Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 2.0 iDT 2005r] Klamka prawych tylnych drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 2.0 iDT 2005r] Klamka prawych tylnych drzwi
Autor Wiadomość
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 21:59   [R45 2.0 iDT 2005r] Klamka prawych tylnych drzwi

Pytanie nr 1
Ostatnio zauważyłem że osłona klamki tylnych lewych drzwi jest pęknięta i przy ciągnięciu za nią zaczyna odstawać tylna część osłony. Czy muszę kupić całą klamkę czy moge tylko tą obudowę. I czy od jakiś innych modeli Roverka pasuje klamka (i czy oczywiście pasuje od 45 z przed liftu). Dodam że sam uchwyt mam chromowany, a obudowa pod kolor auta. Bo chyba klejenia to ona nie wytrzyma?

Pytanie nr 2
Jak zdjąć bezpiecznie boczek od tylnych lewych drzwi, gdzie są śruby i gdzie spodziewać się zatrzasków.

Dzieki :)
Ostatnio zmieniony przez Jordan87 Czw Paź 01, 2009 22:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 01, 2009 21:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 22:06   

Proszę sprecyzować problem w tytule wątku, zgodnie z zasadami kącika. Proponuję w ogóle zrobić osobne wątki dla tych pytań, żeby było bardziej przejrzyście.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 22:18   

obudowe mozesz nawet z civica 5d albo R400 kupic i dac do malowania...jezeli chcesz na razie powstrzymac dalsze niszczenie klamki sprobuj ja poxilina skleic...no ale bedziesz mial pekniecie...

Ps zmatuj wewnetrzna czesc klamki przed klejeniem co by masa klejowa dobrze dolegala do chropowatej powierzchni!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 22:20   

Klamke mozna naprawic. Jak ja wykrecisz to jest tam metalowy rdzen zalany plastikiem i calosc sie odlamuje. Ja wydobylem metalowy rdzen z gwintem i zalalem poxipolem(kilka warstw plus troche drucikow z kabla elekt. jako zbrojenie :razz: ) .To sie tak wygodnie wylamuje ze kawalek podstawy plastiku pozycjonujacego ta tulejke zostaje na klamce wiec klej ma sie czego trzymac i nie ma problemu z pasowaniem klamki po naprawie. Wystarczy lekko przypilowac jak zaschnie i jest lepiej jak mowa. Naprawilem juz tak dwie klamki bo nie chce ich malowac .Ta ktora byla jeszcze na gwarancji wymieniona (zle dobrany lakier) tez juz pekla,po sklejeniu juz 2 lata jest oki. Wyjmij klamke i zobaczysz o co chodzi, poxiliny nie polecam bo odpadnie,cos plynnego i kilka warstw.
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 22:25   

Dzięki, spróbuje skleić. Teraz czekam tylko na wskazówki jak bezpiecznie się do niej dobrać :)
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 22:41   

Dodam ze trzeba jakby obudowac klejem tak 5mm wokol tej metalowej tulejki. Drzwi mocowane sa na wkrety w raczce do zamykania drzwi (sa widoczne w zaglebieniach) plus jeden w klamce wew., klamke trzeba popchnac po odkreceniu do przodu wtedy zejdzie z plastikowych haczykow (nie ciagnac od razu do gory) wypiac ciegno i to chyba wszystkie wkrety dla pewnosci popatrz bo na pewno nie ma zadnych pod zaslepkami(nie chce mi sie do auta teraz isc). Potem trzeba szarpnac od dolu i puszcza plastikowe spinki. Jak masz elektryke to trzeba wypiac wtyczke od szyb jesli korbke to troche ciezko bedzie ,ale trzeba wypchnac spinke trzymajaca ja na walku(tu powodzenia). Jest pod tym ozdobnym chrowanym pierscieniem . Klamka zew. mocowana na dwie sruby.
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:44   

Wczoraj w końcu znalazłem czas na to aby zdemontować klamkę i spróbować ją skleić poxipol'em, zostawiłem ją do stwardnięcia do dziś. Dla potomnych chciał bym dodać dwie uwagi. Z odkręceniem klamki nie było żadnego problemu bo tą śrubę z wyłamanym gwintem odkręciłem po wyjęciu klamki jednak z założeniem był większy problem, nie wiedziałem jak wkręcić tą drugą śrubę przy której kleiłem tulejkę z gwintem. Mimo iż mam szczupłą rękę nie mogłem jej tam wsadzić. Po dłuższych kombinacjach udało się ją wkręcić ale dopiero po odkręceniu blokady/zamka (zaznaczyłem jako 1 na zdjęciu) i nałożeniu śruby nasadką razem z przedłużką. U mnie pojawił się jeszcze drugi problem przy samym ściąganiu boczku, odkręciłem trzy śruby i dolne zatrzaski puścił, jednak cały czas coś trzymało. Niestety jeden zatrzask w miejscu które oznaczyłem jako 2 (oczywiście z drugiej strony) trzymał na tyle mocno że wyłamałem plastik który trzymał tam zatrzask/nit. Mam nadzieję że wytrzyma ona dłużej :)
 
 
PawelLuc 




Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 29
Skąd: Biała Podlaska



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 21:25   

witam mam pytanie. czy klamka prawa przednia i prawa tylna jest taka sama bo wyrwał mi brat przednią a na alledrogo znalazłem w kolorze ale prawą tylną czy się nada??
dziękuję za odpowiedz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400/R45/MG ZS] Klamka drzwi
BoloSr Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Maj 10, 2011 19:50
Gość
Brak nowych postów [R45] Problem z wewnętrzną klamką drzwi pasażera
4forty_five5 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Sie 28, 2016 19:00
4forty_five5
Brak nowych postów [R400] Awaria tylnych drzwi :)
ascaris Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sro Paź 15, 2008 00:05
Zukowaty
Brak nowych postów [R400 '99] Zamek tylnych drzwi
kvs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Cze 14, 2009 20:26
rybakowy
Brak nowych postów [R45] Zablokowany zamek tylnych drzwi.
RAFIK Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Lut 08, 2015 20:53
RAFIK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink