Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 IDT gaśnie w trakcie jazdy]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 IDT gaśnie w trakcie jazdy]
Autor Wiadomość
Rifer 



Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 4



Wysłany: Sro Kwi 29, 2020 09:20   [R25 IDT gaśnie w trakcie jazdy]
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Siemano,
Obczytałem forum ale z moim przypadkiem chyba się nikt nie mierzył.
Rover 25 2000 rok 2.0 IDT
Jadę ostatnio z różową do jej rodziców , ładnie odpalił przejechaliśmy może z 5km i po prostu zgasł. Sytuacja zdarzyła się w momencie zwalniania przed wjazdem na krzyżówkę, naciskam sprzęgło zrzuca bieg i gaśnie silnik. Stacyjka powrót, kręcę, łapie od strzała no i jedzie, zjeżdżam z góry hamulec , sprzęgło bieg niżej a on to samo. Wracając myślałem, że jest ok bo potem się przeprosił a pod domem pach znowu zgasł.
Co sprawdziłem / wymieniłem do tej pory:
Filtr paliwa
Węże paliwowe które idą przez ten filtr
Wymieniony filtr powietrza łącznie z puchą (wtrafiła mi się wizja Street Racera z filtrem stozkowym)
Wymieniony olej wraz filtrem
Nowy płyn chłodniczy
Wyczyszczona przepływka (raczej gra bo gdy odłącze ją auto po odpaleniu od razu gaśnie.)
Podpięty pod komputer u sąsiada, błędów nie wyrzucił. Dorzucam screen z info które udało się uzyskać https://ibb.co/44ZQgS1
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 29, 2020 09:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 29, 2020 09:49   

Słabo czytałeś . Jest jedną rzecz której nie sprawdziłeś na pompie, a bo drugie kat wtrysku strasznien opóźniony.

Czujnik ckp to sprawdzenia a raczej jego przewody.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Rifer 



Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 4



Wysłany: Czw Maj 07, 2020 18:51   

Usterka rozwiązana , czujnik wału był autorem czarów z autem. Do zamknięcia :) !

Dzięki @Remigiusz!
 
 
shrek 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 74
Skąd: Knurów



Wysłany: Czw Maj 28, 2020 07:03   

witam,
po przeczytaniu tego wątku w sercu pojawiła się nadzieja, ze tez mam problemy z czujnikiem CKP (to byłaby optymistyczna wiadomość), stąd też podpięcie się pod ten temat.

Wczoraj wróciłem z zakupów i pod domem coś zaczęło rzęzić pod maską. Nie gasiłem silnika, tylko podniosłem maskę, dźwięk wydobywał się jakby z osłony rozrządu, a brzmiał jakby cos plastikowego ocierało się o pasek, koło, trudno jednoznacznie to opisać.
Zgasiłem silnik pooglądałem go z góry i spróbowałem uruchomić ponownie. Niestety już się nie dało. Trochę go zgwałciłem przy użyciu Plaka, odpalił, dźwięk "zniknął" i silnik pracował normalnie. Przejechałem się kawałek sprawdzając dynamikę i nie zauważyłem żadnych problemów. Po powrocie pod dom kilka razy gasiłem i odpalałem silnik, działało ok.
Samochód postał kilka godzin i problemy z uruchomieniem wróciły.
Po dość długim kręceniu rozrusznikiem wraz z pedałem gazu wciśniętym w podłogę samochód odpalił. Oczywiście zostawiając sporą chmurę siwego dymu za sobą.
Dodam jeszcze, ze przy "normalnym" kręceniu rozrusznikiem z wydechu wydobywał się siwy dym skąd wniosek, ze paliwo jest podawane do cylindrów.
Dzisiaj udało mi się poczytać ciut forum i zakiełkowała we mnie nadzieja, ze to tylko czujnik.
Mam prośbę o wskazówki co jeszcze mógłbym sprawdzić, może uda mi się zdobyc jakieś złącze diagnostyczne, ale jeśli już to tylko ELM 327.
Niestety mechanik znajdzie dla mnie miejsce najwcześniej w piątek wieczorem. Do tego czasu fajnie byłoby móc wykluczyć parę drobiazgów.
Z pozostałych informacji - rozrząd kompletny wymieniony w lutym tego roku, olej w styczniu, filtr powietrza tez nowy.
dzięki,
Irek
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 28, 2020 11:19   

Masz swoją odpowiedź. Siwi dym plus ciężkie odpalanie auta = powietrze w układzie paliwa .

Jeżeli nie widać na pierwszy rzut wycieków z pod auta to odkrec jak już wiele wiele razy pisałem śrubę banki m17 na pompie co dochodzi paliwo z filtra i sprawdź sitko. Jeżeli nie to jedź do tyłu filtr lub gruszka . A na koniec pozostanie przedmuchać węże paliwowe do baku.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
shrek 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 74
Skąd: Knurów



Wysłany: Czw Maj 28, 2020 21:25   

Remigiusz napisał/a:
Masz swoją odpowiedź. Siwi dym plus ciężkie odpalanie auta = powietrze w układzie paliwa .

Jeżeli nie widać na pierwszy rzut wycieków z pod auta to odkrec jak już wiele wiele razy pisałem śrubę banki m17 na pompie co dochodzi paliwo z filtra i sprawdź sitko. Jeżeli nie to jedź do tyłu filtr lub gruszka . A na koniec pozostanie przedmuchać węże paliwowe do baku.


dzięki wielkie za sugestie.
spróbuję dzisiaj zajrzeć

pozdrawiam,
Irek

[ Dodano: Czw Maj 28, 2020 21:25 ]
Po pierwszym starciu jest 1-0 dla Roverka i odnoszę wrażenie,że wymiar porażki nie do końca odzwierciedla faktycznej dysproporcji pomiędzy zawodnikami.
Sprawdziłem układ paliwowy, tymczasowo zdemontowalem nawet filtr. Sitko w złączu pompy przedmuchalem,ale było czyste.
Samochód dalej odpala z wielkim trudem po długim kręceniu rozrusznikiem i kopcąc niemiłosiernie siwym dymem.
Ale odniosłem wrażenie,że po zgaszeniu silnika paliwo jakby cofało się z przewodu zasilającego pompę stąd też pytanie,czy na przewodzie zasilającym jest jakiś zaworek zwrotny, który mógł się zaciac w związku z czym paliwo mogłoby być spowrotem zasysane do zbiornika?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220sdi]Gasnie (?) w trakcie jazdy
xtek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Wto Kwi 27, 2010 06:20
tronsek
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] samochód gaśnie w trakcie jazdy
opal5 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sro Wrz 22, 2010 11:55
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [214i 1.4 LPG,98r] Silnik gaśnie w trakcie jazdy po kałużach
moobilk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Wrz 06, 2007 09:20
moobilk
Brak nowych postów [R214]Gaśnie w trakcie jazdy i nie odpala, rozr. nie kręci.
Radziu08 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Sro Mar 22, 2017 14:21
Radziu08
Brak nowych postów [R214i 1,4 1997] Nie pali rano, gaśnie w trakcie jazdy!
zizu77 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Pon Lis 30, 2009 12:08
zizu77



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink