Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 1.4] - szalejące obroty, gasł, teraz trzyma wyższe...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 1.4] - szalejące obroty, gasł, teraz trzyma wyższe...
Autor Wiadomość
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lip 03, 2023 22:54   [R25 1.4] - szalejące obroty, gasł, teraz trzyma wyższe...
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2001

Witajcie,
walczę z zagadkowym problemem, a mianowicie niestabilnymi wolnymi obrotami. Auto ma moc przy normalnej jezdzie, żwawo się rozpędza, ma kopa.
Problem występuje zarówno na benzynie, jak i na LPG, na gazie mocniej odczuwalny.
Samochód ma różne fazy działania. Przepustnica czysta, cewki świece raczej ok (5-ty bieg i sandał w podłogę od 1000 obr/min powoduje powolne rozpędzanie auta, bez szarpań itp), lewego powietrza raczej brak (posprawdzałem odmy, wężyk podciśnienia, itp).

Ale do rzeczy:

Kilka tygodni temu: ładnie palił na zimnym, ale gdy się rozgrzał i ssanie zeszło, gasł po wysprzęgleniu po hamowania silnikiem. Gdy nie było hamowania silnikiem lecz od razu wysprzęglenie - nie gasł, ale zaczynał falować obrotami od prawie zgaśnięcia do ok 1500 br. Po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach bujania - z reguły ustawało ale nie zawsze.

Tydzień później wymyłem krokowca (wersja nierozbieralna) topiąc w ekstrakcyjnej i przemywając, po osuszeniu zamontowałem i kilka dni miał obroty ok 1700 :) , potem mu przeszło. Następnie nie palił na zimnym bez gazu. Trzeba było potrzymać przez kilkanaście sekund pedał po czym łapał wolne obroty. Ale po rozgrzaniu klasyka - falował i gasł.

!! --> Zauważyłem ciekawą zalezność - jazda na benzynie, bez świateł, bez wentylatora kabiny (czyli bez obciążeń mocowych) - auto zdrowe!
Włączenie LPG i lamp juz powodowało pewną niestabilność obrotów,natomiast natychmiastowe włączenie wentylatora nawiewu z zera na 4 - obroty zaczynały ostro falować. Ładowanie poprawne nawet przy mocnym obciążeniu prądowym (wszystko na maxa tj. lampy, długie, wentylator, klima = ok 13,6V). Niedawno wymieniałem regulator napięcia - poprzedni...padł.

Wrzuciłem inny używany krokowiec - ten z kolei trzyma obroty pomiędzy 1200 a 1500 obr a po włączeniu klimy obroty spadają ok. 200 obr. Nie gaśnie, pali ładnie na zimnym bez gazu, ale faluje.

Wróciłem do swojego krokowca, tego który nie palił bez gazu na zimnym - teraz ... pali! I zachowują się obydwa dokładnie tak samo - trzymają podwyższone obroty.
Gdy tak stoi na tych wolnych 1500obr to czasami powoli spada do poniżej 1000, jakby nigdy nic. Gdy stoi wysoko, zgaszę go i od razu odpalę bez gazowania, ruszania - pięknie odpali i trzyma wolne poniżej 1000 ...
Gdy go gonię na wysokich obrotach i nagle wysprzęglę - schodzi z obrotów ale kilka sekund, powoli.
W tej chwili (gdy tak trzyma 1200-1500 obr) istnieje jeszcze jedna zalezność - gdy jadę bez włączonej klimy to na 2-3 biegu, gdy odpuszczam gaz, czuje po ok sekundzie mocne szarpnięcie, jak kangur pod marketem :) Z włączoną klimą szarpnięcia nie ma, jest zwykłe uczucie puszczonego gazu (minimalne szarpnięcie)

I teraz - obydwa krokowce uszkodzone (piszczą cicho) czy moze sprawne, a problemem jest jakiś fałszywy sygnał z ktoregoś z czujników do nich dochodzący?
A może coś zupełnie innego...


Już mi ręce opadają :)
_________________
R25 + Freelander I 2,5 V6
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 03, 2023 22:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pon Lip 03, 2023 23:51   

Linka gazu się nie przycina?
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Lip 04, 2023 17:35   

adaptacja krokowego zrobiona?
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lip 04, 2023 22:11   

Linka pracuje elegancko, nawet ma wymagany luz, przepustnica się domyka. Adaptacja zrobiona i to nie raz.
_________________
R25 + Freelander I 2,5 V6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 25 rok prod. 2000]- szalejące obroty
truskawka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Cze 15, 2009 21:16
sTERYD
Brak nowych postów [R220SDI] Ostatnie stadium agonii - szalejące obroty
xtek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Maj 28, 2014 21:15
Ukor
Brak nowych postów [R25] wyższe obroty na zimnym silniku
mateoo1212 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Kwi 06, 2017 00:26
km222222
Brak nowych postów [R25/Streetwise] Wyższe obroty i szarpanie po zrobieniu HGF
Dudek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Cze 04, 2015 23:50
Khonju
Brak nowych postów [r214 16v] trzyma wysokie obroty. krokowiec?
kowal_ldz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Paź 01, 2009 13:38
tian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink