Forum Klubu ROVERki.pl :: Xakari - Rover MX (R25 2.0T)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Xakari - Rover MX (R25 2.0T)
Autor Wiadomość
Xakari 




Dołączył: 05 Cze 2017
Posty: 73

MG ZS

Wysłany: Pią Lip 16, 2021 15:25   

Miałem mały zastój spowodowany zimą, a co za tym idzie brakiem warunków do dłubania w garażu. Przed minusowymi temperaturami zdążyłem zalać do auta świeżego paliwa, bo po roku stania to wiadomo co się z oktanami dzieje, wpadło też porządne ebc:


odświeżyłem trochę wygląd przodu przez zamontowanie lepszej siatki i pomalowaniu na czarno grilla:



w cieplejszy dzień umyłem furkę, bo się nieźle zakurzyla od tego stania, nie najgorzej się prezentuje:


podłubałem trochę przy czujnikach, pokonfigurowałem wszystko jak trzeba:


owinąłem kolektor wydechowy bandażem termicznym:


no i niestety, po paru odpaleniach, pojawił się !@!$# up, a dokładniej wyciek z okolic filtra oleju:


okazało się, że za mocno przykręciłem czujnik ciśnienia oleju, a że ma stożkowy gwint, to rozsadził gniazdo czujnika, więc pompa oleju do wymiany :evil: :evil: :evil:





Jeden błąd i już grubo w plecy :p . Pompa trudno dostępna, bo ma wyjścia na chłodnice oleju, wyjęcie jej to zdjęcie rozrządu. Jak widać po zdjęciach wyżej już wyjęta i po dłuższym zastanowieniu postanowiłem, że włożę pompę od wersji bez wyjść na chłodnice oleju, ale chłodnica oczywiście dalej będzie w obiegu.

[ Dodano: Pią Lip 16, 2021 15:25 ]
Okej... jest mały update, fotorelacja na szybko, bo nie ma czasu:
Pompa out


pompa in :D


Z braku wyjść na chłodnice oleju dotoczyłem gwint do adaptera przeniesienia filtra, niestety nie podłączyłem jeszcze chłodnicy, ponieważ boje się , że oryginalna chłodnica albo wypluje jakiś syf albo nie zniesie pracy w szeregowym obiegu lub co gorsza zrobi jakieś restrykcje, trzeba włożyć customową chłodnice oleju


część z filtrem


filtr zamontowałem przy zbiorniczku płynu chłodzącego


tak wiem, estetyką nie powala ale to ma jeździć nie wyglądać :p


odpuściłem zabawy z blacharką tylnej klapy i udało się kupić poliftowy tył (bardzo mi się podoba ten napis na klapie)


zadbałem w końcu o środek żeby się przyjemniej jeździło


Wpadł środkowy wydech przelotowy co by trochę jednak go wyciszyć :cool:


Na tych kołach trochę koza ale tylko zregeneruje ori do ZSa i wrócą 17tki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 16, 2021 15:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink