Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Praca wentylatora na 3cim biegu podczas zimy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Praca wentylatora na 3cim biegu podczas zimy
Autor Wiadomość
mariuszstyczen1 



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 23



Wysłany: Wto Gru 13, 2022 00:14   [R75] Praca wentylatora na 3cim biegu podczas zimy
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Witam, dziś stałem w korku i nagle włączył się wentylator na 3ci bieg (na dworze -2st.).
Drugi przypadek taki że kilka dni temu jechałem przez miasto dosyć długo 30min też były korki, zaparkowałem i po zgaszeniu silnika wentylator po jakiejś chwili sam się załączył na 3ci bieg na kilka sekund.

Cały czas jeżdżę z wyłączona klimą (tylko nawiew włączam ciepłego powietrza).
Wskazówka płynu chłodniczego cały czas jest dobrze bo w połowie, nie zależnie czy się wentylator załącza na 3ci bieg czy nie.
Płyn w zbiorniczku na zimnym silniku jest na minimum.

Dodam że taki przypadek włączania się wentylatora momentami na ten 3ci bieg to mam latem jak jadę na klimie i stanę na światłach.

Ale czy teraz nie grzeje się za mocno?

1.8 turbo wentylator z rezystorem 3 biegowy
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 13, 2022 00:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Jasiu 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 80



Wysłany: Wto Gru 13, 2022 10:26   

Cześć, najpierw włacz sobie temperaturę na wyświetlaczu, bo wskazówka jest dla ozdoby i zobaczysz przy jakiej temperaturze się włącza. Ja w mg 1.8t mam 2 biegowy z rezystorem i jak jest około 0st to nie ma szans żeby się drugi bieg załączył. Może czujnik temperatury przekłamuje.
 
 
mariuszstyczen1 



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 23



Wysłany: Sro Gru 14, 2022 17:50   

Dziękuje jutro to sprawdzę,
dodam ze latem jak jadę na klimie to się załącza momentami 3ci bieg, a jak wyłączę w tym momencie klimę przyciskiem na ECON to od razu 3ci bieg się wyłącza.

[ Dodano: Sro Gru 14, 2022 17:50 ]
Dziś odpaliłem auto na pół godziny w garażu (0 st.w środku), temp.w OBC w poz.7 pokazywała dokładnie 0 st., po czym normalnie stopniowo rosła, w między czasie włączałem i wyłączałem klime ale wentylator się nie załączał bo była jeszcze zimna chłodnica.

Jak doszło do 98 st. to chłodnica zrobiła się wtedy gorąca, po czym termostat PRT sie otworzył bo temp.zaczęła spadać.
Cały czas się wahała między 90 a 94 to wtedy włączyłem klimę. Zauważyłem że przy 93st. załącza się wentylator tylko na 2-3sekundy i schładza do 90st. i tak co jakiś czas powtórka.Jest to chyba ten cichszy bieg wentylatora.

Czy objawy jakie zauważyłem są normalne? Będę jeszcze sprawdzał podczas jazdy na trasie.
 
 
Jasiu 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 80



Wysłany: Czw Gru 15, 2022 09:08   

Dziwna sprawa bo w 1.8 i 1.8t wentylator startuje przy 105 st pierwszy bieg i przy 115 drugi bieg. A skąd wiesz że masz 3 biegowy wentylator? Bo w 1.8 2 biegowe tylko były, może jakieś rzemiosło ktoś zrobił i dlatego tak się teraz zachowuje że startuje przy 93
 
 
mariuszstyczen1 



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 23



Wysłany: Czw Gru 15, 2022 23:31   

Właśnie zaczęło mnie to zastanawiać czy ja nie mam tylko dwóch biegów wentylatora a nie trzy, mam rezystor dodany żółty 25W (widać za grilem).

Najwyższy bieg jaki mam jest bardzo głośny,w upał na klimie momentami się włącza albo potem cały czas chodzi, słychać go w kabinie bardzo głośno aż autem trzęsie.

Wcześniejszy cichszy bieg włączał się jak załączyłem dopiero klimę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZTT] brak drugiego biegu wentylatora chłodnicy
Gusio92 Rover serii 75, MG ZT 27 Wto Sie 21, 2018 18:43
Gusio92
Brak nowych postów [R75] Nierówna praca śmigła wentylatora...
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Sie 19, 2010 18:57
patrysgn
Brak nowych postów [R75] Dziwne huczenie, nierówna praca na biegu jałowym.
keda Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Wrz 20, 2013 20:26
dawidd
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [i] nie równa praca silnika gaśnie podczas Przyspieszania
xXADIXx Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Sty 04, 2015 00:13
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Silnik wentylatora
alpacino Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Cze 15, 2017 15:03
sash997



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink