Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 Si 1.4 16v 98 R] a części Civic
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214 Si 1.4 16v 98 R] a części Civic
Autor Wiadomość
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Pon Paź 15, 2007 12:19   [214 Si 1.4 16v 98 R] a części Civic

Witajćie

Znalazłem taki komplecik w dość nie dużych pieniądzach i jestem gotów to nabyć,ale jest problem nie wiem czy to będzie pasować,ponodź dużo części pasuje z Civica i dlatego to pytanie

http://moto.allegro.pl/it...onda_civic.html


Cenna dla mnie jest atrakycjna bo za sam kolektor do Rovera chca 2 tys zł z zrobieniem na lale,czyli montaż,uszczelki itp...

tak patrze po dwururce i jest taka sama...ale nie wiem jak z resztą
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 15, 2007 12:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Paź 16, 2007 02:01   

wydaje mi się że nic z tego nie bedzie. Masz silnik Rovera a ten zestaw przeznaczony jest dla silników hondy
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Wto Paź 16, 2007 07:28   

nie takiej odpowiedzi się spodziewałem...ale zapytam gdzie indziej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Paź 16, 2007 09:42   

Niestety musisz się z tym pogodzić. To jest fakt - nie będzie pasować to ci gwarantuję.
 
 
Dziekan 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 142
Skąd: Łomża



Wysłany: Wto Paź 16, 2007 16:20   

kolin napisał/a:
ie takiej odpowiedzi się spodziewałem...ale zapytam gdzie indziej

ale co tu więcej mówić, to tak jakbyś chciał kupić jakis tam zestaw od opla do silnika toyoty, tyle mają ze sobą wspólnego. Akurat seria K raczej nijak ma się do Hond, zresztą generalnie rover 200 nie ma raczej za bardzo koneksji rodzinnych z hondami, w przeciwieństwie do 400 i innych
 
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Wto Paź 16, 2007 16:39   

Dziekan napisał/a:
ale co tu więcej mówić, to tak jakbyś chciał kupić jakis tam zestaw od opla do silnika toyoty, tyle mają ze sobą wspólnego


phi...

Dziekan napisał/a:
seria K raczej nijak ma się do Hond, zresztą generalnie rover 200 nie ma raczej za bardzo koneksji rodzinnych z hondami, w


kolego przypatrz sie uważnie,dziś patrzałem nie pasuje tylko kolektor,dwururwka pasuje i ta strumiennica,czyli jednak ma coś więcej niż opel do toyoty...

Marrkus napisał/a:
Niestety musisz się z tym pogodzić. To jest fakt - nie będzie pasować to ci gwarantuję.


patrzałem przymierzałem kolektor Rovera trzyma sie na 5 śrubach a Hondy na 9 wsómie...reszta patrząc by pasowała tylko kolektor jest w dechę...

No cóż,zależało mi na tym bo cena atrakcyjna jak za taki zestawik...sam kolektor do rovera 2 tys zł z montażem itp bo dzwoniłem...raczej nie opłacalne...

Dzieki chłopaki za wypowiedzi;]
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 16, 2007 17:11   

kolin napisał/a:
kolego przypatrz sie uważnie,dziś patrzałem nie pasuje tylko kolektor,dwururwka pasuje i ta strumiennica,czyli jednak ma coś więcej niż opel do toyoty...

Ma tyle samo ;-)
To, że pasuje to nie wynika ze związków silników D16Y5(HX)/D16Y7(CX, DX, LX)/D16Y8(EX) z serią K. Te silniki są zupełnie inne. Pasuje przypadkiem (choć strumienica i tłumik końcowy to wszędzie wejdzie, kwestia cięcia rur; podobnie dwururką, którą montuje się do 4-2-1, a z drugiej strony rzeźba).

A tak poza tym, to po co ten kolektor, skoro w Twoim silniku jest właśnie 4-2-1?

P.S. "patrzeć", a nie "patrzać" ;-) (wiem, czepiam się)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Paź 16, 2007 23:16   

Witaj nie wiem czy jest sens kombinować z tymi częściami.

Na allegro znajdziesz kolektor za 150 - 250 pln

Nie wiem czy wiesz ale odpowiednie zaprojektowanie kolektora powoduje poprawę osiągów (choćby minimalną) ale źle dobrany może stać się przyczyną zamulenia silnika. Radził bym ci pozostać przy seryjnym wydechu - jest to najlepszy balans między ceną a osiągami i w dodatku tak zaprojektowany by wszystko grało. Gwarantuję że nawet kompletny wydech pospawany przez jakiegoś fachowca choćby nie wiem jak ładnie wyglądał ale nie bedzie dopasowany do charakterystyki silnika nie będzie się umywał do zaprojektowanego przez tęgie głowy w firmie motoryzacyjnej, odpowiednio przebadany i z homologowany.

A jeśli ci nie szkoda kasy to proponuję znaleźć u siebie w okolicy zakład zajmujący się tłumikami. Jeśli trafisz na dobrych fachowców to są oni w stanie zdziałać cuda.

Mój brat miał kiedyś hondę integre pierwszej generacji. Gdy zaczynał mu się sypać wydech pojechał do takiego zakładu i oni na podstawie wydechu fabrycznego pospawali mu kompletny wydech. trochę to kosztowało ale wszystko zostało wykonane z stali nierdzewnej, dźwięk odpowiedni (bardzo cichy) mocy co prawda nie zyskał ale i nie stracił i to jest najważniesze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] swap 1.4si na 1.8 od hondy accord/civic
radomraptile Tuning mechaniczny 9 Pon Lut 21, 2011 22:27
bonus89
Brak nowych postów Rover 200 - Honda civic zawiesznie gwintowane
Bryku Tuning mechaniczny 47 Wto Lut 22, 2011 09:11
dobryziom
Brak nowych postów [216SI '97] Swap hamulców z Hondy Civic.
Da rade?
kqba Tuning mechaniczny 1 Pon Wrz 17, 2007 11:12
Brt
Brak nowych postów bardzo duzo czesci do Tuningu R...
Gość Tuning mechaniczny 8 Pią Lut 13, 2009 16:40
pgrad
Brak nowych postów [MG ZR] Czy ktoś sprzedaje dedykowane części?
BubuZR Tuning mechaniczny 2 Pią Kwi 06, 2007 16:19
BubuZR



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink