Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie działa centralny zamek w przednich lewych drzwiach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nie działa centralny zamek w przednich lewych drzwiach
Autor Wiadomość
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



Wysłany: Czw Lip 05, 2018 08:39   [R75] Nie działa centralny zamek w przednich lewych drzwiach
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2006

Witam!
Sytuacja jest dziwna, bo:
1. zamykanie drzwi z pilota działa,
2. otwieranie drzwi z pilota nie działa,
3. zamykanie i otwieranie z wewnętrznego przycisku (wł./wył.) zamka centralnego nie działa.
Co to może być?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 05, 2018 08:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 05, 2018 10:39   

Wejdź do auta zamknij wszystkie dzwi i zobacz na wyświetlaczu zegarów czy ci polazuje że wszystkie dzwi za zamknięte nie wiem czy to pokazuje na 1 pozycji kluczyka czy bez nie pamiętam . Jak ci pokażę że któreś dzwi są otwarte mimo zamknięcia to może być taki cypel od microswitcha w tym zamku one czasami wypadają i bcu myski że masz cały czas dzwi otwarte dlatego nie zamyka centralnego
_________________
:pisze:
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 298
Skąd: Kutno



Wysłany: Nie Lip 22, 2018 22:00   Re: [R75] Nie działa centralny zamek w przednich lewych drzw

Rover_75_1_8_t napisał/a:
Witam!
Sytuacja jest dziwna, bo:
1. zamykanie drzwi z pilota działa,
2. otwieranie drzwi z pilota nie działa,
3. zamykanie i otwieranie z wewnętrznego przycisku (wł./wył.) zamka centralnego nie działa.
Co to może być?


U mnie jest to samo + nie otwiera drzwi kierowcy nawet kluczykiem -napisz czy poradziłeś sobie z problemem .
_________________
marek501
 
 
MATRIXorg 




Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Elbląg



Wysłany: Pon Lip 30, 2018 20:28   

Ja bym sprawdził kasetkę drzwi, a raczej silniczki w jej środku https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=85488
 
 
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



Wysłany: Pią Kwi 19, 2019 08:55   

MATRIXorg - miałeś racje faktycznie silniczek, ten ze ślimakiem o mniejszej średnicy był popsuty, chociaż jak się nim ruszyło to się znowu kręcił - ale to czy ruszy zależało od ustawienia wirnika.
Próbowałem naprawić ten zamek wymieniając silniczek z zamka innych - prawych przednich drzwi, zamieniłem ślimak z większego na mniejszy, zamontowałem, poskręcałem - wypróbowałem - no i wszystko niby działa. Zadowolony zamontowałem go do drzwi, ale niestety okazało się że nie działa tak jak powinno, a po dokładnym sprawdzeniu co jest grane okazało się, że ten silniczek ma przeciwne obroty. A to duży problem, bo styki do silniczka są na stałe zamontowane w płytce i nie idzie ich zamienić, by zmienić obroty.
Najogólniej rzecz biorąc narobiłem się jak wariat a i tak musiałem kupić inny zamek - no może pożytek tylko taki z tego, że poznałem dość dokładnie zasadę działanie zamków no i doszedłem myślę do perfekcji w jego montowaniu i demontowaniu :wink:
Ale tego typu naprawy nie polecam, bo zbyt dużo czasu na to się traci - a osiągniecie marne. A i jeszcze jeśli dobrze nie poskładacie tego zamka - a nie jest to takie łatwe - bo bardzo ciężko jest rozebrać ten zamek aby nie pouszkadzać delikatnych zaczepów które pękają jak zapałki, sworznie mechanizmów też są na stałe montowane, które się uszkadza podczas demontażu - a to wszystko może z dużym prawdopodobieństwem spowodować, że złożycie zamek zamontujecie, a on się np. po zamknięciu drzwi "rozsypie" i zablokuje - jak to miało miejsce u mnie - i nie idzie go otworzyć ani z zewnątrz, ani z wewnątrz, ani pilotem, szczęście jak jeszcze na drzwiach nie ma boczka zamontowanego - bo jak wie się gdzie przycisnąć można go odblokować. Gdy jednak wszystko zmontowane - to bez uszkodzenia pewnych elementów drzwi nie otworzycie.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Kwi 19, 2019 12:18   

U mnie regeneracja zamka ok 150zł na nowych częściach :) I nie trzeba się mordować z robotą samemu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Centralny zamek nie otwiera przednich drzwi
sebaxll Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Cze 29, 2014 13:21
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek nie działa
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 33 Pią Gru 08, 2017 13:11
pawelo12
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Nie działa centralny zamek
anjaiw Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Mar 01, 2013 18:55
apples
Brak nowych postów [MG ZT] Centralny zamek nie działa z pilota !!!
koleszkoo88 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Sie 09, 2014 20:16
kerbi
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek z pilota nie działa !!!
601s Rover serii 75, MG ZT 18 Pią Cze 12, 2015 22:27
wojtus8730



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink