwo ogarnąć?

To mój pierwszy post, pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez ignac160 Sob Cze 02, 2018 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 02, 2018 11:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sob Cze 02, 2018 19:03   

W sprezarce jest/byc powinno 9okolo 20ml oleju
Ilosc oringow sprawdz na rimmerbros.co.uk
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Cze 02, 2018 22:57   

Jest zabezpieczenie przed za niskim cisnieniem w ukladzie klimatyzacji, na krotko mozesz podac plus z akumilatora bezposrednio na kostkę od sprezarki, ale bez czynnika to I tak nic nie spradzisz, trzeba bylo na poczatek podjechać do klimaludkow zeby Ci sprawdzili szczelność, bo kupiles sprezarke, a może się okazać, że dziura w chlodnicy, albo co gorsza w parowniku...
Kontrolki świateł mijania nie ma, co do żarówek podswietlania, to juz wiele o tym napisano...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 13, 2018 22:33   

ignac160 napisał/a:
przeczytałem, że w ROVERkach jest system, który zapobiega włączeniu sprężarki bez czynnika w celu uniknięcia zatarcia. Czy to prawda?

Tak, jest czujnik ciśnienia czynnika.
ignac160 napisał/a:

Jeśli tak, jak (bez demontażu) samodzielnie sprawdzić czy rzeczywiście winna jest sprężarka?

Nabić azotem 5 bar i uruchomić.
Życzę sukcesów ale nie poradzisz sobie z klimą bez odpowiedniego sprzętu.

ignac160 napisał/a:
Szwagierska diagnoza - tuleje belki tylnej.

Do diagnosty albo mechanika podjedź. Wróżby u Macieja.
Niskie ciśnienie w oponach też powoduje "pływanie"
ignac160 napisał/a:
Zegary słabo doświetlone

Ściągasz szybkę (instrukcja w RAVE) i wymieniasz na W5W żarówki Philips albo Osram. LEDy sobie daruj.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220sdi] Nowy nabytek i kilka pytań
krucha91 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Paź 21, 2010 22:18
krucha91
Brak nowych postów [R214 1.4S 16v 97r] 2 lata stał
R214 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Wrz 22, 2009 15:47
ReVoR
Brak nowych postów [R214Si '98] Lata lewarek zmiany biegów
..przy dodaniu lub ujęciu gazu
patryk214 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Sie 06, 2007 11:58
patryk214
Brak nowych postów [MG ZR] Szyba wypada z prowadnic, zacina sie i "lata&qu
Mafioz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Wrz 11, 2012 11:37
Harry
Brak nowych postów [R214Si 16V 1994r] silnik lata, jakby chcial wyskoczyc
pixel_1916 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Lut 21, 2010 01:37
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink