Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR]Szyba od strony kierowcy nie podnosi sie I
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR]Szyba od strony kierowcy nie podnosi sie I
Autor Wiadomość
TommyMGZR 



Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 3



  Wysłany: Sob Mar 21, 2020 18:27   [MG ZR]Szyba od strony kierowcy nie podnosi sie I
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post gdyż dotychczas korzystałem już z zebranej wiedzy tutaj ale teraz jestem bezsilny.
Mam MG ZR 2.0, 3D. Problem dotyczy elektrycznie starowanej szyby od strony kierowcy. Któregoś dnia opuściłem szybę i już się nie dało sie podnieść z powrotem. Myślałem że to silniczek wiec zdemontowałem tapicerkę drzwi i wyciągnąłem mechanizm szyby, sprawdziłem go podłączając do akumulatora bezpośrednio naprzemiennie + i - i mechanizm działa w obie strony. Pomyślałem że przycisk ale okazuje sie że prawa szyba działa na obu przyciskach a lewa szyba na obu przyciskach(tych do podnoszenia i opuszczania szyby) działa tylko w dół i nie podnosi sie. Sprawdziłem bezpieczniki i sa OK. Czy problem jest w przekaźniku?Czy to jest ten R1 pod kierownica? Aha i przy okazji wyciagajac i ponownie wkładając przekaźnik R4 wgniotłem do środka te blaszki i teraz on wypada. Czy da sie to jakoś naprawić, ta kostkę?
Proszę o pomoc?[/i]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 21, 2020 18:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Mar 22, 2020 11:43   

To jest propblem oporów w mechanizmie podnoszenia i / lub wypadania szyby z prowadnicy przy słupku. Trzeba ten ,,krzyżak" wyczyścić i posmarować ruchome elementy. Leci tam woda przy szybie i takie cuda się dzieją, a podnosnik ma zabezpieczenie nadpradowe, zeby nie pchal dalej po zamknięciu.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
TommyMGZR 



Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 3



Wysłany: Nie Mar 22, 2020 12:54   

Ale przecież silniczek działa, podłączyłem go pod prostownik 12V i kręci sie w obie strony i ta zębatka sie rusza i w prawo i w lewo. Po podłączeniu do drzwi tylko schodzi w dół. natomiast jak zamienię styki w drzwiach i podłącze mechanizm to wtedy idzie do góry. oczywiście przyciskam przycisk w dół bo tylko ta opcja działa. Do góry nie działa mimo że przycisk jest dobry bo prawe drzwi działają. Można jedynie oszukać zamieniając już odcinku kocowym przy drzwiach + z - i wtedy idzie w górę, mechanizm ale w dół już nie. Co bym nie kombinował działa tylko w jedna stronę.
Niestety nie mogę załączyć pliku bo za dużo waży.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Nie Mar 22, 2020 16:00   

TommyMGZR napisał/a:
Do góry nie działa mimo że przycisk jest dobry bo prawe drzwi działają.

Przełączniki prawy i lewy się różnią, nie są zamienne. Lewy ma więcej styków i jeszcze jakiś moduł po drodze.
 
 
TommyMGZR 



Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 3



Wysłany: Sob Mar 28, 2020 18:02   

Przyciski mają tyle samo styków czyli 5. Kostka co wchodzą do przycisków lewa ma 3 kabelki a prawa 5. Natomiast na obu przyciskach szyby działają tak samo (prawe góra dół, a lewa tylko dół) Postanowiłem wyciągnąć przekaźniki poklei i testować, dopiero przy 7( na schemacie opisany jak SUNFOOR a wiec szyberdach wiec nie wiem czy to doby schemat, aczkolwiek co do bezpieczników to ten schemat z internetu sprawdza sie i jest prawidłowy. Po włożeniu tego przekaźnik z powrotem do gniazda 7 - sytuacja jak na początku, prawa szyba działa góra-dół, a lewa tylko w dół.Wszystkie inne przekaźniki nadal są wyciągnięte ale jak widać nie mają na szyby wpływu. Został chyba jeszcze moduł aczkolwiek nie mogę go namierzyć w samochodzie. Może ktoś wie gdzie jest?

[ Dodano: Nie Mar 22, 2020 17:45 ]
zdjęcia

[ Dodano: Nie Mar 22, 2020 20:28 ]
czy widać dołączone zdjęcia?

[ Dodano: Wto Mar 24, 2020 23:02 ]
Chyba określiłem przyczynę że to będzie moduł szyb ywc 103780. Na francuskim forum znalazłem fotkę gdzie to jest. Wcześniej znalazłem ten moduł który był na zdjęciach w drzwiach pasażera, ale to w modelu R200. Natomiast w MG ZR MK1 moduł jest tam gdzie wskazuje zdjęcie. Niestety po tym zdjęciu nie jest wstanie określić gdzie dokładnie, przypuszczam że pod schowkiem od strony pasażera, albo za panelem gdzie jest radio? Czy ktoś może wie dokładnie?

[ Dodano: Sob Mar 28, 2020 17:52 ]
Znalazłem przyczynę to moduł komfortu YWC001540. Jakaś ścieżka sie przepaliła czy coś. Czy ktoś sie czy da sie to naprawić czy trzeba wymieniać cały na nowy?W dodatku dowiedziałem że że trzeba ze starego przelutować scalak odpowiedzialny za immobilizer.

[ Dodano: Sob Mar 28, 2020 18:02 ]
https://www.ebay.co.uk/it...0-/112376556178
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200]Problemy z elektryczna szyba od strony kierowcy
finger Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Pią Kwi 07, 2017 19:25
padzi
Brak nowych postów [R200] Elektrycznie sterowana szyba od strony kierowcy :-|
arturky Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Maj 31, 2009 12:28
NEOSSS
Brak nowych postów [R214i '98] szyba krzywo się opuszcza/podnosi
leszek95b Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Paź 13, 2008 23:37
arturky
Brak nowych postów [R214 lpg Si '98r.] drzwi od strony kierowcy
skladak Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Nie Lip 11, 2010 20:46
skladak
Brak nowych postów [ R25 ] zamarza centralny od strony kierowcy
Drwal85 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Lut 08, 2012 19:15
Drwal85



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink