Forum Klubu ROVERki.pl :: Witam wszystkich posiadaczy MG i Rover
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich posiadaczy MG i Rover
Autor Wiadomość
nowy889 




Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 80



  Wysłany: Czw Lis 29, 2018 21:19   Witam wszystkich posiadaczy MG i Rover

Witam wszystkich mam na imie łukasz i stałem sie posiadaczem pięknego MG F'a w wyścigowym zielonym kolorze MG. Jest to wersja z VVC a ja sam jestem z zachodnio pomorskiego.
Pozdrawiam :mrgreen:
Oczywiście moje MG leżało gdy je kupowałem, ale skonstruowałem sobie papkę z pompy hydraulicznej do rozpieraka 10T i przedłużki elastycznej w oplocie do bliźniaków.
A teraz jak widać pięknie się podniosło, Zdjęcia pompki wrzucę na forum i co i jak zrobić, żeby kazdy mógł sobie mgf'a pompować ;-)
_________________
MGF 1.8 VVC , ratujemy klasyka
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=107915
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 29, 2018 21:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Malignus 




Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 22:03   

Gratki MGF-a w BRG :mrgreen: vvc145 kucy daje rade.Za samodzielne podniesienie duzy plus.Mam nadzieje ze uzyles dedykowanego plynu lub mixa z Forum.Plyn do Cytrynek rozpuszcza membrany.Relatywnie na zdjęciu wszystko wygląda ladnie.Czy możesz zapodać zdjęcia srodka?Bo jak na razie jako mk1 prezentuje się swietnie :-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
nowy889 




Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 80



Wysłany: Czw Lis 29, 2018 22:47   

Ze środkiem jest taki problem że poprzedni właściciel zastosował okleinę z ebaya tekturowa i te piękne plastyczki pooklejał wyczyszczę odkleje zapodam zdjęcia. Co do płynu to zrobiłem tak jak 10 lat temu gdy posiadałem czerwone 1.8 mpi, napompowanej go koncentratem do chłodnic marki prestone, angielskim forum wyczytałem że skład jest identyczny co płynu oryginalnego mg, kolor jest ten sam czyli zielony. Wtedy tak jeździłem i było ok. Chce w nim pare rzeczy porobić , planuje amorki gazowe z regulacja, dolot albo pipercross viper albo kn apollo oczywiście oryginały, nowy dach bo jest w strasznym stanie, najszczęśliwszych Angole robią za 250£ , przepustnice Alu i może jak mnie najdzie to porting głowicy. Na stronach angielskich te silniki są rozpracowane na maxa z dobrym wydechem janspeed (wystarczy catback) dolotem viper i portingiem głowicy robią 170 km z wirusem nawet 180. A sam dolot + regulator ciśnienia na 3.1 bar daje w 1.8 mpi ale tym z tf 20 km i 13nm nawet jest film na yt tf z dolotem apollo ;) trochę czasu już w autach siedzę a ze ten 1.8 mpi był moim 1 samochodem to sentyment został i tak padło na taka męska zabaweczkę ;) pozdrawiam
_________________
MGF 1.8 VVC , ratujemy klasyka
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=107915
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 30, 2018 19:44   

Cześć, dzień doooobry! Auto trafiło na pasjonata. Bardzo dobrze, dbaj o niego. :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
nowy889 




Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 80



Wysłany: Czw Sty 24, 2019 17:38   

Powoli go odnawiam, troszkę opuściłem ponieważ przy takiej wysokości zrobił sie twardy, mało gazu ma w gruszkach, ale może na następna zimę poleca do regeneracji, lub sam zamówię zaworki i sobie zrobię. Wnętrze było oklejone paskudną , nasączona plakiem okleiną ala drewno. Mimo tego nasaczenia bez acetonu i grzania klej nie chciał schodzić a i tak środkowy plastik musiałem malować. Naprawiłem otwieranie maski, zapieczone tuleje lewarka zmiany biegów, rezystor nawiewu, regulacje szyby , klamke kierowcy oberwaną z jednej strony, wygłuszyłem lewe drzwi bitumem. założyłem oryginalne lampy z tyłu( nie trawie lexusów). I to chyba tyle do tej pory, mam go od listopada, do tego na założenie czeka kolektor i downpipe z nierdzewki, ale najpierw chcę owinąć bandażem , będzie chłodniej w komorze i przekładkę termiczną dać myślę że za miesiąc wszystko już będzie na aucie :)



_________________
MGF 1.8 VVC , ratujemy klasyka
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=107915
 
 
Malignus 




Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Czw Sty 24, 2019 17:59   

Piszesz ze mało gazu w gruszkach :| Jakos nie pamiętam aby tam był gaz.Przesmaruj kalamitki na wahaczach.Obajwy twardości powinny zniknąć.U Taty po tych zabiegach zawieszenie jest bajka.Wygodniejsze niż w moim tf-e ale ja mam sportpacka 2
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
nowy889 




Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 80



Wysłany: Czw Sty 24, 2019 18:12   

Hydragas - sama nazwa wskazuje to zawieszenie gazowo hydrauliczne panie kolego :)


Masz obrazek poglądowy proszę się do edukować, Azot w górnej części gruszki po angielski Nitrogen gas,
odpowiada za sprężystość a płyn przelewając się przez środek za tłumienie przy wciskaniu, dlatego amorki w mg głównie odpowiadają za powrót.

Dunlop przy produkcji gruszek dawał im czas serwisowy 15lat a to dlatego że ten gaz powoli ucieka, dlatego nawet nowe nie używane wyprodukowane w 2002 roku mają już koniec swojego życia serwisowego i Anglicy je dopełniają, dzięki montażu zaworków można regulować twardość :)
_________________
MGF 1.8 VVC , ratujemy klasyka
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=107915
 
 
Malignus 




Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Czw Sty 24, 2019 18:20   

Wiedzialem ze czegos mi brakowało :mrgreen: Zamulony po dniu w aucie :razz:
Powinienem pamietac bo w Mgf-e miałem zmienione gruchy wlasnie z zaworkiem.Ogolnie kupiłem go w fajnym stanie i troche poprawiłem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Witam serdecznie wszystkich posiadaczy samochodów Rover!
Gość Powitania 12 Nie Lip 11, 2010 21:25
Jugol
Brak nowych postów witam wszystkich niesczesliwych posiadaczy
kozajroo Powitania 4 Pią Gru 14, 2007 21:07
Gość
Brak nowych postów Witam wszystkich posiadaczy roverków
przemolka1 Powitania 9 Pią Wrz 10, 2010 09:49
Andrzej_1272
Brak nowych postów Witam wszystkich posiadaczy Rovera i MG
Marman Powitania 21 Sob Kwi 24, 2010 22:56
Marman
Brak nowych postów Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Roverków :)
Nita Powitania 11 Sro Mar 18, 2009 22:16
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink