Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] gazowanie autka.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] gazowanie autka.
Autor Wiadomość
ebastyan 



Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 1



Wysłany: Czw Lis 22, 2018 21:18   [R200] gazowanie autka.
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1999

Cześć wszystkim jestem "świeży" na tym forum., ale do konkretów. Od miesiąca jestem posiadaczem Rovera 200 z 99roku 1,4 8V z wielopunktowym wtryskiem. Autko kupiłem od starszego Pana, który w ostatnim roku zrobił 1 tys. km więc autko większość stało. Chcę założyć gaz do tego samochodu bo tygodniowo robię nim około 400 - 450 km ale w tej kwestii mam pytania:
1. jakiej firmy instalację gazową należy zamontować albo jaką warto?
2. czy ktoś może polecić firmę/osobę, która sprawnie zamontuje gaz w autko w Łodzi lub okolicy?

Dzięki z pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 22, 2018 21:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lis 22, 2018 22:16   

Przy 1.4 8V sprawdzi się nawet gen2, sam taki posiadam, warto jednak wymienić przepustnicę na aluminiową. U mnie instalacja (wg świadectwa homologacji) jest oparta na częściach: reduktor i zawór gazowy - Lovato, wielozawór i zawór tankowania - Tomasetto, obudowa Bormech, elektronika, centralka - Bingo. Nie wiem czy części są dobrej jakości - patrząc po fakturze może niekoniecznie, ale działa to bez większych problemów, po 7 latach od zamontowania instalacji była przeprowadzona regeneracja reduktora, poza tym raz na jakiś czas regulacja, wymiana filtra gazu no i trochę częstsze wymiany świec niż przy samej benzynie :)
Sprawdzony warsztat (Zgierz) mogę polecić na pw, gazownik zakładał mi tam gaz w innym aucie i robota była wykonana dosyć tanio i jak najbardziej prawidłowo.
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 23, 2018 07:44   

Mimo, że u mnie jest zamontowana instalacja właśnie 2 generacji (tzw. "kuchenka" na dodatek nawet bez silnika krokowego) i działa tzn. moc jest i jeździ to polecałbym jednak dołożyć do instalacji sekwencyjnej.
I to nie dlatego, że jest plastikowy kolektor - jak wszystko będzie wyregulowane ok i silnik (głowica) jest w dobrym stanie to nic Ci nie strzeli. Mi nigdy gaz nie wybuchł w dolocie.
Polecam sekwencję, bo się ją łatwiej stroi i można ją lepiej dostroić do silnika przez co spalanie będzie niższe, charakterystyka oryginalna, a do tego przełączać między LPG, a benzyną będzie się samo w zależności od temperatury i nawet tego nie zauważysz.

U mnie ostatnio na przeglądzie wyszło, że mam tragiczny skład spalin na LPG na jałowym biegu, ale że moja instalacja zachowuje się jak gaźnik to prawie nic się z tym nie da zrobić. Jak się mu utnie dawkę gazu to dopóki się nie rozgrzeje na maksa to szarpie na jałowym biegu i nie zbiera się z niskich obrotów, a jak podniesie to śmiga, ale pali 9 litrów i dmucha "czadem". Co ciekawe niejeden "gazownik" twierdzi, że przywracanie krokowca nic nie da i jest bez sensu :razz: Ojca Megane 1.6e 90KM nie dość, że pali trochę ponad 7L LPG to jeszcze zwyczajnie lepiej pracuje nawet na zimnym silniku.

Nie orientuję się jakoś specjalnie w cenach nowych instalacji obecnie, ale osobiście wolałbym dorzucić te parę stówek i mieć spokój z pięknie pracującym silnikiem i pewność o skład mieszanki w całym zakresie obrotów. No i jak będzie palił nawet ten 1L to będziesz rzadziej tankował - przy 400 km tygodniowo to zwrócisz na to uwagę bardziej niż na 3 zł mniej za 100 km :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.8 VVC ] Problemy z Odpaleniem Autka!
krasny_1986 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Kwi 21, 2008 17:31
donmulanka
Brak nowych postów [R 220 SDi 98r. ] Wygłuszanie autka
pawelm19871 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Wrz 07, 2009 15:57
borsi
Brak nowych postów [R214] Problem z odpaleniem autka
MaciejGdynia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Sty 20, 2011 19:48
MaciejGdynia
Brak nowych postów [R25]Brak reakcji na kluczyk. Nie można odpalić autka.
cypaw Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pią Mar 09, 2012 17:40
cypaw



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink