Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Cieknące lusterka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Cieknące lusterka
Autor Wiadomość
plp 



Dołączył: 03 Sie 2020
Posty: 15



Wysłany: Sro Paź 28, 2020 11:19   [MGF] Cieknące lusterka
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Temat chyba dość częsty. Chodzi o to że przy większych deszczach z lusterek bocznych do środka auta zacieka woda, spływa se po głośnikach i dalej na dywanik. Ktoś już to przerabiał?

Którędy ta woda się tam dostaje? Wlewa się do środka lusterka przez styk dwóch połówek i dalej płynie łączeniem czy raczej wchodzi gdzieś bokiem "trójkąta"? Na pierwszy rzut oka z zewnątrz wszystko jest ok- uszczelki naokoło ramki siedzą prawidłowo.

Jak do tego podejść? Konieczne jest rozkręcenie całych boczków, czy wystarczy odkręcenie dwóch śrub bezpośrednio przy lusterkach?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 28, 2020 11:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sro Paź 28, 2020 15:41   

Tu masz wszystko.Do kazdego dachu jest praktycznie indywidualne podejscie.Mi woda tez cieknie ale nie jestem w stanie tego wyregulowac do konca.

Regulacja szyb do dachu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
plp 



Dołączył: 03 Sie 2020
Posty: 15



Wysłany: Sro Paź 28, 2020 22:34   

Kurczę, niechciałbym tego wszystkiego ruszać bo jeszcze zacznie mi cieknąć z innych miejsc :oops: na zagranicznych forach przy problemach dotyczących cieknących lusterek piszą coś o zatkanym kanale i żeby włożyć w niego wężyk 8mm, ale powiem szczerze przyglądałem się i nie bardzo widzę gdzie dokładnie miałbym go wetknać.
 
 
gutek071 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 30



Wysłany: Nie Lis 22, 2020 21:42   

Też mam tą przypadłość, ale u mnie jeszcze leci przez wentylację na dywanik pasażera i przez prawą lampę do bagażnika :mrgreen: Zanim zabierzesz się za ustawienie położenia szyb, jak słusznie podpowiada Malignus, pamiętaj o ustawieniu najpierw położenia drzwi. Tu masz instrukcję, mam nadzieję, że nie dostanę po uszach za wklejanie linków :-| https://www.mgfcar.de/adjust/index_e.htm .Co do wężyka, chodzi pewnie o taki patent na podniesienie uszczelki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink