Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Wiązka tylnej klapy - instrukcja?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Wiązka tylnej klapy - instrukcja?
Autor Wiadomość
Hicmade 



Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 4



  Wysłany: Czw Lis 26, 2020 11:20   [R200] Wiązka tylnej klapy - instrukcja?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.0 Rok produkcji: 1998

Jak powszechnie wiadomo przetarta wiązka tylnej klapy jest standardową usterką w R200. Mi teraz padło ogrzewanie tylnej szyby - na 90% wina wiązki. Czy ma ktoś szczegółowe instrukcje dotyczące wymiany najlepiej poparte zdjęciami?
Tak żeby człowiek nic nie urwał już na samym początku (np. tej gumy/osłonki - czy to można wyjąć normalnie?).

Normalnie gdybym miał garaż/podwórko to bym mógł grzebać tygodniami - ale u mnie wszelkie naprawy muszą zaczynać i kończyć się w jednej sesji dlatego potrzebuję wiedzieć zawczasu z czym się mierzę :) Z góry dzięki za poradę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 26, 2020 11:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seraph 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 404

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 26, 2020 14:52   

Może nie pomogę Ci schematami i zdjęciami, ale robiłem to jakieś 1,5 roku temu i mogę Ci powiedzieć, że schemat i tak by Ci za bardzo pracy nie skrócił.
Wiązka jest cała skręcona i nie ma możliwości wyjęcia pojedynczego przewodu do naprawy. Zdejmujesz plastik z prawego tylnego słupka i osłony z wnętrza klapy bagażnika. Lotki nie trzeba odkręcać, ale światło stopu już się przyda. Dodatkowo trzeba wyjąć wykładzinę bagażnika z prawej strony, bo za nią też jest kostka od wiązki. Dla wygody odkręciłem też część półki bagażnika - tą z głośnikiem. Wypinasz kostki (górna, dolna, stop, grzanie szyby, zamek i światła tablicy) i wyciągasz całą wiązkę razem z tą czarną gumą przy zawiasie - ona jest na wcisk i trudniej ją włożyć niż wyjąć.
Jak już masz wszystkie przewody w rękach to zauważysz, że na pewno nie jeden już jest do naprawy i jakbyś poprawił tylko to grzanie szyby to i tak zaraz zastałyby Cię kolejne usterki - wycieraczka, trzeci stop, albo zamek jak u mnie. Bez wiązki niby jeździć się da, ale rejestracja jest ciemna...
Jest tez opcja naprawy bez wyciągania całości, ale musisz wypiąć wiązkę od środka auta i wyciągnąć w kierunku klapy. Potem zsuwasz gumę i masz połamane miejsca na wierzchu.
Dodatkowo przed nałożeniem gumy radzę posmarować przewody smarem silikonowym, albo czymś takim - powinny się łagodniej zginać na przyszłość.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Czw Lis 26, 2020 15:41   

Jak już jeden padł to pozostałe też są połamane, jak już to całość do robienia.
U siebie robiłem https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=105400&postdays=0&postorder=asc&start=0
Ale nie robiłem żadnej wielkiej relacji bo nie ma filozofii, trzeba tylko pamiętać żeby wyciągając kable od strony klapy wciągnąć za nimi kawałek sznurka żeby robił za pilot bo potem ciężko z powrotem założyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25] Wiązka tylnej klapy
har0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Lis 26, 2010 15:55
serweta
Brak nowych postów [rover 200]wiązka tylnej klapy
Mlody1994 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Cze 23, 2018 15:55
KotwicaWeWodzie
Brak nowych postów [R200&R400]wiązka klapy
jak to cholerstwo skutecznie naprawić?
shilus82 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Kwi 30, 2010 14:35
Brt
Brak nowych postów [R200] Wiązka tylniej klapy w stalowy oplot ?
Saaphyri Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sro Gru 12, 2018 16:26
Saaphyri



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink