Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką
Autor Wiadomość
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

  Wysłany: Czw Maj 22, 2014 23:51   [R75] Podłączenie AUX pod seryjne radio ze zmieniarką

Witam.

Chciałbym wam przedstawić krótki opis jak podłączyć np telefon pod zwykłe oryginalne radio samochodowe ze zmieniarką :)

Potrzeba:
- przełącznik 6 pinowy 2 kanałowy
- kabel zakończony Jack 3.5mm
- chwilke czasu :)
koszt 6 zł

Pod schowkiem przynajmniej w moim wypadku bo w schowku mam zmieniarkę mamy kostkę łączącą radio ze zmieniarką. Rozłączamy tą kostkę i mamy w sumie dwie, jedna wchodzi do radia a druga do zmieniarki.

Kostka idąca do radia.
Z pierwszej czyli z tej co wchodzi do radia wyciągamy kabel żółty z czarnym i różowy z czarnym Kabel żółty z czarnym albo lutujemy albo okręcamy z kablem idącym do przełącznika na pin 3 a kabel różowy z czarnym lutujemy bądź owijamy z kablem idącym do przełącznika na pin 4.

Kostka idąca do zmieniarki.
Wyciągamy z niej kabel czerwony i owijamy bądź lutujemy go z kablem idącym do przełącznika na pin 5, kabel biały łączymy z kablem idący do przełącznika na pin 6.

Kabel AUX
Zwykły kabel np od słuchawek posiada 3 kolory. W moim wypadku był to czerwony, biały i żółty. Czerwony lutujemy do przełącznika na pin 1 a biały lutujemy do przełącznika na pin 2. Kabel żółty to masa i łączymy go z czarnym kablem idącym z kostki do radia. Tego kabla nie wypinamy z kostki, wystarczy, że natniemy izolacje i przylutujemy do niego żółty kabel.

Po wszystkim przełącznik montujemy w jakimś miejscu i kiedy jest w pozycji środkowej to nic nie gra, kiedy jest w pozycji 1 mamy sygnał z telefonu kiedy jest w pozycji 2 mamy sygnał ze zmieniarki :)

Jako ciekawostke dodam że telefon podłączony do auxa robi jako zestaw głośnomówiący bo słyszymy wszystko w głośnikach a telefon i jego mikrofon Ładnie ściąga to co mówimy :-)





Ostatnio zmieniony przez scareface Pią Maj 23, 2014 07:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 22, 2014 23:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 23, 2014 05:15   

Marcin super :!: :!:
jak z jakością dźwięku z telefonu, tak jak z płyty :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 23, 2014 06:36   

sprytne :D
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 23, 2014 07:26   

Dźwięk jest identyczny przynajmniej z mojego SII bo ma korektor dźwięku ale nie wiem jak z urządzeniami, które takiego korektora nie mają. Ale naprawdę dzwiek jest zadowalajacy:-) i jeszcze dużo zależy od jakości piosenek czy to na telefonie czy to na płycie.
Ostatnio zmieniony przez scareface Nie Maj 25, 2014 09:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 23, 2014 09:51   

rewelacja :)
_________________
R400 -> R75
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Maj 23, 2014 09:56   

A te kostki to jakieś standardowe są? bo można by mając takie dwie zrobić na kablach przełącznik z AUX i tylko wpiąć między radio a zmieniarkę i gotowy mod.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 23, 2014 11:00   

Kostki są typu wtyk męskii on idzie od radia do wtyk damski i on idzie do zmieniarki. Radio musi być na środku bo ono załącza albo zmieniarkę albo telefon. Chociaż nie wykluczam innych rozwiązań :-)
Ostatnio zmieniony przez scareface Nie Maj 25, 2014 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Maj 23, 2014 11:40   

a tym telem to zarządzasz z radia?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 23, 2014 12:09   

Jeżeli chodzi o podłączenie to ten aux to nic innego jak jaki kolwiek sygnał puszczony z wyjścia słuchawkowego jakiegoś urządzenia. Czyli, jak masz telefon z wyjściem na słuchawki to wpinasz tego auxa w to wejście i muzyka zarządzasz z telefonu lub mp3 lub czego kolwiek innego :-)
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pon Maj 26, 2014 18:56   

siemka podbije temat bo chciałem podłączyć w r75 do org radia mini jack-a ale nie mam zmieniarki ani przewodów pod schowkiem co miały by do niej iść niestety. Zakupiłem na alledrogo kabelek o taki http://allegro.pl/wejscie...4262979632.html i jak podłącze go z tyłu do radia gdzie jest wejście na kabel zmieniarki tak sądze niebieska kostka mini iso i po podaniu na rózowy luźny kabelek chyba plusa (+) to na radiu wyświetla mi sie telefon ale za to jak podłącze np mp3 albo laptopa pod mini jack-a to nic w radiu nie leci żadnego głosu ;/ coś źle podłączam czy coś nie halo z kostką albo radiem ?? model radia to CD-80 takie jak w tym linku poniżej http://i5.photobucket.com...D-80_Fascia.jpg
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 00:25   

Nie wiem ile kabli Ci wchodzi do tej kostki ale powinieneś mieć na pewno 3 które idą z wejścia Jack. Jeden z nich to kanał lewy, drugi to kanał prawy i trzeci to masa.
Ten różowy ma być prawdopodobnie wpięty w Plusa czyli tak jak masz teraz.

Poniżej masz zdjęcie kostki i oznaczenie pinów. Skoro 1 to + to np lewy kanał daj do 6 a prawy do 8. masę wepnij do 7. Myślę, że powinno działać ale robisz to na własną odpowiedzialność :)
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Wto Maj 27, 2014 01:19   

tak w kostce mini iso mam 3 przewody czerwony biały i czarny oraz ten luźny różowy... mam teraz tą kostkę mini iso przed sobą i powiem tak wg tego schematu
kabelek biały na kostce pozycja nr 1
kabelek czarny pozycja nr 2
kabelek czerwony pozycja nr 3
różowy luźny przewód jest na pozycji 4
czyli źle tak ?? mam piny pozamieniać wg twojego schematu tak ?
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 08:13   

Tak, pozmieniaj piny wg schematu. Sprawdź który kabel to masa na wejście jack, bo bez podłączonej masy nic nie będzie grać.
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Wto Maj 27, 2014 10:23   

a mase musze zabrać z tej kostki mini iso w radiu czy moge mase podać jakos tam gdzie indziej ?? bo wg tego schematu wyświetla sie na radiu caal ale nic nie gra po podłączeniu do Jack-a
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 13:09   

Masę musisz wpiąć w kostkę tak żeby radio miało wzięte wszystkie 3kable idące od wtyk jack
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Wto Maj 27, 2014 16:59   

i tak tez zrobiłem czyli masa jack-a na 7 pin na 6 i na 8 kanał lewy i prawy jack-a i nic ;/ bo rozymiem ze w mini iso niebieskiej kostce na pinie 7 jest masa tak ? i tylko te trzy kebelki trzeba wpiąć czy jeszcze cos ?? robiłem dzisiaj bardzo dużo różnych kombinacji i nic ;/ a dlaczego eg twojego schematu kostki nie ma pinu nr 2 tzn nie jest opisany ?? i rozumiem ze pin 1 2 3 4 5 mają być puste czy nie ??
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 17:16   

głównie sugerowałem się tymi stronami,
http://translate.google.p...%26channel%3Dsb

http://www.the75andztclub...?t=40450&page=2

Być może jest konieczne podanie jeszcze jakiegoś modułu do radia. U mnie jest o tyle łatwiej, że jak mam impuls od zmieniarki czyli gra mi płyta to przerywam ten sygnał i gra mi muzyka z telefonu a radio dalej widzi i czyta płytę. poszukam jeszcze innych rozwiązań.
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Wto Maj 27, 2014 18:00   

tak właśnie myslałem ze bez zmieniarki jacka nie okiwam ;/ a niestety nie mam zmieniarki ;/
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Wto Maj 27, 2014 23:07   

Bardzo sprytne !...ale czy warto tyle zachodu ?? ?
Ja stosuję ten kasetowy transmiter ,zakończony Jackiem :lol:
Kupiłem taki trochę bardziej "firmowy" za niecałe 6 dyszek (w Saturnie coś ok. 25-30pln,ale to dziadostwo) i jeśli jakość nagrań i nadajnik(np :telefon) jest dobrej jakości to i w dobrych głośnikach jakość super ! (idealnie się sprawuje jako zestaw głośnomówiący) :roll:
Wychodzi na to samo ,więc...,tyle tylko,że koszt tutaj przedstawionego rozwiązania mniejszy,no i satysfakcja z własnej roboty :D
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 08:05   

też myślałem o kaseciaku ale to nie wygląda :P a tu wygląda i działa jak należy :) to co kto wybierze to tylko kwestia gustu i trochę chęci pogrzebania :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów Rover 75 seryjne radio Philips. Co o tym myślicie?
snky1987 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Sty 18, 2010 07:44
snky1987
Brak nowych postów Nieorginalne radio a zmieniarka ?
Bari Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pią Sty 02, 2009 13:50
boss.007
Brak nowych postów [R75] Nagłośnienie, wzmacniacz, radio, zmieniarka
homerinio Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Lis 14, 2011 22:53
xROnx
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka, radio - obsługiwane formaty
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Czw Cze 18, 2009 21:33
Stachu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink