Forum Klubu ROVERki.pl :: [ROVER 214 / 200] - PROBLEM Proszę o Pomoc.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ROVER 214 / 200] - PROBLEM Proszę o Pomoc.
Autor Wiadomość
RoverowaMloda 




Dołączyła: 08 Kwi 2019
Posty: 17



  Wysłany: Pon Kwi 08, 2019 08:51   [ROVER 214 / 200] - PROBLEM Proszę o Pomoc.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam, Jestem tu nowa. Z góry chciała bym poinformować, że za bardzo się nie znam.
Kupiłam Rovera 200 / 214. To jest silnik 1.4 Benzyna 103 KM.
Autko kupiłam z przebiegiem 195000. Byłam u mechanika i powiedział, że na dzień dobry by doprowadzić do kultury w miarę... Muszę uszykować około 2 tys.
Troszkę się zdziwiłam bo za auto dałam 2400zł. No ale trudno.
Muszę wymienić rozrząd bo to chyba normalne po zakupie. I pompę wody.
Sprawdzałam olej i jest to kawa z mlekiem. I teraz nie wiem czy uszczelkę pod głowicą też? Nalotu pod korkiem nie ma. Więc ręce mi opadają. A wiadomo każdy mechanik chce zarobić tym bardziej na kobicie. Błagam Proszę o pomoc.

ps: Od zakupu przejechałam 200km i boje się, że coś się stanie...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 08, 2019 08:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 08, 2019 15:03   

Płyn chłodniczy jest czysty i go nie ubywa? Oleju nie przybywa? Wymieniany w ogóle był?

Z tą uszczelką to bym się nie rozpędzał, bo żeby postawić 100% diagnozę to zwykle trzeba trochę pojeździć i poobserwować. Jak miałby być płyn w oleju to olej w płynie też będzie, bo nieszczelność działa w obie strony. I co to znaczy "kawa z mlekiem"? Olej jest łaciaty? Jednolicie brązowy to naturalny kolor czystego oleju. Na jednym objawie nie można się opierać, bo rozgrzebać sprawny silnik to nie sztuka...

Rozrząd jak to rozrząd - wymienia się profilaktycznie po zakupie. Szczególnie jeśli przebieg jest oryginalny to wypada "jak raz".
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pon Kwi 08, 2019 21:42   

Rozrząd to chyba 70zł, mam kupiony komplet w bagażniku, od dwóch lat czeka na zamontowanie :D pompy wody bym nie ruszał jak działa poprawnie i nie cieknie. Robocizna przy rozrządzie myślę że ok. 150zł.
Bańka oleju ok 100zł, filtr 10-20zł.

UPG to trzeba sporo poobserwować i posprawdzać, mechanik rower kojarzy tylko z upg i chce zarobić, więc na pałę będzie wymieniać z każdego możliwego powodu, np. jak przepali się żarówka, to też powie że upg do wymiany. Obserwuj płyn chłodniczy i olej czy nie ubywa/nie przybywa.
Napisz skąd jesteś, może w okolicy znajdzie się ktoś ogarnięty w rowerach i pomoże przy podstawowych rzeczach.
 
 
RoverowaMloda 




Dołączyła: 08 Kwi 2019
Posty: 17



  Wysłany: Wto Kwi 09, 2019 00:36   

Okolice Konina, Koła, Turku.
Tak olej jest jednolicie jasnego koloru. Wiem jak wygląda olej bo miałam już Opla kafeta, Opla korse, pande i teraz Roverek :)
Kolor oleju na bagnecie to jasna kawa z mlekiem. A co do uszczelki to wygląda tak jakby wychodził delikatnie klej że szczelin. Jak oderwalam kawałek to tak jak sylikon zaschniety. Ale to są malutkie paprochy.

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2019 00:28 ]
A powie mi ktoś co tak bzyczy syczy w tym miejscu na zdjęciu?
Po uruchomieniu silnika cały czas bzyczy i jest słyszalne tylko od strony kierowcy

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2019 00:28 ]
O tutaj

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2019 00:34 ]
Aha i jeszcze jedno dziś widziałam że pod miska olejowa jest mokro.
Podsyłam zdjęcie. Co to może być?

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2019 00:36 ]
No i jeszcze jedno. Dlaczego po włożeniu kluczyka i włączeniu zapalony z pod auta słyszę chwilowe syczenie i po chwili bulgotanie które oczywiście odrazu przestaje.
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 09, 2019 14:46   

Silnik masz na silikon poskładany? To grubo...

Czerwono zaznaczone na zdjęciu to jest zbiornik paliwa - tam to tylko pompę może być słychać.

Olej Ci nie cieknie tylko się leje - wygląda to na uszczelkę miski olejowej. To by tłumaczyło dlaczego masz czysty olej - poprzedni właściciel musiał go dolewać tyle, że jest praktycznie ciągle świeży.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 25] mam problem z obrotami. proszę o pomoc
avi019 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Mar 04, 2013 18:46
Raptile
Brak nowych postów [214 si 97] nietypowy problem prosze o pomoc
karol1005 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Mar 14, 2010 09:18
joni_25x
Brak nowych postów [R214]Problem ze spalaniem B prosze o pomoc!!
bazone Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pią Maj 18, 2007 16:14
emes
Brak nowych postów [ROVER 200 SDI PROSZE O POMOC]
jamex19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Cze 19, 2011 18:18
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink