Forum Klubu ROVERki.pl :: Naj ciekawsze/głupsze/dziwniejsze opinie na temat Roverka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Naj ciekawsze/głupsze/dziwniejsze opinie na temat Roverka

czyli opisy i pytania ciekawskich
Autor Wiadomość
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 01:39   Naj ciekawsze/głupsze/dziwniejsze opinie na temat Roverka

Dziś spotkałem się ze śmieszną sytuacją. Stoję sobie grzecznie w korku na pasie do skrętu w prawo, a więc przy chodniku. Na chodniku przystanek tramwajowo-autobusowy więc ludzi masa (dla znających Kraków - skrzyżowanie pod Dworcem Gł). Nagle z tłumu wydreptuje jakiś dziadek i z krawędzi krawężnika pochylony gapi się w przednią atrapę (zapewne w znaczek) i gapił się tak dobre kilkanaście sekund, po czym ze zniesmaczoną miną oblookał jeszcze ogólnie Roverka i podreptał dalej :mrgreen:

A Wy macie na koncie jakieś sytuacje związane z oryginalnością waszych Roverków, np. jakieś głupie stwierdzenia, opinie "znawców" ? :wink:
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 01:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pawciu87 




Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 07:21   

mialem niemalze identyczna sytuacje, pare tygodni temu bylem w sloneczny dzien w Toruniu u przyjaciolki, niestety nie znalazlem miejsca gdzie mozna by bezpiecznie poczekac na druga znajoma, wiec obok przystanku musialem stanac na chodniku(nikomu nie zawadzalem, poza faktem ze zajalem czesc duzego chodnika). I szedl starszy jegomosc ktory przechodzil zaciekawiony samochodem, i zatrzymal sie przy przodzie bacznie gapiac sie w atrape, widzac nas patrzacych na niego, chyba glupio sie poczul i poszedl dalej :roll: :mrgreen:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 10:44   

Z reguły gdy zostawiałem Rovarka na parkingu strzeżonym, dostaję kwitek wypisywny ręcznie (marka, model, nr rej. i opłata). Tak było również parę lat temu...
Zaparkowałem na wolnym miejscu i idę do kanciapy ochrony przy wjeździe na parking. Podaję markę, model i numer rej. Po chwili dodaję "przez V"- nauczony doświadczeniem, że problemem jest pisownia "W" czy "V". Po 30 sek. prób wpasowania "V" na początku wyrazu, udało się w końcu napisać poprawnie.
Po tym wydarzeniu nie uprzedzam faktów...

[ Dodano: Sob Kwi 14, 2007 11:02 am ]
Pomijam fakt, że posiadając pierwszego Roverka (do wglądu w galerii klubowiczów) byłem regularnie zaczepiany i gratulowano mi autka :-)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 14:20   

Tomi napisał/a:
Pomijam fakt, że posiadając pierwszego Roverka (do wglądu w galerii klubowiczów) byłem regularnie zaczepiany i gratulowano mi autka

Bo był piękny.
Szkoda, że go sprzedałeś - tylko cabrio z Twoich następnych ma tak mocny charakter.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
xavier 




Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 49
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 18:35   

ja mialem taka akcjie jak kupowalem roverka i przyjechalem nim na osiedle sie pokazac ze kilku mojch kolegow ''znawcow'' powiedzialo mi ''rovera zes kupil..pff tam inne klucze podchodza i czesci ciezko dostac'':D
_________________
R620Si ltd Nightfire Red
 
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 21:50   

No to przez 7 lat troche sie tego uzbierało ale w sumie najbardziej rozbawiła mnie sytacja kiedy podchodzac do auta widze, że za samochodem stoi dwóch Panów - ok siedemdziesiątki i jeden do drugiego - Ty, patrz SLD - partyjne auto.... a drugi - chyba rządowe :mrgreen:

Sytacja dotyczyła Roverka 114SLD :mrgreen:

2ga sprawa. Serwis Ad Polska. Miałem czekać aczęści więc pomyślałem, że wymienie olej. Wstawiłem ayto na hale napraw i czekam.
Rozmowa dwóch Panów z biura obalugi.
- Daj ta znać Krzyskowi żeby wymienił olejw Roverze ...
Czekam 20 minut, części przyszły a mechanika nie ma... Pytam czy dziś to zrobią czy trzeba zostawić może na jutro będzie, Pan sie zdenerwował woła Pana Krzysztofa i co TY ***** głuchy jesteś? Olej tu miał być wymieniony.
- Sory ale jak ja bym Ci powiedział, że byś wymienił olej w Roverze to też byś pomyślał, że sobie jaja robie. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
jerzu 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 22:18   

Tekst kolegi. Podobne u neigo tak mawiano :P "Przyjechałem Roverem ale wrócę na piechotę bo mi łańcuch spadł" Podobno odnosi się to do awaryjności naszych autek :P
 
 
 
Futhark 




Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 9
Skąd: cyberprzestrzeń



Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 23:14   

Tekst kumpla na naszym mini zlocie klasowym: "Patrz, wszyscy są samochodami, a Ty rowerem przyjechaleś :P "
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 23:56   

W tej aukcji pada ciekawe stwierdzenie o R RHD : "...idealne dla Polaka udajacego sie do Anglii."

http://moto.allegro.pl/it...silnikiem_.html

:mrgreen:
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 00:07   

Owsik napisał/a:
W tej aukcji pada ciekawe stwierdzenie o R RHD : "...idealne dla Polaka udajacego sie do Anglii."


Dodatkowo po skorzystaniu z opcji kup teraz, sprzedający zapewnia pracę. Polecam przeczytać do końca :-)
 
 
 
EwaiKazek 




Dołączyła: 21 Mar 2002
Posty: 16
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 09:49   

Jeździmy naszym już 7 lat i też słyszałam różne teksty w rodzaju: "nie bede robił, bo nietypowe", "klucze nie pasują", "za takie auto więcej się liczy" (to odpowiedź na pytanie: dlaczego tak drogo za naprawę), "nie mam części do takiego, bo to niepokupne (?) auta", itp., itd... :???:
Ze szczególnym sentymentem wspominam pana na stacji diagnostycznej, jak pojechaliśmy z Roverkiem (ksywa-Murzyn) na pierwszy przegląd. Popatrzył, najpierw pobladł, potem się zaróżowił i nawet nie chciał wsiąść do środka, żeby posprawdzać co trzeba. :mrgreen: Podbił papier, zrobilismy sobie pa pa i w drogę !
Aha - jeszcze panienka w skarbówce. Nie mogła znaleźć naszego Roverka w swoich tabelach i też szybciutko podbiła, co trzeba. I dobrze, bośmy trochę zaniżyli jego wartość. :wink:
Miłej niedzieli
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 10:39   

Przypomniała mi się jeszcze jedna śmieszna historia...
Parę ładnych lat wstecz, gdy trzymałem samochód na porkingu strzeżonym w sąsiedztwie hipermarketu HIT.
Idę w niedzielny poranek po autko. Nagle!! Widzę moje auto zaparkowane na parkingu hiperermarketu, przy bramie wjazdowej na mój parking. Mało tego!! Wiedzę, że jakiś gość otwiera drzwi i tarabani się do środka!! Dopadam auto!! Wyciągam gościa ze środka!! Już mam mu przy...ć, ale spostrzegam, że coś nie tak. Chwila konsternacji...

[ Dodano: Nie Kwi 15, 2007 10:49 am ]
Ja mam inną kierownicę i trochę inne fotele. Zaraz! To przecież nie moje auto. To czerwony R216GTi, bardzo podobny mojej 214-ki. Przeprosiłem właściciela i wytłumaczyłem pomyłkę. Gdy emocje opadły, okazało się, że różnic między samochodami jest znacznie więcej...
Kilka miesięcy poźniej, mój R był już znacznie bardziej indywidualny...
 
 
Wojtek 




Dołączył: 20 Mar 2001
Posty: 99
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 23:48   

Jezdzac do mechanika z roznymi awariami, ten wital mnie slowami:
"Co, uszczelka padla?"
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 23:52   

Wojtek napisał/a:
Jezdzac do mechanika z roznymi awariami, ten wital mnie slowami:
"Co, uszczelka padla?"


Przynajmniej coś o Roverkach wiedział :-)
 
 
 
EwaiKazek 




Dołączyła: 21 Mar 2002
Posty: 16
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 11:48   

Kazek był dzisiaj z naszym wymieniać kolumny z przodu. Ponieważ taka operacja jest już przeprowadzana po raz trzeci, odkąd Roverek jest z nami, Kazek zapytał majstra, czy ma może jakiś pomysł na wzmocnienie zawieszenia z przodu - jakieś mocniejsze sprężyny, czy coś jeszcze ?
Majster odparł beztrosko: "Jedź pan do Anglii. Tam są równe drogi." :???:
Można się załamać...
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 14:05   

Mnie kiedyś młody chłopak, pracownik stacji Shell w Krakowie tankujący paliwo do mojego niebieskiego R200 zagadał:
-jaki tu jest silnik?
Odpowiedziałem: -1.4 16V
-a to wie Pan, że to jest z Hondy?
-nie. to jest angielski silnik, taki jak montowany w Polonezach
-nie, nie. on jest na pewno z Hondy, bo wtedy Honda razem z Roverem auta robila, a poza tym to ja widzialem taki silnik i to jest na pewno z Hondy
-nie. jedyne silniki Hondy wkladane do samochodow Rovera to.... (tutaj wymienilem mu z pamieci całą liste modeli)
-a skąd Pan to wie?
-jestem wiceprezesem Klubu miłośników i użytkownikow ROVERków i MG
-aaaaaa, tzn. ze ten silnik jednak jest angielski???
-tak

O silniku wiele razy z różnymi osobami dyskutowałem. Jedna to nawet tak się zapędziła, że zaczęła twierdzić, że w Poldkach montowano japońskie motory... :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 14:18   

piter34 napisał/a:
Jedna to nawet tak się zapędziła, że zaczęła twierdzić, że w Poldkach montowano japońskie motory...
W dniu kiedy jechałem z bratem po mojego Roverka rozwinęła się dyskusja właśnie na temat, że Rover współpracował z Hondą itd. i brat sobie ze mnie żartował i mówi: Ty, młody, skoro Rover to prawie to samo co Honda, a silniki Rovera były montowane w Poldżerkach, to weź sobie kup Poloneza 1,4 i będziesz miał prawie jak Honda :D
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Doleslaw 




Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 120
Skąd: Zgierz/Łódź



Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 20:25   

Ja mam dwie historyjki. Niedługo po zakupie Roverka odwiedziłem panią doktor w sprawie recepty na leki na moje nadciśnienie. Nie obylo się bez tekstów typu: no i co, pewnie popalamy, na spacery nie chodzimy... Ja na to: Pani doktor, od miesiaca jeżdżę do pracy Roverem! Przysięgam! - niedowierzanie na jej twarzy zamienilo się w podziw, bo wiedziala, że do roboty mam ponad 10km. Do dziś stawia mnie w swej nieświadomości za wzor innym pacjentom...
Natomiast w dziale sprzedaży Dużej Fabryki, z której miałem odebrać 200kg czegoś, pani wypisująca przepustki na wjazd po towar dostala autentycznego ataku smiechu jak jej podałem markę i nr rejestracyjny pojazdu :lol:
_________________
Był R75 2.0 V6 Atlantic Blue
 
 
jerzu 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 16:39   

Dzisiaj:
kumpel: Jesteś w szkole Roverem?
ja: tak:) wrescie :)
kumpela: Roverem? Co zrobiles z samochodem?!

:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 16:56   

Wczoraj:

Wychodzę z bloku i taszczę pod pachą 2 opony, które po chwili ładuję na tylne siedzenia ROVERka.
Podbiega do mnie gość, tak na oko z 65 lat, krzaczaste brwi, w ręce parasol (trochę padało).
On (wskazując na mojego R): Są części do tych aut???
Ja: Są.
O: A gdzie???
J: No w sklepach...
O: A których???
J: W każdym...
O: Ale gdzie?
J: No np. w InterCars, Fota, Vako tutaj niedaleko na Skośnej.
O: Aha... Ale jak to możliwe, skoro rowera już nie ma???
J: krótki rys historyczny
O: Acha... A do nich to normalne narzędzi są czy jakieś angielskie?
J: To są normalne samochody i wystarczą normalne narzędzia.
O: A naprawia to ktoś?
J: Tak.
O: No ale kto???
J: Mechanicy... :shock:

Moja irytacja zaczynała sięgać zenitu...

O: No bo wie Pan, ja chciałem takiego córce kupić
J: Takiego? (wskazując na mojego R)
O: Nie, takie mniejszego. Dwusetkę chyba, stoi taki w komisie za 17000
J: :neutral: Za ile? Za tyle to sobie Pan R45 kupi.
O: No ale ja nie wiem, czy w tych autach były silniki DCi
J: :???: Diesle w R200 są z bezpośrednim wtryskiem, 2 wersje, z IC oraz bez.
O: A mają komonrejla???
J: Nie
O: To szkoda, bo... (tutaj wysłuchałem wykładu na temat wyższości komonrejla nad innymi dieslami...)
J: No cóż. Nie mają komonrejla.
O: Przepraszam, że zabrałem Panu tyle czasu...

Niestety wiele osób ma takie pojęcie o R jak ten Pan.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
Czy przyda się coś takiego?
piter34 Offtopic 421 Pią Gru 20, 2019 23:12
adam665
Brak nowych postów Opinie na temat Nokii E52
Kozik Offtopic 20 Sob Mar 13, 2010 13:09
haszczyc
Brak nowych postów Opinie n/temat tyłeczka MG ZR
MaReK Offtopic 14 Czw Maj 03, 2007 19:14
Pemo
Brak nowych postów TEMAT DO USUNIECIA
Perez Offtopic 23 Czw Mar 25, 2010 19:55
Perez
Brak nowych postów Temat z BMW klub polska
Co właściciel zastał rano po przyjściu do samochodu.
Kamil79 Offtopic 3 Nie Kwi 20, 2008 12:52
emes



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink