Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 400] Wałek rozrządu, wtryski, niebiesko dymi.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 400] Wałek rozrządu, wtryski, niebiesko dymi.
Autor Wiadomość
Bogdan7014 




Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 39
Skąd: Pantalowice



  Wysłany: Nie Lip 07, 2019 18:59   [R 400] Wałek rozrządu, wtryski, niebiesko dymi.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam.

Mam kilka pytań odnośnie silnika 20T2N i bardzo proszę o komentarze .
Zacznę od końca tzn. " niebiesko dymi "

Silnik podejrzewam , że został przegrzany z powodu uszkodzenia czujnika wentylatora. Piszę "podejrzewam" bo auto zostało pożyczone i nie było mnie przy jego zwrocie. Następnego dnia odpaliłem , zobaczyłem że dymi , maska w górę , brak płynu w zbiorniczku wyrównawczym i zmieniony jego kolor . Płyn uzupełniłem , wycieków brak ale wentylator się nie uruchamiał , wymieniłem czujnik i teraz działa ale dymienie pozostało.
Widzę , że powoli ubywa płynu w zbiorniczku a wycieków nie ma więc chyba idzie na tłoki ( tłok ) i w wydech i tu pytanie , czy z tąd to dymienie. Wiem , że przez pobór oleju może dymić na niebiesko a co z płynem ?.

Pytanie 2 " wtryski "

Co oznaczają zielone kropki na wtryskach ? :?:

Pytanie 3 " wałek rozrządu "

Auto kilka lat temu kupiłem z uszkodzonym silnikiem , głowica była do wymiany.
Zamówiłem na Allegro i po splanowaniu, spr. szczelności - zamontowałem. Ale teraz zastanawia mnie to , że przy tej z zamówienia koło zębate wałka rozrz. było z dodatkową obręczą przedzieloną gumą ( tłumik drgań ? ) a u mnie było bez niczego. Może ta głowica była od silnika 86 KM a ja mam 105 KM , może mają inne fazy rozrządu lub wielkość uchylenia zaworów i czy oba te koła można zamieniać?
Wydaje mi się , że silnik mógłby być bardziej dynamiczny w niższym zakresie obrotów , szukałem przyczyny w przepływomierzu ale wydaje się OK. A może to wałek i zmienione fazy rozrządu ? :roll:
Proszę o komentarze . Dziękuję .

[ Dodano: Nie Lip 07, 2019 18:59 ]
Już wiem , że jeżeli płyn idzie na tłoki to silnik może dymić na jasno szaro - niebiesko więc trzeba będzie wymienić uszczelkę.

Gnębi mnie tylko ten wałek rozrządu.Otóż ta głowica z zamówienia była kompletna z wtryskami , zaworami , wałkiem , górną pokrywą były nawet świece żarowe za co należy się wielki szacunek dla sprzedawcy ale w/w wtryski miały zielone kropki a koło zębate dodatkową obręcz dlatego zastanawiam się czy wałek rozrządu nie różnił się od mojego , mój błąd , że przed montażem nie sprawdziłem numerów na moim jest wytłoczony nr. 105230 . Wtryskiwacze zamontowałem z tej uszkodzonej ale wałek oraz koło zębate z zamówionej. Ostatecznie porównam numery przy okazji wymiany uszczelki ale chciałbym poznać opinię oraz polecić się doświadczeniu kolegów z forum :roll:
Jak zwykle bardzo proszę o posty .
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 07, 2019 18:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 420 d] [97] Dymi niebiesko i nie ma mocy
Proszę o okreslenie awarii silnika 86 KM
Kaj Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 26 Sob Kwi 24, 2010 16:18
Kaj
Brak nowych postów [R400] Dymi na niebiesko,poważna usterka?
DaM1993 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Sty 03, 2017 19:22
Adrian
Brak nowych postów [420sdi] Ciężko odpala i dymi na siwo-niebiesko.
centurion Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 23 Pon Paź 27, 2014 17:03
centurion
Brak nowych postów [R400 SDI 1998] szarpie po odpaleniu i dymi na niebiesko
damiansz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Wrz 15, 2010 13:30
pioteroski
Brak nowych postów [R414] przy odpalaniu czasami dymi na niebiesko
przemo119 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Sie 15, 2013 10:59
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink