Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 iii 1.1] Lusterko fotochrom oraz elektryczne lusterka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 iii 1.1] Lusterko fotochrom oraz elektryczne lusterka
Autor Wiadomość
h4wki 



Dołączył: 27 Sie 2018
Posty: 12



  Wysłany: Sro Sie 29, 2018 00:45   [R200 iii 1.1] Lusterko fotochrom oraz elektryczne lusterka
Typ: V8 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.1 Rok produkcji: 1998

Witam, niedawno nabyłem rover 200 1.1 z 98 roku w całkiem dobrym stanie, nie licząc detali które trzeba w nim zrobić.. Planuję wymienić lusterka boczne z manualnych na elektryczne oraz wewnętrzne na fotochrom.. Szukałem czegoś na wzór poradników i chyba nie umiem szukać.. Czy jest możliwość zmiany lusterek zewnętrznych samemu i czy jest to gdzieś pokazane/opisane jak zrobić i jak zamontować lusterko fotochromatyczne zamiast normalnego?

[ Dodano: Sro Sie 29, 2018 00:45 ]
nikt nie pomoże ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 29, 2018 00:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Saaphyri 



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 236

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 16:27   

Witaj, ja u siebie wymieniałem lusterka zewnętrza.

Miałem plastikowe manualne R200, a włożyłem właśnie elektryczne, od Rover 25, są dużo większe ( moim zdaniem cięzko się jeździ na oryginalnych r200, w lusterku widać jedynie swój pas, co w mieście i korkach jest problemem, w lusterkach od r25 widzę i swój pas, kawałek sąsiedniego pasa.

Elektryki nie robiłem, i tak lusterka ustawiałem palcami z pól roku temu bvo wtedy to robiłem i do dzis nie zmieniałem nic, lusterka są składane (ręcznie).

Na lusterkach będziesz miał pod spodem 2 napisy:

-LHD i RHD, w Polsce mamy ruch LHD, jakbyś kupił lusterka gdzie taka strzałka ( jak bd miał lusterko w ręce to bedziesz wiedzał od razu o co chodzi ) będzie na
RHD to płaskim śrubokrętem podważasz taki pierścien i bez problemu je przestawisz.

____

Montaż:

Problemu większego nie było, powiedział bym nawet, że żaden problem :)

Odkręcasz stare lusterka, masz tam dziurki. Lusterka od R25 montowane są na 3 śrubach.

Jedna dziurka pasuje, przykładasz "na oko: do jednej dziurki, i markerem znaczysz sobie drugą, wiercisz dziure ( wczesniej przygotuj sobie odpowiednią śrubę ) i wkładasz ją od środka żeby zobaczyć, jak pasuje to przykładasz i malujesz drugą, znowu wiercisz, śrubka, jak pasuje to przykręcasz.

Ja wywierciłem dosyć jajowate otwory, nie siadły mi otwory, ale dałem podkładkę i wszystko jest okej.


Co ważne, nie wyrzucaj starych plastików wewnętrzytch, zakryjesz nimi blachę od środka.

Porada: Jak masz aktualnie lusterka manualne, to kup sobie taką folię która jest termoplastyczna i termoprzylepna(?), ładnie nią sobie okleisz ten trójkącik ( osłonę wewnętrzną lusterka) i zakryjesz dziurę o średnicy ok. 3cm po bolcu do ustawiania lusterek manualnych.

Z elektryką na pewno będziesz miał problem, jeśli masz aktualnie manualne, problem mianowicie z puszczeniem przewodów do środka auta. ( z tego co sie orientuje to nie ma przewodów, musiałbys to sprawdzić czy na pewno )

[ Dodano: Sob Wrz 01, 2018 16:15 ]
Aa, no i z tymi przewodami, to zakładając, że puścisz je tam gdzie idzie wiązka do drzwi, innymi drogami na pewno było by łatwiej :)

Prawe lusterko jest podgrzewane ( przynajmniej u mnie, ale elektryki nie robiłem, i nie mam pewności czy szybka jest oryginalna )

[ Dodano: Sob Wrz 01, 2018 16:22 ]
Zmiana na duży plus moim zdaniem. Pracy ok. 2h na obie strony ( pierwsza strona 1.5h druga 30min hehe
)


:-) Polecam :)

[ Dodano: Sob Wrz 01, 2018 16:27 ]
A lusterko wsteczne jeśli jest montowane tak samo to bez problemu wymieniasz, wciskasz taki wihajster hehe i wyciągasz jak wtyczke, wkładasz nowe i tyle.

Chyba, że musisz odkleić to kółko do którego montowane jest lusterko, wtedy nie pomogę :(
 
 
h4wki 



Dołączył: 27 Sie 2018
Posty: 12



  Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 11:03   heheszki

rozkręciłem deskę pod kierownicą i okazało się, że nie mam instalacji zrobionej pod elektryczne lusterka ... jest na to jakiś sposób ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] lusterka (nie)elektryczne ?
Hyperborean Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Mar 18, 2010 10:36
wroblikns
Brak nowych postów [R200] Lusterka elektryczne
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Lut 28, 2008 17:28
Chester
Brak nowych postów [R200 2,0SD 98r] Lusterka elektryczne m3 look
zywy30 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Wrz 28, 2009 08:37
darek_wp
Brak nowych postów [r200 1.4 i 99r] pytanie o lusterka elektryczne z anglika
joni_25x Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Mar 19, 2010 22:07
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink