Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 '01] Proszę o pomoc/ rady przy kupnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 '01] Proszę o pomoc/ rady przy kupnie
Autor Wiadomość
czarnyszczepan 



Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 3



Wysłany: Sro Cze 20, 2018 00:22   [R75 '01] Proszę o pomoc/ rady przy kupnie

Witam,
Od jakiegos miesiąca przymierzam sie do kupna Rovera 75 2.0 CDT z 2001 roku. A dokładnie od momentu jak dowiedziałem sie ze ciotka chce go sprzedać za 6.000 zł (opuściła do 5.500 +opony letnie dodatkowo nabicie klimy plyny itp itd) . I mam maly problem ponieważ zupełnie sie na tym nie znam. Ciocia mówi ze bity nie byl wypadków nie bylo wszystko jest tak jak po pierwszym właścicielu (starszy pan rzekomo ktory nabył ten samochód w. Belgii) Nosi on slady uzytkowania wiadomo jakas przecierka z tylu na zderzaku i z tylu na progu wgniotka. Srodek spoko kierownica przetara lekko skórka spoko elektryka wszystko działa w sensie klima siedzenia podgrzewane itp itd poza lusterkami lewo i prawo z obu stron... I to jest właśnie pierwssy problem. Drugi to jest taki ze linia tylnego zderzaka jest o 1 cm ok. niżej względem nadkola (mam nadzieję ze dobrze. Napisałem i wiadomo o co chodzi) i oststnia rzecz która mnie martwi i zastanawia to odstep między maska a grilem czy nie. Jest za duzy... Sprzeglo jak i reszta pedałów czyli hamulec gaz twarde ale rzekomo tak jest z tego xo czytałem i do biegów trzeba sie przyzwyczaić chyba ze jest inaczej... Tak to technicznie silnik itp itd. Jak najbardziej wporzadku przebieg 230 tys ok (chyba) troche sie rozpisałem sorki za to mam nadzieje ze niczego nie pominąłem xd Jeszcze prosba jakbyście mogli napisać co o tym myślicie i na co zwrócić uwage dokładnie (tak czytałem poradnik jak kupić używany samochod czy jakos tak) pozdrawiam i sorki za taka lekturę hehe he


** dodam jeszcze ze w schowku nie zmieniarki a powinna być w sensie jest schiwek otwieram i jest sam przycisk ktory klikam tk widać jak pracuje ale nie ma z czego plyt ściągnąć czy cos takiego


** Link do wszytkich zdjec (nie ma duzo heh) https://megawrzuta.pl/download/197b416c08a33084a7072d83b9d3903f.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 20, 2018 00:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Czw Cze 21, 2018 23:55   

czarnyszczepan napisał/a:
poza lusterkami lewo i prawo z obu stron... I to jest właśnie pierwssy problem.

Zapewne styki zabrudzone/wytarte w panelu sterowniczym - łatwe do napraw ew tanie w zakupie.
czarnyszczepan napisał/a:
Drugi to jest taki ze linia tylnego zderzaka jest o 1 cm ok. niżej względem nadkola (mam nadzieję ze dobrze. Napisałem i wiadomo o co chodzi)

W zasadzie - nie wiem o co Ci chodzi. Jezeli jest szpara między zderzakiem a nadkolem na 1 CM - to coś tutaj jest żle zamontowane - zapewne zderzak. Pytanie - kto i po co go zdejmował.
czarnyszczepan napisał/a:
oststnia rzecz która mnie martwi i zastanawia to odstep między maska a grilem czy nie. Jest za duzy...

Czyli ile ? w R75 to zapewne kwestia pastikowych srub mocujących grill do zderzaka - moze juz nie są takie jak należy a moze uchwyty połamane - Sprawdz.
czarnyszczepan napisał/a:
na co zwrócić uwage dokładnie
Na prace silnika (kopcenie), elektroniki ( wentylator głównie - ale skoro klima działa - wentylator sie kreci).
I czesty problem to rdzewiejące progi - jeżeli nie ma zaslepej progów ( podkłądek pod lewarek ) wypadalo by się w nie zaopatrzeć.
Reszta to pierdoły którymi przy tej cenie nie ma się co przejmować ( po tyle latahc na drogach ma prawo coś być krzywo albo niedomagać jak należy
Kupuj i jeździj kolejne 230 tys;]
czarnyszczepan napisał/a:
Link do wszytkich zdjec (nie ma duzo heh
.
I do tego jakieś takie... nic na nich nie widać - mogles chociaz przyblizenia zrobić elementów co do których masz zastrzeżenia.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
czarnyszczepan 



Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 3



Wysłany: Pią Cze 22, 2018 09:29   

Dzieki wielkie bd jeszcze raz jechac do ciotki to porobie dokładnie zdj i powstawiam. Co do silnika to rowniutko chodzi tutsj jest bajkacala elektryka tez oprocx tych lusterek. To nie wiem zamknąć temat i otworzyć nowy jesli bd miec nowe zdjęcia cxy po prostu zostawić temat i tyle? Co do szpary w prxu masce a grilem to jak na zdjęciu no xd porobie dokładnie i wtedy pogadamy dzięki wielkie i sorki za chaotyczne pisanie ale na telefonie to jest tragedia pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę o pomoc przy kupnie.
stilldead Chcę kupić ROVERka 6 Nie Maj 11, 2014 13:49
Julek
Brak nowych postów Rover 214 si prosze o pomoc przy kupnie
Bachu Chcę kupić ROVERka 3 Pon Paź 18, 2010 11:52
Wydryszek
Brak nowych postów [R25 2.0TD '04] Proszę o pomoc w kupnie
andrew8666 Chcę kupić ROVERka 3 Sro Lip 27, 2016 12:48
bociannielot
Brak nowych postów [r75] Pomoc przy kupnie
rapanui Chcę kupić ROVERka 3 Nie Sty 02, 2011 16:06
mimo66
Brak nowych postów [rover 620,400] Pomoc przy kupnie
oskar063 Chcę kupić ROVERka 26 Czw Gru 19, 2013 18:16
polofix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink