Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1,6] Problem z biegami, skrzynią biegów.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1,6] Problem z biegami, skrzynią biegów.
Autor Wiadomość
djziolek 



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 19



  Wysłany: Pon Paź 08, 2018 11:22   [R200 1,6] Problem z biegami, skrzynią biegów.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Witam Was!
Pacjentem jest moja miejska bestia czyli Rover 200 1,6 16V
Problem mam ze skrzynią (chyba)
regułą są sytuacje kiedy to nie moge wyjać bądź włączyć biegu. Pomaga wtedy tylko wyszarpnięcie biegu a czcąć go właczyć (o dziwo) pomaga dodanie gazu.
irytyje mnie to i nie mam pojecia od czega zacząć. Pomóżce prosze!

Drug problem to to że czasami przestaje palić na wszystkie cylindry, dzieje się tak tylko na gazie na benzynie problem nie istnieje. Dodam, że kopułka została wymieniona i przewodo również (po za przewodem do cewki - bo dostęp jest fatalny).


Proszę pomóżcie z w/w problemami a głównie z pierwszym.

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 08, 2018 11:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 09:48   

Albo synchronizatory, albo sprzęgło, ale skoro objaw obejmuje wszystkie biegi i dodanie gazu pomaga to skłaniałbym się ku drugiemu.
Sprawdzałeś luz na wybieraku? Niech ktoś trzyma sprzęgło, a Ty wejdź pod samochód i spróbuj wbijać biegi przy skrzyni - wcale nie jest trudno, ale warto się najpierw zorientować jak to pracuje. Jak się okaże, że wchodzą łatwo to masz szczęście i tylko mechanizm dźwigni ci padł.

Co do szarpania to pominąłeś najważniejszy przewód i najpierw go wymień, a potem się pomyśli co dalej. Jak ten niedomaga to wymiana wszystkiego innego nie ma sensu. Może i cewka jest w głupim miejscu, ale mi udało się cała cewkę wymienić od góry na parkingu pod blokiem to z przewodem sobie poradzisz :P
Jaka instalacja? Świece?
 
 
djziolek 



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 19



Wysłany: Wto Paź 09, 2018 14:24   

seraph napisał/a:
Albo synchronizatory, albo sprzęgło, ale skoro objaw obejmuje wszystkie biegi i dodanie gazu pomaga to skłaniałbym się ku drugiemu.
Sprawdzałeś luz na wybieraku? Niech ktoś trzyma sprzęgło, a Ty wejdź pod samochód i spróbuj wbijać biegi przy skrzyni - wcale nie jest trudno, ale warto się najpierw zorientować jak to pracuje. Jak się okaże, że wchodzą łatwo to masz szczęście i tylko mechanizm dźwigni ci padł.

Co do szarpania to pominąłeś najważniejszy przewód i najpierw go wymień, a potem się pomyśli co dalej. Jak ten niedomaga to wymiana wszystkiego innego nie ma sensu. Może i cewka jest w głupim miejscu, ale mi udało się cała cewkę wymienić od góry na parkingu pod blokiem to z przewodem sobie poradzisz :P
Jaka instalacja? Świece?


dodam jezcze ze sa takie sytuacje ze wscisniecie sprzegła nie wysprzęgla, ze auto wtedy dalej "ciągnie". ten objaw mógł by świadczyc o tym że to jednak sprzęgło? ale co z tym wyrywaniem biegów!?
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Wto Paź 09, 2018 16:44   

Podnieś przód, chociaż jedno koło, wrzuć bieg, wciśnij sprzęgło, jak koło będzie chciało się kręcić na wduszonym sprzęgle, to masz je do zrobienia.
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 19:09   

No to jak Ci samochód na luzie ciągnie to masz sprzęgło do wymiany i już. Nawet jeśli zwykle wysprzegla to problemy z biegami świadczą, że nigdy do końca i jeżdżąc je coraz mocniej przypalasz. Biegi ciężko wyrwać, bo tryby skrzyni są cięgle naprężone, bo sprzęgło się ślizga - miej tylko nadzieje, że synchronizatory nie ucierpiały.
Nawet jeśli padło tylko łożysko lub docisk to i tak przecież nie zostawisz tarczy. Szukaj sprzęgła i mechanika i sprawdź przy okazji czy Ci nie cieknie olej na łączeniu skrzyni i silnika, bo uszczelniacz wału lubi cieknąć ze starości. Kosztuje grosze i wymienisz przy okazji.
 
 
Felipe987 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 102
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Paź 09, 2018 22:52   

Mi w zeszłym tygodniu padła linka. Nie zerwała się tylko pękł taki plastikowy kołnierz przy skrzyni, pancerz przez niego przelazł i linka zrobiła się luźna. Miałem podobne objawy: najpierw coraz ciężej było wrzucić i wyjąć bieg, aż w końcu straciłem sprzęgło i musiałem do domu wracać na rozruszniku :) Myślę, że linka miała jakąś usterkę już w momencie kiedy kupiłem samochód, bo sprzęgło miało strasznie krótki skok i brało przy samej podłodze. Po wymianie sprzęgło działa jak w normalnym samochodzie :)
_________________
Był: ROVERek: 200 1.4i 1998r.,
Jest: ROVERek: 75 1.8 2002r. SilverStone Edition, MG ZR 160+ 2005r.
 
 
djziolek 



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 19



Wysłany: Sro Paź 10, 2018 06:29   

Felipe987 napisał/a:
Mi w zeszłym tygodniu padła linka. Nie zerwała się tylko pękł taki plastikowy kołnierz przy skrzyni, pancerz przez niego przelazł i linka zrobiła się luźna. Miałem podobne objawy: najpierw coraz ciężej było wrzucić i wyjąć bieg, aż w końcu straciłem sprzęgło i musiałem do domu wracać na rozruszniku :) Myślę, że linka miała jakąś usterkę już w momencie kiedy kupiłem samochód, bo sprzęgło miało strasznie krótki skok i brało przy samej podłodze. Po wymianie sprzęgło działa jak w normalnym samochodzie :)


to znaczy, że nie jest tu sprzęgło hydrauliczne? bo objawy pasują mi na LINKĘ I PANCERZ ;/
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2018 07:33   

Oczywiście, że jest linka. Gdzie tam hydraulika w R200...
Tylko najpierw ją sobie sprawdź, bo regulacji nie ma.Taka pasuje.
 
 
djziolek 



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 19



Wysłany: Sro Paź 10, 2018 08:48   

seraph napisał/a:
Oczywiście, że jest linka. Gdzie tam hydraulika w R200...
Tylko najpierw ją sobie sprawdź, bo regulacji nie ma.Taka pasuje.


co masz na myśli pisząc że mam sprawdzić? najpierw wyjąć i na jej podstawie iść kupić?
piszecie coś tu o regulacji? czy ta linka która proponujesz jest z regulacją?
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2018 09:01   

Sprawdź czy Twoja obecna jest sprawna. Oryginalnie nie ma regulacji i jeżeli nie jest uszkodzona to wymiana nie ma sensu.
 
 
djziolek 



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 19



Wysłany: Sro Paź 10, 2018 09:16   

seraph napisał/a:
Sprawdź czy Twoja obecna jest sprawna. Oryginalnie nie ma regulacji i jeżeli nie jest uszkodzona to wymiana nie ma sensu.


co będzie świadczyło o tym że jest (bądź nie jest) uszkodzona?
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 10, 2018 09:51   

To co opisał Felipe987. Przerwany pancerz, pęknięte mocowanie lub w ogóle luźna linka.
 
 
Felipe987 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 102
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Paź 11, 2018 22:45   

Jak znajdę chwilę czasu, to wrzucę fotkę, co się u mnie porobiło.

[ Dodano: Czw Paź 11, 2018 22:45 ]
Te dwa niebieskie elementy były kiedyś jednym :)
_________________
Był: ROVERek: 200 1.4i 1998r.,
Jest: ROVERek: 75 1.8 2002r. SilverStone Edition, MG ZR 160+ 2005r.
 
 
djziolek 



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 19



Wysłany: Sob Paź 27, 2018 13:03   

Jednak to nie wina linki. Po świętach wymieniam sprzęgło
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Skrzynia biegów i problem z biegami
adi275 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Maj 15, 2013 15:06
piotrekcrash
Brak nowych postów [r214si 97r] skrzynia biegow problem z biegami!
po wlozeniu 5 biegu i wkrzuceniu na luz...
donmulanka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Lip 26, 2009 13:37
donmulanka
Brak nowych postów [MG ZR 1.8] Problem ze skrzynią/ biegami.
Michu160 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Sty 15, 2014 17:02
spider
Brak nowych postów [r25 2.0 iDT] skrzynia, problem z biegami.
lineumaciel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 25 Nie Mar 09, 2014 10:54
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink