Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Uciekający płyn chłodniczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Uciekający płyn chłodniczy
Autor Wiadomość
Wiatr9923 



Dołączył: 18 Sty 2021
Posty: 3



Wysłany: Pon Sty 18, 2021 11:21   [R75] Uciekający płyn chłodniczy
Typ: V6 Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam serdecznie.
W grudniu zakupiłem Rovera 75 2.0 V6 z gazem . Samochód samodzielnie wrócił z Holandii trasa 1300km. W Polsce 2 dni później zauważyłem że ubył cały zbiorniczek płynu dolałem około 1.5L. Na drugi dzień po dystansie 20km silnik zaczął się gotować zjechałem odrazu na pobocze uzupełniłem płyn . Co ciekawe pod samochodem przy pracującym silniku z prawej strony po skrzyni potrafi raz lac się płyn strumieniem po czym po chwili przestać . Nie zależnie od tego czy trzymam go 10 minut na 4000 obrotów na postoju czy stoi na wolnych obrotach płyn raz leci raz nie . Węże do termostatu sprawdzone jeden był lekko przycięty od opaski ten najwęższy wymieniłem go na nowy . Od góry po ściągnięciu obudowy filtra powietrza nie widzę żadnych przecieków . Macie może pomysł skąd ten płyn może tak lecieć ?

Silnik 2.0 V6 z gazem. Uszczelkę głowicy raczej bym wykluczał silnik w samochodzie jest nowy tzn używany poprzedni padł a ten przed włożeniem byl sprawdzany i uszczelniany itp.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 18, 2021 11:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Pon Sty 18, 2021 21:04   

Jeśli cieknie na ziemię i w rozwidleniu sucho, zreszto żeby z rozwidlenia na ziemię ciekło musiałoby sporo tego być, przy z założeniu że chłodnica cała i węże też, sprawdź dwururkę metalową za chłodnicą na dole, która jest wpięta do obiegu chłodniczki oleju, bo niestety gniją bardzo, potem sprawdź za silnikiem przy grodzi są rurki do nagrzewnicy, najgorsza ewentualność to wyciek z pompy płynu lub jej uszczelki, jest ona ulokowana po lewej stronie jak patrzysz na silnik, w lini pod alternatorem gdzieś w połowie silnika i niestety tam już normalnie nie zobaczysz bo jest osłonięta obudową paska rozrządu, możesz popatrzyć czy przy kole pasowym wału korbowego nie cieknie od pompy ;)
 
 
Wiatr9923 



Dołączył: 18 Sty 2021
Posty: 3



Wysłany: Nie Sty 24, 2021 00:18   

zedziczek napisał/a:
Jeśli cieknie na ziemię i w rozwidleniu sucho, zreszto żeby z rozwidlenia na ziemię ciekło musiałoby sporo tego być, przy z założeniu że chłodnica cała i węże też, sprawdź dwururkę metalową za chłodnicą na dole, która jest wpięta do obiegu chłodniczki oleju, bo niestety gniją bardzo, potem sprawdź za silnikiem przy grodzi są rurki do nagrzewnicy, najgorsza ewentualność to wyciek z pompy płynu lub jej uszczelki, jest ona ulokowana po lewej stronie jak patrzysz na silnik, w lini pod alternatorem gdzieś w połowie silnika i niestety tam już normalnie nie zobaczysz bo jest osłonięta obudową paska rozrządu, możesz popatrzyć czy przy kole pasowym wału korbowego nie cieknie od pompy ;)

Wyciek jest na wysokości mniej więcej lewego górnego rogu obudowy filtra powietrza . Wiec z góry wydaje mi się że odpada chłodnica i wszystkie węże do niej ponieważ jest ona sporo dalej w kierunku przodu . Rozwidlenie suche . Na pewno nie wali nigdzie z góry bo silnik jak gorąco to płyn by zaraz odparowywal i byłoby czuć ten słodki zapach borygo .
Czasami płyn kapie z łączenia silnika i skrzyni a czasami gdzieś bardziej w prawą stronę mam tam parownik od LPG ale sprawdzony i jest suchy tak samo węże zasilające i powrotowe z niego .
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 24, 2021 07:39   

Zbiorniczek wyrównawczy masz czarny??? jak tak to wymień korek zbiorniczka.
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Uciekający płyn chłodniczy
Spali75 Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Kwi 16, 2009 20:55
madej71
Brak nowych postów [r75] biały dym,uciekający płyn
kapski Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Mar 01, 2018 16:59
kapski
Brak nowych postów [75] Uciekający płyn wspomagania pompa alternator itp zalane
thomekz Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Paź 03, 2014 10:37
longer86
Brak nowych postów [R75] Płyn chłodniczy
argail Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Sty 07, 2008 07:51
Olo12
Brak nowych postów [R75]Płyn chłodniczy
zexor Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Lip 09, 2018 10:24
czarek236



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink