Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200 Si] ??? pytanie do fachowców
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 200 Si] ??? pytanie do fachowców
Autor Wiadomość
RoverowaMloda 




Dołączyła: 08 Kwi 2019
Posty: 17



  Wysłany: Sro Kwi 10, 2019 14:38   [Rover 200 Si] ??? pytanie do fachowców
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam, oddałam auto do mechanika.
Poprosiłam o kosztorys i zaśpiewał 3400 PLN.
Decyzja zapadła i jutro ma zacząć robić.
Rozmawiałam z kolegą i zmartwił mnie bo powiedział, że da) am się
zrobić jak małe dziecko.
Proszę więc o przedstawienie kosztów ile by to powinno kosztować:
Rozrząd, pompa wody, świece, termostat, chłodnica, tarcze przednie, przewody hamulcowe, poduszka silnika, wydech, uszczelka miski olejowej.
Ile by to orientacyjnie kosztowało?
Bardzo proszę o pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 10, 2019 14:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 10, 2019 15:14   

Gdzie sens? Za 6000 zł miałabyś dużo młodsze Punto, albo Puga 206 w klawym stanie z LPG - wymieniasz rozrząd i śmigasz. Ja bym odpuścił cały samochód, a nie tylko naprawę.
Kolega nie ma racji, bo dałaś się zrobić nie przez mechanika, a przez sprzedającego samochód :mrgreen:

Może to mało forumowe podejście, ale miejsce złomu jest na złomie. Szkoda kasy i nerwów na reanimowanie strucla, bo z tego co zasypujesz forum to ma być auto użytkowe, a nie zabawka do odnowienia.
 
 
RoverowaMloda 




Dołączyła: 08 Kwi 2019
Posty: 17



Wysłany: Sro Kwi 10, 2019 15:23   

Nie pytam o inne auta tylko o koszt naprawy. Ile orientacyjnie trzeba by zapłacić. Taaak a kupię Punto i też nie wiem... Też muszę zrobić to samo
 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Kwi 10, 2019 15:32   

Seraph, weź rozkmiń, że toto to mechanik-popapraniec, który dostał do roboty Rovera i nie ogarnia czego się chwycić :)
A że "dupa" rządzi światem, to konto "damskie" zawsze będzie popularne ;)
_________________
R25 + Freelander I 2,5 V6
 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 10, 2019 15:44   

Jak kupisz za 2000 to i w Lanosie nic pewnego nie będzie.

Rozrząd z pompą (300), swiece (50), termostat (50), chłodnica (150), tarcze (z klockami 300), przewody (?), poduszka (100), wydech (cały nowy 300), uszczelka miski (30?).

Lekko licząc 1500 zł za same części. Może trochę dużo, a może nie dużo policzył za robotę, bo mechanikiem nie jestem, ale wniosek jest taki, że nie opłaci się tego robić.

Da się kupić za 4000-5000 zł samochód do kosmetyki, wymiany paru części eksploatacyjnych i jeżdżenia. Kupowanie za 2500 i robienie remontu to jest absurd. Tym bardziej remontu w warsztacie :-|

[ Dodano: Sro Kwi 10, 2019 15:44 ]
Zigg napisał/a:
Seraph, weź rozkmiń, że toto to mechanik-popapraniec, który dostał do roboty Rovera i nie ogarnia czego się chwycić :)
A że "dupa" rządzi światem, to konto "damskie" zawsze będzie popularne ;)


Pewnie racja. Ale w sumie i tak już nie ma co dodawać to najwyżej moderacja zrobi porządek. :grin:
 
 
Saaphyri 



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 236

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 17, 2019 16:56   

Myślisz, że kupiłeś auto wsadzisz 3400zł w naprawe i bedzie smigać, ale jak piszesz auto masz z 99 roku wiec ma ono... 21 lat ! Tam sie zaraz cos innego zepsuje.

Za taka kase kup sobie cos z gazem, bo jak masz ciezką nogę to ten roverek moze spalic to i owo.

Powiem ci tak:

Rozrząd, pompa wody, świece, termostat, chłodnica, tarcze przednie, przewody hamulcowe, poduszka silnika, wydech, uszczelka miski olejowej.

Ceny części sobie sprawdź sam.
A robota, ja mechanikiem nie jestem, ale co w aucie moge to robie sam.


Pompa wody to część rozrządu, przy zdjętym pasku pompę trzyma chyba 5 śrub do których masz dostęp bez problemu wiec wymiana pompy to raczej bym liczyl jako wymiane rozrządu, za to nie wiem ile by mozna liczyc ( za wymiane kompletnego rozrzadu, razem z pompa wody oczywiscei ), z 3 chyba stówy chyba maks ? Dostęp świetny

Świece - nie komentuje, to kazdy by wymienil bez problemu jak mechanik wezmie wiecej niz "na 4 paka zimnego napoju" to pozdro :D

Chłodnica - chcalem sprawdzic czy nie jest zatkana, wyjąłem w jakies 15minut w zimie bez kanału. Odkrecasz tylko węże elastyczne, potem na dole i na góze chłodnicy sa śruby które ja trzymaja, wymiana bez problemu. Tylko trzeba uwaac na lamele zeby ich nie pognieść. jak pognieciesz to grzebień i naprawiaj :p Nie wiem ile wymiana moze kosztowac, moze 50zł.

Tarcze mocują oczywiście śruby od koła, i 2 śruby które sa wkręcane w piastę, slyszalem ze nie w kazdym aucie tak jest, podobno w niektórych tarcze trzymaja tylko koła.

Sciagasz kolo 4 sruby, demontujesz zacisk - 2 sruby, odkrecasz tarcze od piasty 2 sruby, sciagasz tarcze, szlifujesz powierzchnie przylegania tarczy do piasty zeby nie biła ci później, i zakładasz. Odpowietrzenie ukł, ham. w serwisie aso bosh, Anmar, 30zł, dzwoniłem pytac z 2 dni temu. Moim zdaniem taka robota to z wymiana klocków ze 100zł może kosztować.




Tłumik końcowy ostatnio wymieniałem na ogrodzie, chociaz nie mam kanały a auto stało na drewnianym pienku. Problem jedynie z nałożeniem gum, ale psiknąłem WD40 dla poślizgu i weszły bez problemu, WD wyparuje i gumy nie będa latac. Z kanałem taka robota to 30min jesli masz wszystko, ja musialem leciec po sruby bo za krótkie były, zeszło mi południe jedno bez pośpiechu.
Jeśli chcesz wymieniac caly wydech to sie nie wypowiem, ale bym tez strzelal w 100zł - 200z; za robote

Miska olejowa - spuszczasz olej, miske trzyma - strzelam, ze 30 śrub, dookola miski, dostep bez problemu, gdybym to robil sam, to bym podstawil klocka drewnianego auto na nim oparł wlazł po auto i jazda jak bym strzelał - to maks do 100zł, ale jak chcesz wymianic wydech to auto i tak juz bedzie na kanale, wiec liczyl bym z 50zł, wiesz jako dodatkowa usługa przy wymianie wydechu

Poduszki silnika - tutaj głosnu nie zabiore
Aa, przewody hamulcowe z tego co pamietam znajomy wymienial i chyba dal 150zł


Ceny podałem orientacyjnie, bo u mechanika byłem 2 razy, raz z immobiliserem to w koncu do goscia zadzownuilem i mu powiedzialem co jest zepsute, przyjechalem mowie patrz pan i faktycznie bylo to zepsute, to chcual 200zl za to ze auto stało i nic nie naprawił, w sumie wzial 300 i najpewniej wyciął mi immobiliser bo bylo szybciej i łatwiej niz kodowac na nowo ( skoda felicia 98r, już na złomie :( )
i drugi raz regenerowac uklad hamulcowy wraz z wymiana przewodów, tutaj chyba 4 stówki dałem.



Połowe tych rzeczy bym zrobił, chociaz mechanikiem nie jestem, nie licz ze bedziesz mial to super zrobione, bo jak w warsztacie jest jakiś " młody " to na 100% on to bedzie robil, bo to proste rzeczy.
Jak gośc chce za taka robote 2000zł to pozdro, ja bym sobie odpuscił. Osatnio znajomy kupil MG ZT, nie wiem jaki silnik ale disiel, dał kolo 7 tyś. z felgami 18" i nowymi oponami continental ( swoją droga gosc ma fart, wczesniej mial bmw e36 ktore kupil za jakies 4tys, z oryginalnymi felgami o ktorych nie wiedzial wlasciciel i ktore byly warte kolo 2.5 tyś, auto dal na wymiane przewodow hamulcowych i konserwacje podwozia, ogarnal troche w srodku, wypolerowal, pojezdzil z pol roku i sprzedal z zyskiem :p )

A w takim roverze to co, wsadzisz w niego tyle tysiecy i w lecie ci sie bedzie lało z głowy bo nie ma klimy, nie pakuj sie w to, bo po pierwsze mechanik cie w !@!$# robi, a po drugie sie nie opłaca, Pozdro :)

I dodatkowa sprawa, auto zrobisz, a w razie wypadku, ubezpieczalnia wyceni ten piękny rydwan na 400zł :p

[ Dodano: Sro Kwi 17, 2019 16:56 ]
Wgl nie popatrzylem ale post ma 7 dni, wiec pewnie auto juz zrobione a mechanik sie smieje do teraz heh, no nic, niestety taka rzeczywistość.
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 17, 2019 18:12   

A możesz przedstawić kosztorys ?
Będziemy znali cenę części i robociznę, bo jeden warsztat ma rbh 50 zł netto inny 200,
Zależy jakie części są użyte, teraz jest dużo niewiadomych
 
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sob Kwi 20, 2019 00:44   

Za swojego dałem 1500zł tylko że z lpg i sprawną klimą. Pakowanie 2000 w taki samochód który można kupić za tysiaka bez usterek to słaby interes.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 25] a [Rover Streetwise] Pytanie o światła przednie
piwko57 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Kwi 03, 2010 20:18
Ciufa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [ rover 200 vvc ] Katalizator pytanie ?
kita626 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Mar 29, 2014 23:33
Raptile
Brak nowych postów [Rover 200] Pytanie o wentylator
robsson78 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Cze 05, 2013 20:43
robsson78
Brak nowych postów [Rover 200] Pytanie o pasek wspomagania.
browiec Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Paź 18, 2013 21:45
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink