Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75/ZT] Nowy TOAF !!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75/ZT] Nowy TOAF !!

Propozycje/sugestie nowego TOAF'a
Autor Wiadomość
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Czw Kwi 04, 2019 19:03   [R75/ZT] Nowy TOAF !!
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Cześć wszystkim !

Przejdę od razu do rzeczy.
Jako że w temacie rozwijania TOAF'a niewiele się dzieje - czas coś ruszyć :)

Sytuacja obecna :
- Do pobrania jest obecnie wersja 0.5.0.51 - jaka, każdy wie. Niedługo pojawi się wersja nieco poprawiona ( dodanie obsługi paru modułów, skalowanie okien, generalnie nic ciekawego ) w wersji beta - czyli tak jak jest - i ta wersja nie będzie już rozwijana.

Co zatem w zamian ?
- Jako że komputer to "przeżytek" i wszystko jest teraz "smart" i coraz więcej ludzi posiada stacje multimedialną opartą na Androidzie w swoich Roverach - powstanie Androidowa wersja TOAF'a.

Co to da ?
- możliwość szybkiej diagnostyki/odczytu błędów wprost ze stacji w samochodzie ( lub telefonu) - nie trzeba będzie tachać komputera, zasilacza, i Bóg wie czego jeszcze
- ilość aktualizacji zdecydowanie się zwiększy/poprawki błędów będą szybsze a sam program będzie się sam aktualizował.

Co będzie w nowym TOAF'ie ze starego TOAF'a
- odczyt/kasowanie błędów
- kodowanie modułów na podobnym poziomie co obecnie
- live data dla modułów w których da się to zrobić.

To w zasadzie przeniesienie TOAF'a z windows'a na Androida. Ale wypadało by dodać coś nowego :)
Pytanie tylko co ?
Myślałem o zapisie live daty na zewnętrznych serwerach ( wszak internet w telefonie juz ma prawie każdy ), ale ta usługa była by chyba płatna ( utrzyma nie serwerów niestety kosztuje ), przy czym cena by była symboliczna.
Ciekawą opcją wg mnie jest też śledzenie komunikatów krążących po szynie I-bus - przy czym do tego, aby działa to jak należy, należało by zbudować odpowiedni moduł do tego, by pogodzić dane z Ibuk,K-Bus i K-Line, a jak chcielibyśmy jeszcze wyświetlać coś na LCD, to jeszcze pozostaje ogarnięcie Nav-Bus.
Dokładając dodatkowy moduł ( wpinany w USB) ogarnąć też można graficzną prezentacje danych z czujników parkowania, informowanie o otwartych drzwiach, o przepalonych żarówkach i innych pierdołach - to dla liczników bez LCD, lub z pixelozą ;]

Napiszcie proszę zatem - co widzielibyście w nowej wersji, czego brakuje, a za co dacie sobie rękę uciąć :)

Na razie nie mówię nic o terminach, ale sądzę że do zlotu letniego powinno się coś pojawić.

Jeszcze jedna ważna informacja - wersja Androidowa będzie działała jedynie na kablach opartych na chipie FTDI - przynajmniej na razie.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 04, 2019 19:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3425
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 07:10   

No super, wreszcie nie musiał bym wozić kompa w schowku :)
Jak dla mnie to info z czujników cofania na lcd - bajka. Generalnie wszystko co "wybajerzy" r75 będzie mile widziane
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 08:43   

Właśnie skalowania okna mi bardzo brakowało (mam starego, ale jarego netbooka o rozdzielczości ekrany 1024x600 ;) ).

Co do Androida to nie da się ukryć, że komunikacja przez bluetooth była by bardzo pożądana.

marcin.misek napisał/a:
Dokładając dodatkowy moduł ( wpinany w USB) ogarnąć też można graficzną prezentacje danych z czujników parkowania, informowanie o otwartych drzwiach, o przepalonych żarówkach i innych pierdołach - to dla liczników bez LCD, lub z pixelozą

To by było wyświetlane na ekranie telefonu? czy na jakimś oddzielnym, dedykowanym?
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 14:06   

Pamiętaj o iOS'ach bo inaczej nie będę mógł testować :)
Jak robić już coś mobilnego, to z opcją bezprzewodową. Należałoby zatem zbudować interfejs zamieniający kabel usb na bt lub wifi. Podobno gdzieś krążą jakieś schematy...

Zamiast tworzyć dziwo twory, poprawiłbyś lepiej obecną wersję :) Przede wszystkim obsługę sterowników silników benzynowych, skrzyni czy srs polfita (bez programu dodatkowego). Jak byłby to program onlinowy mógłby mieć defaulty ciągnięte z serwera, żeby działał w podobie do T4. Bo niejeden już gamoń wysypał sobie moduł i nie robiąc backupów.

Pozdro,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Brat 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 200
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 18:18   

Pomysł na apk na Andka świetny, w końcu wystarczył by telefon który zawsze każdy ma przy sobie :roll: Najfajniej jak byłby live na banzyniaki :twisted:

Z niecierpliwością będę czekać na postępy, a dodatkowy LCD z dodatkowymi informacjami przez dodatkowy moduł byłby też spoko, ja bym na pewno chciał.

Trzymam Kciuki
_________________
Rover 75, 2.5 kv6 LPG '01
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 18:32   

Chyba, że informacje normalnie wyświetlane na fabrycznym LCD też mogłyby być wyświetlane na tym niestandardowym. Wtedy nic tylko wywalać fabryczne i w ich miejsca wstawiać jakieś dodatkowe na Arduino. :D

Barrrrrdzo dobry pomysł.

_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 19:41   

0L0 napisał/a:

Co do Androida to nie da się ukryć, że komunikacja przez bluetooth była by bardzo pożądana.

niestety nie ma takiego interfejsu - przynajmniej ja nie znalazłem. Ponadto - jakoś trzeba wykorzystać USB w stacji multimedialnej :)
0L0 napisał/a:
To by było wyświetlane na ekranie telefonu? czy na jakimś oddzielnym, dedykowanym?

Moduł miąłby służyć jedynie do odczytu, wszystko wyświetlane na ekranie telefonu/radia lub coś na LCD w liczniku.

MaReK napisał/a:
Pamiętaj o iOS'ach bo inaczej nie będę mógł testować

Dostarcz mi IPhona X do testów :D

MaReK napisał/a:
Zamiast tworzyć dziwo twory, poprawiłbyś lepiej obecną wersję :) Przede wszystkim obsługę sterowników silników benzynowych, skrzyni czy srs polfita (bez programu dodatkowego).

Zobaczymy co uda się wcisnąć w "betę"

MaReK napisał/a:
Jak byłby to program onlinowy mógłby mieć defaulty ciągnięte z serwera, żeby działał w podobie do T4. Bo niejeden już gamoń wysypał sobie moduł i nie robiąc backupów.

Wersja androidiwa by to miała - o ile zalatwisz jakis serwer :)

Brat napisał/a:
a dodatkowy LCD z dodatkowymi informacjami przez dodatkowy moduł byłby też spoko
MD napisał/a:
Wtedy nic tylko wywalać fabryczne i w ich miejsca wstawiać jakieś dodatkowe na Arduino.

Właśnie chciałbym uniknąć wstawiania nowego LCD - za dużę koszta.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 20:24   

marcin.misek, ile będzie kosztować kolorowy wyświetlacz pod Arduino w potrzebnym nam rozmiarze? 100 zł? + koszt układu.

Gdy to porównać z podmianą zegarów, gdy ktoś nie ma LCD, bądź też naprawą uszkodzonego wyświetlacza, mającego marne dwa kolory... chyba nie jest to aż tak drogą alternatywą, prawda? :D
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3425
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 21:46   

Myślę że ci którzy kochają te auta to za kolorowy wyświetlacz wpełni funkcjonalny by dali znacznie więcej niż 100 czy 200 zl
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 23:17   

Dokładnie dawidd, ja bym się bardzo chętnie pozbył tego paździerza, w którym ok. 1/3 linii nie działa :P i wstawił na jego miejsce coś bardziej nowoczesnego.

Ewentualnie wypatroszyć coś takiego i zaadoptować
 
 
Gusio92 



Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 167
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZT-T

Wysłany: Sob Kwi 06, 2019 13:20   

Najlepiej by było jak by szło zrobić podgląd czujników silników benzynowych a nie cudować z przenoszeniem aplikacji na Androida
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sob Kwi 06, 2019 17:37   

DRL:

- regulacja %

- w samochodach bez soczewek / xenoenow możliwość włączenia razem z drl świateł pozycyjnych tak aby świeciły 4 lampy czyli drogowe na x% + pozycyjne
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Kwi 06, 2019 20:20   

R75 napisał/a:
DRL:

- regulacja %

Z listy do wyboru, bo ustawianie innych wartości to niestety migotanie żarówek.

R75 napisał/a:
w samochodach bez soczewek / xenoenow możliwość włączenia razem z drl świateł pozycyjnych tak aby świeciły 4 lampy czyli drogowe na x% + pozycyjne

O kurde ;) I jeszcze po uruchomieniu silnika :) To wszystko plus kierunki autostradowe (leniwe) dostępne są w module świateł LCM z ostatniego wydania BMW E46. Wtyczka pasuje, ale trzeba pokombinować z "mordą". W naszym LSM CI.28 musisz chyba sam przysiąść i zrobić kombinacje bitowe aby znaleźć te rozwiązania. HarryVIP szukając zgaszenia kierunków poświęcił prawie rok czasu i ubił kilka modułów LSM. Dzisiaj to rozwiązanie jest przywłaszczane przez niektóre osoby z grup BMW :)

Gusio92 napisał/a:
Najlepiej by było jak by szło zrobić podgląd czujników silników benzynowych a nie cudować z przenoszeniem aplikacji na Androida

Tak mi się też wydaje ;)

0L0 napisał/a:
Dokładnie dawidd, ja bym się bardzo chętnie pozbył tego paździerza, w którym ok. 1/3 linii nie działa i wstawił na jego miejsce coś bardziej nowoczesnego.

Chyba taniej i estetyczniej będzie zmienić auto :)

dawidd napisał/a:
Myślę że ci którzy kochają te auta to za kolorowy wyświetlacz wpełni funkcjonalny by dali znacznie więcej niż 100 czy 200 zl

Ci którzy naprawdę kochają te auta, są zwolennikami fabrycznych rozwiązań. Ale takich osób jest bardzo mało :)

MD napisał/a:
Gdy to porównać z podmianą zegarów, gdy ktoś nie ma LCD, bądź też naprawą uszkodzonego wyświetlacza, mającego marne dwa kolory... chyba nie jest to aż tak drogą alternatywą, prawda?

I tak oto z propozycji dorobienia funkcji do TOAF'a powstał wątek jak zmodyfikować auto z poprzedniej dekady, żeby był o funkcjonalności TESLI :)

Można pójść o krok dalej i zrobić użytek z asystenta googla czy SIRI :)
Coś na wzór Night Ridera :) Będziemy mogli za pomocą TOAF'a i małej przystawki w OBD rozmawiać z naszym autem :D

Idę niczym Rafał Pacześ wstawić wodę na herbatkę ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
martinsc 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 76
Skąd: sosnowiec/olsztyn

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 07, 2019 00:38   

Czyli miałoby to działać podobnie do i-bus podłączonego do radia z androidem???

Coś takiego mam na myśli https://allegro.pl/oferta/ibus-interfejs-android-radio-bmw-e39-38-e53-e46-z4-7929576023

https://www.google.com/ur...Z9oeULESt1MdCCw
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 13:24   

Nice to have:

Reset jednym przyciskiem błędów we wszystkich modułach

update: taka opcja już jest
Ostatnio zmieniony przez R75 Nie Mar 22, 2020 00:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 18:43   

Na co dzień pracuję jako tester oprogramowania, więc mogę potestować aplikacje na swoim radiu, które mam w R75: Android 8 procesor PX5 8x1.5 GHz 64 Bit, 4 Giga RAM i na innych radiach do e46 i R75 np. z Androidem 8.1 i procesorem 4x1.6 i 2 Giga RAM.

Także jak będzie potrzebny tester to się zgłaszam :)
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
Marcin84 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 370
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Maj 15, 2019 23:16   

Czy jest szansa zczytania z jakiegoś czujnika ciśnienia/ciśnień w układzie klimy? Coś takiego czytam VAGiem w mojej Fabi 1, to fajnie pokazuje czy mamy odpowiednią ilość czynnika w układzie.
_________________
Rover 600SDi, Rover 75 2.0 CDT, Rover 75 1.8T
 
 
PatrykMakowski 



Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 6



Wysłany: Pią Maj 17, 2019 00:35   

OpenSource poproszę na jakimś githubie. O wiele szybciej do czegoś dojdziemy, a przynajmniej poprawki błędów ktoś może Ci podesłać. Zaoszczędzisz kupę czasu wg mnie.
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Pią Maj 17, 2019 07:10   

Marcin84 napisał/a:
Czy jest szansa zczytania z jakiegoś czujnika ciśnienia/ciśnień w układzie klimy? Coś takiego czytam VAGiem w mojej Fabi 1, to fajnie pokazuje czy mamy odpowiednią ilość czynnika w układzie.

problem w tym ze to nie jest Fabia i nie ma takiej opcji, przynajmnije ja nie widzialem, nawet w T4.
PatrykMakowski napisał/a:
OpenSource poproszę na jakimś githubie. O wiele szybciej do czegoś dojdziemy, a przynajmniej poprawki błędów ktoś może Ci podesłać. Zaoszczędzisz kupę czasu wg mnie.

Nie widze tutaj nikogo chetnego do pomocy :)
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 19, 2019 00:38   

PatrykMakowski napisał/a:
OpenSource poproszę na jakimś githubie.

Jedna pomyłka z dostępnym TOAFem za free wystarczy.

Zdecydowanie lepiej jak jedna czy dwie osoby mają projekt pod kontrolą, a zgłaszane usterki w formie bug tracka są raportowane i na bieżąco usuwane. Najbardziej aktywni mogą dostać wersję z licencją na rok. A sam program powinien mieć odnawianą licencję, chociażby przy użyciu google authenticatora. Takie rozwiązania co raz częściej pojawiają się wśród twórców alternatywnych oprogramowań. Przydałaby się tylko jakaś forma szybkiej zapłaty i generatora licencji on-line. To samo dotyczy usług płatnych takich jak dodawanie pilota.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: [R75/ZT] - TOAF Diagnostic Tool
Temat dotyczący programu TOAF, narzędzia diagnostycznego dla samochodów marki Rover 75/MG ZT
MaReK Rover serii 75, MG ZT 1938 Pią Kwi 05, 2024 13:58
marcin.misek
Brak nowych postów [R75]Toaf
Dargor Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Gru 09, 2017 21:06
Dargor
Brak nowych postów [R75]TOAF
grota10 Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sie 09, 2023 20:16
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Pomoc z Toaf'em
itemek48 Rover serii 75, MG ZT 34 Sro Mar 23, 2022 23:58
MaReK
Brak nowych postów [R75] TOAF nie dziala
grota10 Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Mar 05, 2024 18:51
grota10



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink