Forum Klubu ROVERki.pl :: Lucrah / MG ZT 2.5 v6 190 / Brexit
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Lucrah / MG ZT 2.5 v6 190 / Brexit
Autor Wiadomość
lucrah 




Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Stalowa Wola

MG ZT

  Wysłany: Pią Wrz 14, 2018 22:55   Lucrah / MG ZT 2.5 v6 190 / Brexit

Cześć,
post pojawia się tu w sumie głównie dlatego, że opisując niektóre problemy, które przeżyłam po zakupie MG chcieliście, abym opisała :mrgreen:


Autko zakupione w Lipcu tego roku w jednym mieście ze świadomością, że coś z wentylatorem jest do roboty, ponieważ żeby go uruchomić została zrobiona prowizorka. Pstryczek, który włączał wentylator oraz klimę. Oprócz tego, że trzeba było go ręcznie włączyć wył na full obrotach :D .

Drugim mankamentem, który zobaczyłam wieczorem po zakupie auta, prawie brak świateł. Lampy swieciły, ale nie dawały światła.

Kolejny to spalanie. W aucie w 2017 została zamontowana instalacja BRC dobrej jakości, jednak na baku 45l max co zrobiłam to 190km :D .


Pierwsze podejście przez mechanika skończyło się rozeznaniem tematu dotyczącego tego felernego wentylatora.
1. Włożony został wentylator nie od tego auta - uruchamianie zostało na krótko podciągnięte pod magiczny przycisk jak i zasilanie klimatyzacji. Trzeba było zakupić wentylator wraz z obudową (kompletny). Zakupiłam niemając swiadomości jeszcze, że wentylator jest nieoryginalny sam silnik po regeneracji ;) Mechanik nie informując nadal o tym, że wentylator nie pasuje, na siłe przywiercił nowy silnik do starego wiatraka :D Skończyło się poprawnym uruchamianiem wiatraka, na każdym biegu działał, jednak drgania przenosił na całe auto plus oczywiście nie działała klima.

Po odstawieniu do elektryka, który miał sobie poradzić z tym tematem, zamówiłam dodatkowo już pasujący wentylator. Założony został na nowo, klima została podpięta pod oryginalne zasilanie. Wszystko działa w końcu.

Przy okazji przyszło, że chłodnica klimatyzacji jest do wymiany, kupiona nowa plus nabicie klimy. Mrozi jak głupi :twisted:

Po drodze wyświetliła się poduszka silnika, również temat zrobiony już na dobre, przelutowane kostki.

Lampy wymienione, ponieważ w starych odbłyśniki już nie dały rady i regulacja była walnieta w jednej.

Pierwszy mechanik zregenerował VIS'y, po czym autko wróciło do normalnego spalania i zżwawo śmiga :)

Do całości doszły standardowe wymiany oleju, filtrów, dwie nowe oponki michelin na przód.


Nie licząc tej wielkiej przygody na początku z autem, cała reszta jest w bardzo dobrym stanie, zawieszenie idealne, sama przyjemność z jazdy.

Pozostało na przysżłość na pewno powalczyć z wydechem, bo powoli zaczyna puszczać oraz wymienić albo obszyć kierownice, bo jest dość wytarta.


Nie ukrywam, że momentami miałam ochotę go wystawić i mieć święty spokój bo to miał być tylko dodatkowy samochód, do pojeżdzenia w weekend, ponieważ gdzieś zawsze w tyle głowy ten model mi siedział, a to ile nerwów i pieniędzy kosztowało doprowadzenie go do stanu w jakim jest powodowało, że się odechciało. Jednak jak już się siada do środka, albo chociaż popatrzy na parkingu jak wygląda to cała złość przechodzi. :D


Także tak o to wyglądała historia i pierwsze przeżycia z MG. :D

Na dniach poleci jeszcze polerka auta i lamp to wrzuce efekty :)

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia w bieszczadach - może z nim wytrzymam do tego czasu :mrgreen:


 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 14, 2018 22:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 14, 2018 23:38   

Ładne cacuszko, czarne jak należy i sądzę, że warte każdych pieniędzy w nie włożonych :) Dawaj koniecznie mnóstwo zdjęć po polerce :P

I do zobaczenia w Bieszczadach :>
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 15, 2018 05:04   

A więc to jest ten ZT z pstryczkiem-magiczkiem od wentylatora. :D Cieszę się, że udało Ci się to ogarnąć. Widać, że samochód trafił w dobre ręce.

Koniecznie wrzucaj później więcej zdjęć, egzemplarz masz super. I cóż. 75/ZT może wymagają większej uwagi właściciela niż inne samochody. Może czasami się na niego wkurzysz. Ale wtedy rzeczywiście wystarczy wyjść, popatrzeć sobie na niego, posłuchać jak Vka mruknie... no i cała złość przechodzi. :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 15, 2018 12:56   

Ech po kupnie R tak już jest, miałem u siebie tak samo po bujaniu się z problemiami po kupnie auta przechodziło od razu jak się obok eRa przeszło na parkingu :mrgreen: Gratuluję zakupu !! I tego że się szybko uwinełaś z tymi w sumie nie łatwymi usterkami ;-) Jak mi się dobrze wydaje to ten ZT jest w czerni :cool: ?? :?: Zlotu każdy z nas chyba się już nie może doczekać zapisz się na wstępną liste zlotową ->> https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=958176#958176
Ta lista jest na razie tylko poglądowa (dla sprawdzenia ilości chętnych) szczegółowe zapisy z opłaceniem finansowym będą przed samym zlotem.
Do zobaczenia w Bieszczadach, a może wcześniej jakiś spot w Rzeszowie ;) :?:

P.S Kolejny MG 190 na Podkarpaciu :lol:
_________________
:pisze:
 
 
Nagash 




Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 87
Skąd: Baczyn

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 15, 2018 18:49   

adam_26, jakby co, to ja jutro jestem w Rzeszowie. To tak a propos spotów :D
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Wrz 15, 2018 20:40   

Nagash napisał/a:
adam_26, jakby co, to ja jutro jestem w Rzeszowie. To tak a propos spotów :D

to spocimy :D :mrgreen: na P.W masz namiar na mnie ;)
_________________
:pisze:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink