Forum Klubu ROVERki.pl :: Malignus MG TF Spark Red Trouble
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Malignus MG TF Spark Red Trouble
Autor Wiadomość
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

  Wysłany: Sro Lip 04, 2018 20:30   Malignus MG TF Spark Red Trouble

Witam Was serdecznie.Mysle ze czas Wam przedstawić moje Red Trouble :mrgreen:
Zakupiony przez przypadek,szukalem dość długo bazy pod odnowienie TF.Tu było w miare jeśli chodzi o zakup i doprowadzenie do oryginalu.I wersja Spark w kolorku dość ciekawym Firefrost Red (CEV).Zdjecia z Otomoto.Po zakupie mala droga krzyzowa :roll:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 04, 2018 20:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 04, 2018 20:38   

Malignus, myślę, że ten temat bedzie ciekawy.

Także ten tegez zabieraj się do opisania tego co juz zostało zrobione, a nie że droga krzyżowa :P :P :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sro Lip 04, 2018 21:14   

To dopiero początek.....Ale postaram się powolutku i spokojnie zebrac myśli i obrazki.Aby przedlozyc je w temacie.Wiec może garść informacji na temat auta uzyskane z numeru vin.
Off_assembly_date Thursday, 8th July 2004 @ 15:48:12
model MG TF
variant Spark SE
num_doors 2
paint_code CEV
brochure_model_desc MGF TL5 K1.8i Man 135ps Spark SE
sales_model_derivative_desc MG TF 135 Spark SE
n04_feature N04C
edition Spark SE
sequence_number 112594
spec_code M18A
home_export EXPORT
cicode M2257
country GERMANY
exterior_paint Firefrost Red
interior_trim Sebring
engine K Series 1800 135bhp
trimlevel MY2002 TL 5
bodytype MGTF
gearbox PG1
manual_auto MANUAL
hand_of_drive LHD
sold_date Unknown

General Information

•This vehicle was the 35,392nd MG TF to run off the production line, out of 41,656
•This vehicle was the 113th MG TF Spark SE to be made out of 1,480
•This vehicle was the 83rd MG TF in Firefrost Red (code: CEV) to be made out of 516 Firefrost Red MG TF

W mojej wersji (Spark) Charakterystyczne sa chromowane klamki,popielniczka i przycisk recznego oraz kratki we wlotach powietrza.Kierownica dwukolorowa oraz za doplata klimatyzacja plus hamulce AP wraz z sportpackiem czyli obniżonym zawieszeniem w stosunku do zwykłego TF-a.Ale wracam do tematu.Czyli do tego co w autku było i zostało zrobione.Na początek po odkręceniu plyty inspekcyjnej oczom zdumionej publiczności ukazaly się dwa filtry stożkowe oraz elektryczne turbo.A wszystko to zamontowane w klimacie sedeslandii czyli rurek z kibelka :o








Udalo mi się zakupić puszke do filtra od TF 160 (szeroka) na dwie 'Sikawki'
do chwytania powietrza.Podlaczylem tak jak w książce pisze.Jeden wlot do tylu przy zderzaku a drugi do wlotu powietrza z lewej strony.Do puszki zawital filtr sportowy Pipercros.





Nastepnym krokiem było zerwanie roznych dziwnych nalepek z auta i zamówienie nowych emblematow w UK.Niestety nie do zdobycia był emblemat Spark.Angole zrywali je masowo bo kojarzyly się z Matizem/Chevroletem Spark.Na dzień dzisiejszy emblemat nie do dostania.Nawet na Rimmer Bros.Przez chwile prowadziłem na OLX negocjacje z gościem który miał niebieskiego TF z emblematem mi potrzebnym.Niestety nie doszło do sprzedaży.Zatem zwymiarowanie w/g zdjęć i wycinka z kwasowki.Potem dzięki uprzejmości pasjonata marki MG wycinanka została pięknie oszlifowana i znalazła się na aucie.Do dziś nie odpadla a wiec operacja udana :grin:





_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Malignus Czw Lip 05, 2018 21:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 04, 2018 21:26   

Malignus, faktycznie te rury robiły kibelkowy klimat :dupa: :dupa: :dupa: Masakra!!!! Jak to można było wpaśc na taki pomysł.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Pią Lip 20, 2018 20:01   

Ale były dwa stozki i elektryczne turbo podpięte pod grzanie szyby tylniej :mrgreen:
Autek dostal tez nowy rozrząd z pompa wody i wszelakimi paskami,swieczki NGK ,nowy filtr oleju oraz Mobil 5w50.Oczywiscie plyn chlodzacy również.
W tzw. międzyczasie zdemontowałem zderzak przedni który poszedł do po poklejenia.Bylo troche pekniec.Oraz zamontowałem windshotta od Pietrygi.Troche się nagimnastykowałem aby pasowal do oryginalnych mocowan MG ale udało się i nie skladal się przy większych prędkościach.



i powoli zacznam odkladac na Roll hoopsy od Mike Satura.

W końcu przyszly.Dwa razy zakladalem cos takiego.U Taty i u siebie i powiem jedno.Nigdy więcej i za żadne pieniadze :-|
Przy okazji gruba belka troche usztywnia auto.


lecz efekt jest przedni i spelnia tez swoje zadanie.Spokojnie można rozmawiać do 190 km/h przy otwartym dachu.












Nastepny krok to odnowienie kierownicy



oraz gałki zmiany biegow.Do Sparka przychodzila MOMO.



Ogolnie autko zaczyna powoli wygladac.Nawet w ramach prezentu TF-ik dostal oryginalne radio Sony które przychodzilo do tego modelu.



Pozostalo ogarnąć elektrykę po poprzednim wlascicielu i powolutku zbierac na wydech końcowy.Zafascynowal mnie dźwięk Daytony Super Sport od Mike Satura.Inna sprawa iż dodaje kilka kucy i fajnie warczy.Do 3k cichutki a powyżej dźwięk nie do opisania.


C.D.N

[ Dodano: Sob Lip 07, 2018 00:22 ]
Wydech zakupiony.Zalozony i swietnie się ma.Sporo dupereli doprowadziłem do Ori aby się pojawić na zlocie w Radomiu.Miedzy innymi wpadl mi w lapki dach z szyba szklana.Jak mawiają na Alledrogo jedyna taka i tylko w Top Madl :roll:

Jak to zalozyc i poskrecac to poszukajta w moim fotoporadniku.Oczywiscie musialem zdemontować u siebie roll hopsy,chyba ich nie lubie :-|
Reszta jest prosta,nawalony John da sobie rade w 30 minut nie szukając automatu z kawa( przerabiałem temat mieszkając tam.Inna branza choc bardzo podobna JCB)
A tak wygląda już na aucie



oczywiście trzeba było dziada zaimpregnować.Uzylem czegos takiego



oraz wiedzy nabytej od Sknerka i poradnika z UK '"Jak bawic się srubkami aby szybki dopasować do auta"

dość czasochłonne ale po myciu Karcherem i bezpośrednim tłuczeniem woda w trojkat przy dachu/szybie po minucie była woda.Kiedy w trybie zwykłym miałem wody dostatek :mrgreen: (czytaj podczas jazdy)


Elektryka poszla w PiS.... nie powiem co.Powoli doszedłem co i jak z tylu.Komp na szczęście uratowany.



przy okazji znalazłem zaginione pipsztoki od robienia halasu.Fabrycznie były na gorze po lewej stronie.Poki nie znajde Ori będą musiały poczekać.Jak i instalacja aby ja pociagnac na nowo.

Poprawilem sobie troche humor.Zamontowalem na antenie cos takiego(aby oka nie wydlubac podczas czyszczenia auta)
ok,dziecinnieje :P





ciut lepsze zblizenie :o




[ Dodano: Pią Lip 20, 2018 20:01 ]
Dzis postanowiłem zabrać się za elektrykę.Do zrobienia lampiony w przednim i tylnym bagażniku.
O ile w przednim lampka jest podlaczona pod czujnik otwarcia klapy i wlaczenia alarmu (alarm bangla wiec czujnik jest ok) to reszta jest pociagnieta w snie pijanego elektryka :-|
Bede musial wszystko zdemontować i pociagnac kabelstwo od nowa


Odpuscilem na razie temat i zabrałem się za identyczny w tylnej lampce.Jak wyczytałem z madrej książki :roll:
odpowiedzialne za swiecenie przewody lubia się lamac w wiązce



Niestety wiazka jest tak dziurawa iż profesjonalny elektryk będzie musial zadzialac.Wedle forum UK warto dolozyc około 5 cm przewodu aby nie było "zmeczenia materialu" podczas zamykania klapy.Czeka mnie zatem dogadanie elektrykusa coby hokus pokus odstawil i swiatlosc przywrocil :mrgreen:



_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 11:33   

Pieknie sie oglada prace nad tym autem ;D kibel rury wymiataja ;D czyli cel to 100% oem?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 11:49   

100 procent ori, plus kilka niewielkich modow mechanicznych :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 12:15   

A jakimi?;D
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 12:20   

Wszystko mechaniczne.Oraz zmiana mapy.Jest szansa dojsc do 160-170 kucy oraz poprawic niutki.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 12:58   

Najbardziej mnie interesuje remap, masz jakies info?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 13:07   

Jest kilka firm ktore to robi.Vtech etc.Z tego co sie orientuje z for anglojezycznych,jest to na razie jedyna mapa do tf 135.Podnosi do 150 kucy i kilka niutow wiecej.Oczywiscie hamownia przed i po.U mnie moze byc okolo 10 do 20 kucy wiecej.Dolot i wylot niestandardowe.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 13:26   

Aaa myslalem, ze sam cos dzialasz :) vtech to ogarnia? Z tego co mi sie udalo dowiedziec to w polsce tylko tc performance, w uk kmaps.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 14:16   

Podobno ogarniaja.Troche podzwonilem i ich centrala w Krakowie gwarantuje takie przyrosty.W UK jest kilka firm ktore bawia sie w remap.Ale podejrzewam ze na tym samym sofcie etc.Gdybym mial luzne okolo 5000f to uderzyl bym do jednej firmy w UK.O ile jeszcze istnieje.Do tego silniczka dokladali sprezarke mechaniczna.Z mozliwoscia zalaczenia/odlaczenia z kabiny guzikiem.To ustrojstwo dawalo okolo 220 kucy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 14:43   

Git, dzialaj :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sob Sie 04, 2018 11:16   

Zabralem się za kosmetykę.Listwa przy oknie miała strzelone mocowanie plastikowe.Wqrzalo mnie co jakiś czas wciskanie jej do reszty drzwi.Ale przyszly plastiki z Rimmer :mrgreen:
Wiec meska decyzja,zrywamy i się nie apaczymy co zostanie :razz:
Zabieg wyrwania był prosty.Reszta mocowan zostaje na miejscach.Nowe trzymadełko daje rade :mrgreen:



I wszystko bangla jak powinno :-)

I takie cos na antenkę mi przyszlo. :mrgreen:



Dodatkowo z trzech "jajek" poskladalem jedno.Niestety z dodatkowym przyciskiem do otwierania bagażnika.I podróbki maja to do siebie ze spasowanie jest jak w ruskim czolgu :|
Ale dalem rade i ori plus podrobka daja taki efekt


[ Dodano: Sob Sie 04, 2018 11:16 ]
W związku ze złym spasowaniem zderzaka przedniego,dzis przysla na niego kolej.Kilka srub i troche cierpliwości a efekt jest mily dla oka :D







tak było przed a tak jest po spasowaniu i skreceniu do kupy calosci






[img]
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Malignus Sob Sie 04, 2018 18:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 04, 2018 14:14   

kurde ładny jest ten kolor ;D dobra robota!
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sob Sie 04, 2018 19:02   

Dziekowac :mrgreen:
W zaleznosci od pory dnia i slonka,przybiera rozne odcienie.Wieczorem to nawet pod rdzawy podchodzi.

[ Dodano: Sob Sie 04, 2018 19:02 ]
i nawet narzedzie zbrodni mam pod kolor :mrgreen:



_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Sie 05, 2018 13:29   

Co do wiazki

Kup sobie garsc takich zlaczek topliwych https://goo.gl/images/xg77yP
plus opalarka i naprawisz sobie sam szybko i skutecznie. No i tasma izolacyjna do owiniecia wiazki.

Takie zlaczki zawieraja cyne ktora topnieje w cieplym powietrzu z opalarki, dodatkowo termokurczliwa koszulka zaciska sie na przewodzie oraz samym zlaczu, te na fotce nie maja tego ale sa takie ktore maja dodatkowe pierscionki kleju na koncu tulejki i uszczelniaja ekstra zlacze

Jak musisz / chcesz przedluzyc wiazke to dodatkwo potrzebujesz troche przewodow

Robota na kilka godzin jak chcesz to zrobic ladnie i dobrze ale warto ( kilka godzin bo uwazam ze wiazke z klapy trzeba wysuplac )

Ostatnio takie zlaczki z klejem kupowalem po 1zł /sztuka
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Czw Lis 01, 2018 13:36   

Dobry pomysl,tak czy siak garść zlaczek zakupie bo przydają się do wszystkiego.Wiazka z klapy wyłazi bez problemu,przewody poszly gdzies na etapie wejścia do glownej wiachy auta.Na koniec sierpnia mam ugranego elektryka który mi to zrobi.Przod powoli sam ogarniam :mrgreen:

[ Dodano: Pon Sie 06, 2018 19:39 ]
I po dzisiejszych zmaganiach,polozylem kabelki wraz z bezpiecznikiem,efekt taki ze lampka swieci jak powinna i nawet się wylacza po zamknieciu maski :mrgreen:


[ Dodano: Pią Paź 19, 2018 22:56 ]
Dzis mnie pogięło a nawet odksztalciło :mrgreen:
Droga kupna zapodałem tylne lampki typu Lexus.Wiem ze były jako alternatywa u dilerow MG w UK.Dlatego tez będą z cala specyfikacja UK ale z uzyciem w UE.Wkladam,podlaczam i może nawet swiecic bedzie :mrgreen: Ori lampiony na polke.Czy ktoś zwrocil uwagę ze ori wygladaja jak z Lanosa? :P

[ Dodano: Czw Lis 01, 2018 13:36 ]
Przyszly lexusy.Zatem iż jestem dość niecierpliwy jak mam nowe zabawki to montaż odbywal się bezpośrednio po pracy.Dlatego ciut ciemnawo jest na dworze ;-)











Oraz efekt za dnia.Moge powiedzieć iż idealnie pasuja do mojego MG te lampiony.Kolor oraz srodek idealnie laczy się z przednimi lampkami oraz z ogolnym wyglądem auta.Troche tez odmlodzilo samochodzik wizualnie.W każdym razie bardziej mi się podobają niż oryginalne.





_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Czw Lis 01, 2018 13:50   

Nie no.... muszę sobie sprawić w przyszłości taką TFkę <zakochany> <zakochany> <zakochany>
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink