Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] zawieszenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] zawieszenie
Autor Wiadomość
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Cze 11, 2018 16:58   [R75] zawieszenie
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

W zeszlym roku wymienialem sam tuleje wachacza przedniego w swoim roverku.Dzisiaj okazalo sie juz sa pozrywane.Albo lipne byly,albo zle zalozylem.Powinno sie zakladac kiedy auto stoi na kolach,tylko to fizycznie trudne.Znalazlem na stronie takie https://poliuretany.olkusz.pl/pl/rover-75-tuleja-wahacza-przedniego-dolnego-tylna-1szt.html
Czy ktos zakladal i poleca? Wydaje sie ze montarz prostrzy bo sa dwie tulejki ,jedna w drugiej sie obraca i nie ma znaczenia dla montarzu czy auto wisi czy stoi na kolach.Czy sie myle?Moze ktos kto zakladal i uzywa troche mnie oswieci?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 11, 2018 16:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 18:40   

grota10 temat wałkowany 100 razy na forum

->> https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757

->> https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=254519#254519

->> https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=60891&postdays=0&postorder=asc&start=0

jak kupowałeś jakiegoś TEKNOROTA dziadowskiego z gównolitu to i tak długo ci wytrzymało

tysiące opini na forum jest o tulejach z olkusza, bywa że niektórym tuleja zsufa się z wahacza na twoim miejscu bym kupił porządne MEYLE i sobie jeździł spokojnie. Tuleje się wymienia na podniesionym kole bo inaczej się nie da zsunąć z wahacza bo się tuleja nie mieści miedzy budą. Poza tym jak auto stoi na kołach to nie ma ruchu na wahaczu. :lol: Chyba że wolisz zmieniając tuleje demontować wahacz :lol: [/quote]
_________________
:pisze:
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Cze 11, 2018 20:33   

Z dziadowskiego teknorota mam wachacze na których jeżdżę już trzeci rok. Teknorot ma dobrą opinie z tego co wiem. Poza tym oczekiwałem merytorycznej odpowiedzi od kogoś kto na tym jeździ,bo opinie są rozne. Różne źródła podają że są nie zniszczalne,ale komfort się zmienia na nie komfort. Że pozostałe podzespoły dostają w dupę,że coś za coś,więc nie odsyłam mnie do linków bo to jest nie grzeczne, tylko sam poczytaj opinii i wypracowań ludzi którzy się tym zajmują. Tuleje sam wymieniałem z podnośnika kiedy koła byle w górze i jakoś mi się mieściły między buda. Pytanie dotyczyło montażu,czy auto musi stać na kołach,czy może wisieć na podnośniku

[ Dodano: Pon Cze 11, 2018 20:33 ]
Poza tym kolego chyba sam nie czytasz tego co polecasz,bo w linkach które podałeś akurat teknorot chwala :P
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 20:41   

grota10, przede wszystkim nigdy nie zakłada się tulei z opuszczonymi kołami. Wtedy "punkt zerowy" ustalasz na maksymalne wychylenie wahacza w dół. Samo opuszczenie auta już napina tuleję do granicy, a wszelka praca zawieszenia ją rwie.

Użyj zwyczajnie drugiego podnośnika (choćby poprzez jakąś deskę czy coś) i nim podlewaruj sobie zawias. Będzie prościej i nie ważne co włożysz, wystarczy na duuuużo dłużej niż tuleja bez takiego montażu. :P
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 20:56   

grota10 tutaj w grę głownie wchodzi przebieg a nie lata, poza tym nawet te 3 lata jakoś nie powala
grota10 napisał/a:

Poza tym kolego chyba sam nie czytasz tego co polecasz,bo w linkach które podałeś akurat teknorot chwala :P

Brawo że zauważyłeś że istnieją już tematy o tulejach tylko nie wiem po co zakładasz nowy kolejny kompletnie taki sam temat, dlatego cię odesłałem do linków i to nie jest niegrzeczne. Po prostu po co robić bałagan na forum jak już są takie tematy. ;)
Skoro ci zerwało tuleje po roku to pomyśl chyba jest coś nie halo ?? ;) Każdy chwali co chce Teknorot czy tam inne ja akurat widziałem mnóstwo negatywnych opini .

grota10 napisał/a:
Różne źródła podają że są nie zniszczalne,ale komfort się zmienia na nie komfort. Że pozostałe podzespoły dostają w dupęP


sam sobie odpowiadasz na swoje pytanie i kompletnie nie rozumiem jakiej opini jeszcze się doszukujesz :?:
grota10 napisał/a:

Tuleje sam wymieniałem z podnośnika kiedy koła byle w górze i jakoś mi się mieściły między buda.

Przecież dokładnie to napisałem ;) Tuleja się nie mieści jak auto stoi na kołach :mrgreen:

Jest kilka takich przypadków na forum np: rafalmis1 wracał z powrotem z PU na gumowe bo mimo poprawnego montażu wkład tuleii się z niej wysuwał.

Więc wybrać musisz sam co ci odpowiada bardziej :-)
_________________
:pisze:
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Cze 11, 2018 21:34   

Adam26 szukałem właśnie takiej odpowiedzi jaka udzielił mi MD. Prosto i na temat. Dziękuję ci MD. Domyślałem się że coś złe zrobiłem i szukałem potwierdzenia. Tuleje zamówione,będę działał. Teknorot a zawsze używałem i w poprzednimR75 oba wachacze wytrzymały pięć lat przez które nakręciłem ponad180tys. To chyba mój samochód nie stoi zaopatrzony w nowe tuleje tylko jeździ. Teraz zamówiłem same tuleje,stare obudowy leżą na półce więc będzie prosciej
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 21:46   

grota10, Michu z M4K mówi o tym w tym miejscu odcinka o tulejach zawieszenia. Wcześniej jest o poliuretanach, a dalej o detalach montażu (smarowanie, dokręcanie itd).
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zawieszenie
lukasz5992 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Wrz 14, 2010 22:14
apples
Brak nowych postów [R75] Zawieszenie
grota10 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Kwi 28, 2010 09:17
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Zawieszenie
zawieszenie
grota10 Rover serii 75, MG ZT 30 Nie Wrz 30, 2012 20:34
dukat11
Brak nowych postów [R75] zawieszenie tyl
grota10 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Sty 19, 2019 23:33
grota10
Brak nowych postów [R75] Zawieszenie
daniel18c Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Lut 08, 2017 18:12
daniel18c



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink