Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum] Sugestie, opinie...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piter34
Czw Lut 18, 2010 12:48
[Forum] Sugestie, opinie...
Autor Wiadomość
kurczak 




Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lip 07, 2013 15:29   

to jest najgorsze forum ze wszystkich aut jakie sprawdzałem .zadaję pytanie czy chcę coś kupić i piszę zgodnie z wymogami to zawsze jakiś problem i nawet nie wytłumaczą o co chodzi.na innych forach tego nie ma .
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 07, 2013 15:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Nie Lip 07, 2013 16:10   

I co w związku z tym proponujesz? ;) Indywidualny pakiet opieki moderatorskiej mamy wprowadzić? ;)
 
 
 
Sabz 




Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 299
Skąd: Szklarska Poręba

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 07, 2013 16:34   

Ale w czym problem jest? Jest regulamin, który ściśle wyjaśnia założenie tematu o kupnie i sprzedaży. Z pełnym szacunkiem do wszystkich, ale wydaje mi się, że podpunkty są bardzo zrozumiałe (choć z tego co widzę to większość piszących tam forumowiczów nie może poradzić sobie z takim banałem). Ponadto przynajmniej jest porządek w tym dziale.
_________________
A driver don't pick the car. The car'll pick the driver.
It's a mystical bond between man and machine...
 
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Nie Lip 07, 2013 17:42   

kurczak napisał/a:
na innych forach tego nie ma .


Może nie ma ale co inne jest... jestem zarejestrowany na kilku forach samochodowych i np. na forum TCS powiem szczerze, że to co tam panuje.... hmmm Polska po 1945 wyglądała lepiej... zero zasad i zero przejrzystości. Na tym forum wszystko jest na swoim porządku i moderatorzy czuwają aby tak pozostało i chwała im za to.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Lip 07, 2013 18:45   

kurczak napisał/a:
zadaję pytanie czy chcę coś kupić i piszę zgodnie z wymogami to zawsze jakiś problem i nawet nie wytłumaczą o co chodzi.
możesz konkretnie opisać o co chodzi, jakiś przykład podać ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Lip 07, 2013 21:37   

kurczak napisał/a:
to jest najgorsze forum ze wszystkich aut
Jeśli czytasz tak jak piszesz, nie dziwne, że nie potrafisz wprowadzić w życie zasad danego kącika.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
szpynior 



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Nie Lip 07, 2013 21:39   

kasjopea napisał/a:
kurczak napisał/a:
to jest najgorsze forum ze wszystkich aut
Jeśli czytasz tak jak piszesz, nie dziwne, że nie potrafisz wprowadzić w życie zasad danego kącika.
+1 :)
 
 
RP 




Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 48
Skąd: Katowice / Lesiopole

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 21, 2013 20:54   

Witam, jestem na tym forum już jakiś czas i wreszcie przyszła pora na uzupełnienie garażu o auto i mody. I jest problem:( Nie można dodawać konkretnej daty. Za date wykonania uznawana jest data wpisu. Trochę to kłopotliwe. Bo auto mam ponad rok a chciałem, żeby to było rzetelnie wpisane. :mrgreen:

Pozdrawiam:)
_________________
Felicja 1.3LX ==>>R75 2.0 V6
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Lip 21, 2013 21:05   

RP, dodaj daty w komentarzach do poszczególnych modyfikacji.
 
 
 
szpynior 



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Lip 26, 2013 17:18   

Czy można wymusić aby nowi użytkownicy podczas rejestracji podawali skąd są ?
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lip 26, 2013 20:58   

szpynior, a co miałoby być celem takiego wymogu?
 
 
 
szpynior 



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Lip 26, 2013 22:07   

emes, 1. Szybko bym znalazł nowych użytkowniów ze swojego regionu ( jako że przeglądam wyłącznie tematy z związane z R75)
2. Gdy już ktoś prosi o pomoc, zadaja pytanie w/s R75 i widzę iż jest z okolic - proponuję pomoc, dojazd, podłączenie kompa - ostatnio pomogłem osobie dzięki temu iż miała wpisane iż jest z okolic Grudziądza - podjecahłem kilkanaście kilometrów i postawiłem auto na nogi gdyż się EWS rozjechał
3. Nie każdy loguje się często na forum - często są to osoby które wpadają na chwię - fajnie by było od czasu do czasu się im przypomnieć , bądź zaprosić na organizowanego spota ( nie uczestniczysz w życiu forum a tu dostajesz maila z info iż będzie grill z innymy driverami w Twoim mieście ) - sam otrzymuję czasem informację z forum MB190 :)

A jak ktoś już wpisze że jest niewiadomo skąd to już niestety wpływu na to nie mamy .

Jak byłaby opcja wysłania maila do użytkowników z regionu to już wogóle byłoby sympatycznie. Podejrzewam że pomysł spodobał by się regionalnym .
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 30, 2013 23:21   

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale poniekąd dotyczy forum, więc w razie czego proszę o przeniesienie w lepsze miejsce.

Generalnie chciałbym się wypowiedzieć na temat kalendarza klubowego 2014. Mianowicie chodzi mi o widoczność i dostępność konkursu, na który można wysyłać zdjęcia. Jest on zdecydowanie zbyt mało dostępny i widoczny! Będąc na urlopie cyknąłem kilka zdjęć mojemu Roverkowi z myślą o kalendarzu. Wróciłem, zczytałem zdjęcia, przyszedł czas żeby je podesłać. I wcale nie było tak łatwo znaleźć jakąś wzmiankę o tym konkursie. Dopiero w dziale "sprawy klubowe" na klubowej stronie, bodajże 5 z kolei news i dopiero tam jest informacja o zasadach konkursu, kontakcie itd... Na forum nie ma nawet żadnego bannera, podklejonego tematu, jakiegoś większego zachęcenia użytkowników do przysyłania zdjęć... Zdecydowanie tego brakuje. Mam trochę wrażenie że ludzie za to odpowiedzialni trochę "osiedli na laurach" po sukcesie poprzedniej edycji kalendarza, który wypadł bardzo fajnie, sprzedał się bardzo fajnie. :roll:
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 987
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 31, 2013 00:33   

pelson91 napisał/a:
Na forum nie ma nawet żadnego bannera, podklejonego tematu, jakiegoś większego zachęcenia użytkowników do przysyłania zdjęć... Zdecydowanie tego brakuje. Mam trochę wrażenie że ludzie za to odpowiedzialni trochę "osiedli na laurach"


No mamy jak zwykle opóźnienie z podsumowaniem kolejnej edycji, ale niestety takie życie. Chciał bym zapewnić Cię że pracujemy nad tym intensywnie.

Jeśli chodzi o temat kalendarza 2014 nie ma żadnego problemu żeby znaleźć informację na ten temat. Na stronie klubowej pojawiła się informacja o zasadach, było też podsumowanie etapu pierwszego. Niebawem jak ogarniemy kwestie techniczne to pojawi się też podsumowanie etapu drugiego. Jeśli chodzi o forum to jest podklejony temat "Kalendarz 2014" na którym co jakiś czas pojawiają się nowe wpisy. Ostatni z wczoraj z godziny 10. Temat również pojawił się w informacji o zlocie letnim przy okazji "konkursu na najlepsza fotkę zlotową"
Jeśli byś śledził temat to, wiedział byś że zachętą mogą być też nagrody przygotowane na każdy etap. Co tez staraliśmy się nagłaśniać. Dodatkowo jeśli pojawia się wpis na stronie i forum to pojawia się również na FB. Jesteś na forum systematycznie i jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie dotarła do ciebie jakakolwiek informacja. Jeśli jednak nie, to wydaje mi się, że problemu z dotarciem do tematu nie ma. Wystarczy odrobina chęci. Zresztą zdjęcia nadsyłamy na niezmienny adres mailowy foto(małpa)roverki.pl . Mam też nadzieję, że po nadesłaniu zdjęć Ty również nie "osiądziesz na laurach" i przyślesz kolejne bo widzę iż masz fajne pomysły na eksponowanie swojego autka.
 
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 31, 2013 00:59   

siemion_ napisał/a:
Na stronie klubowej pojawiła się informacja o zasadach

Pojawiła, ale 6 czy 7 miesięcy temu ;)

siemion_ napisał/a:
Jeśli chodzi o forum to jest podklejony temat "Kalendarz 2014" na którym co jakiś czas pojawiają się nowe wpisy.

tak, ale jest on zamknięty i w razie pytań trzeba kierować się na PW do komisji.

siemion_ napisał/a:
Jeśli byś śledził temat to, wiedział byś że zachętą mogą być też nagrody przygotowane na każdy etap.

Nie śledzę tematu od początku, ale opcję z nagrodami wyczaiłem. I podoba mi się ten event ;)

siemion_ napisał/a:
Jesteś na forum systematycznie i jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie dotarła do ciebie jakakolwiek informacja.

Serio, żeby dokopać się do zasad konkursu i choćby adresu mailowego musiałem wejść na stronę klubową i przeczytać newsa ze stycznia...

siemion_ napisał/a:
wydaje mi się, że problemu z dotarciem do tematu nie ma. Wystarczy odrobina chęci.

Okeeej, chęci chęciami. Ale te chęci mogą się skończyć zanim ktoś "nowy, świeży, obcy" znajdzie adres mailwoy i zasady.
siemion_ napisał/a:
Mam też nadzieję, że po nadesłaniu zdjęć Ty również nie "osiądziesz na laurach" i przyślesz kolejne

Zobaczymy, na razie nie planuję żadnych sesji, mam małego focha na R i nawet nieszczególnie mam gdzie i czym robić zdjęcia, by móc się nimi pochwalić, choćby wysyłając je na kalendarzowy konkurs ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 987
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 31, 2013 01:19   

pelson91 napisał/a:
Serio, żeby dokopać się do zasad konkursu i choćby adresu mailowego musiałem wejść na stronę klubową i przeczytać newsa ze stycznia...


to też dobra droga lecz odrobinę dłuższa.

pelson91 napisał/a:
Okeeej, chęci chęciami. Ale te chęci mogą się skończyć zanim ktoś "nowy, świeży, obcy" znajdzie adres mailwoy i zasady.



wchodząc w każdy temat na forum jako pierwszy zawsze pojawia się temat "Kalendarz 2014", a kliknięcie przenosi nas do pierwszego postu w którym są jasne i czytelne zasady wraz z adresem mailowym.

pelson91 napisał/a:
tak, ale jest on zamknięty i w razie pytań trzeba kierować się na PW do komisji.


temat jest zamknięty bo to kanał informacyjny. Gdyby pył otwarty to jestem przekonany że wiele było by pytań typu: na jaki adres wysłać zdjęcie? czy zdjęcie doszło? czy jak jest 233 dpi to wystarczy? czy ...? i tak dalej a ważne informacje od komisji ginęły by w tym natłoku wpisów. A pw można wysłać zawsze i myślę, że nie będzie problemu z uzyskaniem jakiejkolwiek odpowiedzi jeśli pojawi się pytanie.
 
 
 
NoPE 




Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 15:23   

Jeśli już było to z góry przepraszam.
Jest możliwość zaimplementowania w skrypcie forum odtwarzacza filmów?
W chwili obecnej zdaje się nie można (albo ja nie widzę) :(
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 18:24   

NoPE napisał/a:
Jeśli już było to z góry przepraszam.

Było!

NoPE napisał/a:
Jest możliwość zaimplementowania w skrypcie forum odtwarzacza filmów?

Jest Youtube lub z filmoteki roverkowej

NoPE napisał/a:
W chwili obecnej zdaje się nie można (albo ja nie widzę) :(

Nie widzisz, ale można. Służą do tego znaczniki [ movie ] v=vgsad9289589y [ /movie ]
Oczywiście bez spacji. Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
NoPE 




Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 20:45   

MaReK napisał/a:
Nie widzisz, ale można

Teraz widzę i można :)

Dzięki za odpowiedź
Szukajki użyłem, żeby nie było! Chyba nieodpowiednią frazę wpisałem.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Pingiel 




Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 20, 2014 00:23   

NoPE napisał/a:
Jeśli już było to z góry przepraszam.


I ja tak samo jak kolega wyżej, ale do rzeczy.

Ostatnio używając opcji Szukaj dla tematów o sprzęgle piekielnie ciężko było nie zauważyć tematów kompletnie niezwiązanych z tym którego szukałem, no prócz tego że wszystkie dotyczyły R75. Wpisując słowa ,, sprzęgło wymiana " wyskoczyło 25 stron tematów od tematyki reflektorów przez komputer pokładowy po wydech końcowy.

Myśl jaka mi się nasunęła to czy nie czas w Poradach technicznych posegregować tematy do większych grup tematycznych takich jak np:

Oświetlenie
Układ hamulcowy
Układ napędowy
itp.itd.

Wydaje mi się że taka operacja usprawniła by odszukiwanie informacji. Wiem że istnieje Workshop ale czasami trzeba poszukać coś więcej, a także użytkownicy nie zakładali by kolejnych nowych wątków o starej tematyce tylko przez to aby coś odszukać trzeba wertować kilkadziesiąt stron
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink