Forum Klubu ROVERki.pl :: Czyszczenie skóry CIFem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 22:58
Czyszczenie skóry CIFem

na przykładzie 827
Autor Wiadomość
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Nie Sty 25, 2009 19:49   

paff napisał/a:
blue827, co to jest środek CRC?

CRC AIRCO CLEANER , środek do odgrzybiania klimatyzacji. Akurat taki użyłem ale pewnie każdy inny się nadaje. Grzyby zwykle są w parowniku i dlatego najlepiej go wpuścić do obudowy parownika, od góry poprzez zrobienie dziurki, albo od spodu poprzez rurkę odprowadzającą wodę.

Tą rurka jest dostępna w komorze silnika po stronie pasażera, tylko że wtedy najlepiej wprowadzić dyszę odgrzybiacza tak aby piana pokryła również górę parownika co jest trudne, z tego co pamiętam piana szybko wylatywała.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 25, 2009 19:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Sty 25, 2009 23:32   

potwierdzam, CIF jest idealny do alu felg, rdzawy nalot z klocków schodzi bardzo latwo
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Nie Lut 15, 2009 23:53   

witam po czasie

dzis wzialem do domu siedzisko tylnej kanapy mojego R800 coupe na czyszczenie, bo niby w miare czysta ale tu i uwdzie plamki i brudki...

no i wyczyscilem skórkę CIFem a boczki welurowe WEZYRem do dywanów... oczywiscie przetarlem skóre wilogotna scierka a potem sucha.....jest pieknie i czysto i nic nie popękało...w ramach konserwacji nabyłem spray/piankę AUTOAND TAP-PLUS do skóry. nie nadal polysku ale swiezego wyglądu tak.

siedzisko kanapy wygąda miodzio, CIF dziala, a te święcone kosmetyki samochodowe za 70-200pln to naciąganie jest tylko :-) bo niby czemu to wszystko jest 10 razy drozsze niz zwykla chemia domowa? przeciez jedno i drugie czysci te same tworzywa... :-) Co takiego znajduje sie w tych butelkach do konserwacji skóry co tłumaczy cene 70-200pln?

dodam tylko ze skóre mam w stanie dobrym i nic nie regenerowalem :mrgreen:

planuje jeszcze wpasc do marketu Auchan na dzial chemii domowej i znalezc cos do konserwacji mebli skórzanych, bo widze ze TAP-PLUS jest dobry do okresowej konserwacji/czyszczenia skóry a nie do grubszej roboty, a ja chcialbym te tapicerka raz dobrze zakonserwowac :-)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 08:35   

paff napisał/a:
Co takiego znajduje sie w tych butelkach do konserwacji skóry co tłumaczy cene 70-200pln?

Do konserwacji skory to kup sobie mleczko "Salamandra" Buteleczka kosztuje okolo 35zl w salonie Wittchen'a. To juz bardziej profesjonalny srodek a poza tym czyni cuda.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 08:38   

Zukowaty, - no wlasnie chce cos co na pewno dziala, nie mam nic przeciwko wydawaniu kasy, ale tylko na cos co dziala!

napisz prosze jakie masz doswiadczenie z tym mleczkiem Salamandra
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 08:52   

Salamandre sprzedaja do czyszczenia i konserwacji w Wittchen'ie a tam kurtki masz od tys. w gore,buty po 600 itd itp wiec raczej dobry produkt. Ja kupilem sobie do kurtki i rewelacja. Fotele w R75 tez przeczyscilem i skorka zrobila sie bardzo mila w dotyku.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 08:54   

no wlasnie slyszalem dobre opinie o srodkach do kurtek
bo jednak kurtki sa narazone tak jak tapicerka w aucie na rozne czynniki szkodliwe
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 09:08   

paff napisał/a:
bo jednak kurtki sa narazone tak jak tapicerka w aucie na rozne czynniki szkodliwe

Albo i bardziej bo tapicerki nie wystawiasz na warunki atmosferyczne.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 11:36   

Hmmm... To musze potestować w R623. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 16:33   

Zukowaty napisał/a:
Salamandre sprzedaja do czyszczenia i konserwacji w Wittchen'ie a tam kurtki masz od tys. w gore,buty po 600 itd itp wiec raczej dobry produkt. Ja kupilem sobie do kurtki i rewelacja. Fotele w R75 tez przeczyscilem i skorka zrobila sie bardzo mila w dotyku.



Zastanawia mnie tylko, czy ten prefarat nie będzie brudził ubrania? Na kurtce, czy butach nie siadasz, a na fotelu tak.

M
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Lut 19, 2009 23:27   

kolejny update.....
- bylem w wielu miejscach i smutek......w salonach z galanteria skórzana nie wiedzieli gdzie mnie skierowac, bo pomijam to ze nic nie mieli w ofercie!!! nigdzie nie moglem nic trafic, poszedlem do wittchena jedynego w bydgoszczy i akurat tego specyfiku nie mieli, w centrali tez nie ma
- poszedlem do salonu mebli KLER, ale tam sprzedaja takie swiecone specyfiki w 2 flaszkach i zestaw po 60pln, ja szukalem samego balsamu/mleczka a nie calego kompletu w opakowaniu podarunkowym i pieknymi gabeczkami wiec ich olalem :twisted:
- przypadkowo trafilem do Carrefoura w innym centrum handlowym no i juz mialem brac balsam do skorek firmy Carplan 500ml, 25pln, konsystencja kremu, wygladalo na to co chcialem dostac, ale przeszedlem przez dzial chemii domowej i namierzylem cos co mi bardziej pasowalo i co kupilem :-)

Balsam do skór z logo Bufalo, produkowany przez Erdal, ktory mial 250ml i kosztowal cos kolo 10pln :-) wyszedlem z zalozenia ze po co mi 500ml jak i tak 250ml to bedzie za duzo i postanowilem nie przeplacac :-)

jak na razie zakonserwowalem tym rekawiczki skórzane, 2 zagłówki i podłokietnik z R800 :-) nic nie jest tłuste swiecace i oleiste, tylko odswiezone :-) zapach nienapastliwy, w sumie prawie go nie ma :-) tego caly czas szukalem, zamiast cudów na kiju


Cytat z opisu produktu :-)

"Balsam do czyszczenia i pielęgnacji skóry w rozpylaczu

wysokiej jakości bezbarwny środek do czyszczenia wszystkich rodzajów skór gładkich przeznaczony do wyrobów i galanterii skórzanej: torebek, pasków, ubrań, mebli, tapicerki kombinacja naturalnych składników takich jak wosk pszczeli, dokładnie czyści,odświeża kolor i utrzymuje elastyczność skóry, wypolerowana nabiera pięknego połysku, butelce z rozpylaczem (bez aerozolu)

aplikacja preparatu jest łatwa i precyzyjna zarówno w przypadku małych jak i dużych powierzchni skórzanych, nie pozostawia tłustych plam i ma przyjemny zapach

Pojemność: 500 ml

PO UMYCIU SKÓRY LUB MATERIAŁU SKÓROPODOBNEGO CIEPŁĄ WODĄ Z DODATKIEM MYDŁA (NAJLEPIEJ SZAREGO)
ZASTOSUJ TEN BALSAM
WYNIKI SAM ZOBACZYSZ I DOCENISZ!"

zamiast mega cudow szare mydło i balsam za kilkanascie pln :-)


mam nadzieje ze ten research komus sie przyda :)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 22:31   

Stary temat ale potrzebny że hej.
Wracając do tych pęknięć. Ja mam jasną skórę popękaną i mam czarne rysy. Jest środek co te rysy czarne zatrze, zlikwiduje, wyczyści, wypełni na jasno??
Nie chce nic malować czy coś. Tylko pytam o jakiś preparat.
Na pewno są nowe doświadczenia po tak długim czasie od tego tematu :)
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 19:18   

Do czyszczenia skóry bezkonkurencyjne są chusteczki dla niemowlaków.
Takie nasączone.
Najmniejszy pyłek zmyją.
A potem balsam do skóry, kupisz taki np. w sklepach Agata Meble B R W.
Nic tak nie doczyści jak te chusteczki nasączone.
Najlepsze są te z Lidl'a.
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 20:02   

SyntaX napisał/a:
Do czyszczenia skóry bezkonkurencyjne są chusteczki dla niemowlaków.
Takie nasączone.
A potem balsam do skóry.


Dobra dobra, to już chyba nawet mówione wyżej. Ale mi chodzi konkretnie o te czarne pęknięcia.. Bo to co mówisz to chyba nie da rady na nie..
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Nie Maj 20, 2012 19:29   

Najtańszy i bezpieczny środek do czyszczenia to mydło "biały jeleń". Później oczywiście trzeba skórę zakonserwować środkiem do skór.
 
 
 
heartless 




Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: z nienacka

Rover 600

Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 15:26   

No i spróbowałem (zabezpieczone takim "Bufalem" :smile: ), a oto efekt:
P.S. Spróbowałem narazie zagłówek.
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 21:25   

chciałem przestrzec przed cifem w sprayu, użyłem go do wyczyszczenia kierownicy skórzanej , czyściłem gąbką i już wtedy zauważyłem że zaczyna się wycierać no i w trakcie używania wytarła się całkiem , a dodam że nie była jakoś mocno zmęczona ta skóra przed czyszczeniem, efekt jest taki że musialem całkiem zdemontować skórę bo przetarła się w paru miejscach , podsumowując cif w sprayu jest bardzo bardzo bardzo złym środkiem do czyszczenia skóry , chyba że do demontażu to genialna rzecz
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 30, 2012 00:20   

dafit napisał/a:
chciałem przestrzec przed cifem w sprayu, użyłem go do wyczyszczenia kierownicy skórzanej , czyściłem gąbką i już wtedy zauważyłem że zaczyna się wycierać no i w trakcie używania wytarła się całkiem , a dodam że nie była jakoś mocno zmęczona ta skóra przed czyszczeniem, efekt jest taki że musialem całkiem zdemontować skórę bo przetarła się w paru miejscach , podsumowując cif w sprayu jest bardzo bardzo bardzo złym środkiem do czyszczenia skóry , chyba że do demontażu to genialna rzecz

może miałeś malowaną kierwonice?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 11:30   

Odgrzewam starego, ale jakże ciekawego/ważnego kotleta :)
Szukałem preparatu który głównie czyści skórę z zabrudzeń, ale wszystkie niby ( być może i tak jest :wink: ) także powodują, że skóra nie pęka, nie traci barwy.
Przed zakupem czytałem różnorodne opinie o markach, o tym, ze te tanie raczej są do bani itp.Powstał mętik w głowie.
Będąc w Auchanie na dziale motoryzacyjnym zauważyłem krem firmy Autoland.Jako, że używam preparatów tej marki i byłem zadowolony to skorzystałem.
Cena 13,99 pln/ pojemność ok 300-400 ml, efekt rewelacyjny.
Chciałem zrobić zdjęcia przed i po czyszczeniu, ale bateria w komórce padła.
Aaaa, kolega Tronsek poleca magiczna gabkę Jana Niezbędnego.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [SDi iTD 200 400 25 45] Czyszczenie przepływki.
pgrad Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 55 Pon Lip 16, 2012 19:58
mathew
Brak nowych postów [R All] Czyszczenie filtra paliwa
ADI-mistrzu Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Sro Gru 01, 2010 10:52
pistolet
Brak nowych postów [all kv6]czyszczenie kolektora dolotowego
KILLERMGZT190 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 6 Wto Maj 19, 2009 22:05
KILLERMGZT190
Brak nowych postów [R - all] Czyszczenie jasnego kokpitu
czytałem o CIFie do skóry, a do plastików co?
erjot86 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 8 Sob Mar 14, 2009 18:47
etimark
Brak nowych postów [RAll] Czyszczenie zbiorniczka wyrównawczego
kezmanq Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 19 Wto Lut 19, 2013 23:57
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink