Forum Klubu ROVERki.pl :: [ZT 190] Dziwny problem z temperaturą wody
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ZT 190] Dziwny problem z temperaturą wody
Autor Wiadomość
bula3546 



Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 59



Wysłany: Czw Maj 28, 2020 12:09   [ZT 190] Dziwny problem z temperaturą wody
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2004

Witam,
Mam problem z temperaturą wody, który wydaje mi się conajmniej dziwny. Kiedy kupiłem swojego ZT jakieś 5 lat temu silnik się nie dogrzewał, podczas jazdy w trasie temperatura spadała do 1/3 więc wymieniłem termostat i problem zniknął. Wczoraj podczas jazdy do pracy po jakichś 10 kilometrach temperatura wody mi podskoczyła do 3/4 zakresu, więc szukałem jakiegoś miejsca żeby zjechać i sprawdzić sytuację. Po paru sekundach wskazówka wskoczyła na maksymalną wartość i zaświeciła się kontrolka od temperatury. Kiedy zatrzymałem się temperatura w momencie spadła do normalnej wartości czyli 1/2 skali. Sprawdziłem węże, wszystkie miękkie. Płynu nigdzie nie wywaliło, a silnik był wręcz zimny, może lekko ciepły. Pojechałem więc dalej i podczas następnych 20 km wskazówka sobie tak skakała od 1/2 do maksa. Potrafiła w ciągu sekundy z normalnej temperatury wyskoczyć na maks i po paru sekundach znów wrócić do normy. Jak dojechałem do pracy ponownie sprawdziłem węże, wszystkie miękkie, silnik nie wydawał się przegrzany. Powiedziałbym, że miał standardową temperaturę, jak zawsze. Powietrze z nawiewów też nie leciało jakieś specjalnie gorące, mimo ustawienia na HI klimatronika. Kiedy wracałem do domu identyczna sytuacja, przed wyjazdem sprawdziłem stan wody, była w normie. Wentylator działa prawidłowo, nic nie kopci, nie dymi, wody też nigdzie nie wybija, nie wydaje mi się żeby też była gdzieś jakaś nieszczelność. Macie jakiś pomysł, co to może być? Może znów termostat tylko teraz pracuje na krótkim obiegu i nie otwiera się? Może układ chłodzenia się zapowietrzył? Czy może coś poważniejszego?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 28, 2020 12:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Czw Maj 28, 2020 14:32   

Sprawdź masę na silniku.
 
 
bula3546 



Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 59



Wysłany: Czw Maj 28, 2020 16:09   

Dziękuję za odpowiedź. Mógłbyś poradzić mi w jaki sposób mogę to zrobić? Bo niestety nie wiem o czym mówisz
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Maj 29, 2020 16:20   

bula3546 napisał/a:
Mam problem z temperaturą wody,
zacznij od kontroli temperatury przy pomocy komputera diagnostycznego pkt. 7.0
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
bula3546 



Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 59



Wysłany: Pią Cze 12, 2020 13:30   

Niech będzie dla potomnych. Problem rozwiązany, winnym okazał się termostat, który się przycinał i czujnik temperatury. Co ciekawe temperatura mierzona przez mechanika termometrem na głowicach, wężach, zbiorniku wody i chłodnicy, była prawidłowa. Jedynie komputer pokazywał dziwne wahania temperatury, które dalej były w granicach normy. Wydaje się więc, że umieszczenie czujnika temperatury powoduje nieuzasadnione skoki wskazówki spowodowane już minimalnym przycięciu termostatu. Ale jak wiadomo lepiej dmuchać na zimne więc lepiej za wczasu wymienić podejrzane elementy. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 v6] Problem z temperaturą wody
dominlubsko Rover serii 75, MG ZT 26 Wto Mar 08, 2016 12:57
dominlubsko
Brak nowych postów [R75] problem z temperaturą wody
anyka2410 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Lut 04, 2012 13:34
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Jaka temperatura wody?
krist Rover serii 75, MG ZT 19 Sob Sty 30, 2010 09:01
krist
Brak nowych postów [R75] Problem z temperaturą
mkowals5 Rover serii 75, MG ZT 18 Pią Lis 20, 2009 09:23
Zukowaty
Brak nowych postów [R75] Problem z temperaturą płynu
Nowicjusz500 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Wrz 27, 2017 17:06
dzelo23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink