Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Problem z klimą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Problem z klimą
Autor Wiadomość
ZBYLU 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 6



Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 08:31   [R620] Problem z klimą
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

mam,problem poprzednio nigdy nie miałem autka z klimą i nie zabardzo wiem czy w mojej 600tce chodzi (nie znam sie na tym)wydaje mi się że nie ma różnicy po włączeniu klimy,nie słychac aby coś się załączało,tak samo z obrotami silnika(zero reakcji),może wie ktoś gdzie w Gdańsku jest jakiś porządny warsztat od klimatyzacji,albo jak sprawdzic czy działa (może załącza się po jakimś czasie)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 09, 2011 16:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 08:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 09:25   

jeśli po nacisnięciu guzika nie słyszysz zwiększenia obrotów silnika to na 99% nie działa. W RAVE jest schemat elektryki klimatyzacyjnej. Na tej podstawie posprawdzaj bezpieczniki, a jesli sa OK, to pozostaje udać siedo klimatyzacyjnych naprawiaczy i zacząc od sprawdzenia szczelności i nabicia układu. Jeśli dalej nie bedzie działać, to trzeba przekopać elektrykę.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
matmario 



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 36
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 20:02   

Jak nie czuć różnicy w nawiewie to spróbuj jeszcze podnieść maskę włączyć klimę i dotknąć takich cieniutkich rurek które są od klimy(srebne,cienkie). Jeśli zrobią się chłodne klima działa jeśli nie to niestety jakiś mechanior.
Powiedz jeszcze Brt co może być jeśli klima się włącza i działą a obroty nie idą w góre, nic się z nimi nie dzieje?!
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 00:21   

Te grube rurki mają być zimne, a te cienkie robią sięciepłe ;)
A z tymi obrotami to nie mam pojęcia. Tak jakby komp nie podnosił obrotów silnika, ale dlaczego?? :/ Dziwne, bo sygnałem klimy też steruje komp :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 19:08   

Witam
Jeśli jest nieszczelny układ i gaz uciekł z klimatyzacji to sprężarka nawet się nie włączy. Aha jeśli ktoś sprawdzałby szczelność to nie powietrzem bo później ciężko będzie wysuszyć układ. Najlepiej napełnić jakimś gazem obojętnym do sprawdzania szczelności.
Sprężarka może być ok ale jeśli nie ma gazu to nawet nie ruszy a co za tym idzie nie wzrosną obroty silnika.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
uho87 



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 07:03   

miałem taki sam problem a okazało się, iż nie ma cieczy chłodzącej... 150 zł kosztowało uzupełnienie, odgrzybienie oraz wymiana filtra kabiny... Teraz jest juz wporzadku
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10888
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:09   

Brt napisał/a:
A z tymi obrotami to nie mam pojęcia. Tak jakby komp nie podnosił obrotów silnika, ale dlaczego??

może problem z krokowcem , może coś w kompie siedzi, a może poprostu w civicu to tak nie działa :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:13   

sTERYD napisał/a:
może problem z krokowcem , może coś w kompie siedzi, a może poprostu w civicu to tak nie działa

To diesel, więc nei ma krokowca ;) Myśle, że trzeba zacząc od nabicia i sprawdzenia układu, a póxniej jak nie zadzioała to sie martwić ;) W R600SDi na 100% maja sie zwiększyć obroty :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 19:56   

uho87 napisał/a:
150 zł kosztowało uzupełnienie, odgrzybienie oraz wymiana filtra kabiny...


No to Cię kolego nacieli, bo w R600 nie ma filtra kabinowego. :razz:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
astrolot 



Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 19
Skąd: olsztyn/manchester



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 20:07   

ja u siebie mialem sytuacje, ze mechanicy nie podpieli kabli do czujnika cisnienia i tez nie wlaczala sie.
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:04   

Trzeba sprawdzić ciśnienie w układzie, jeśli jest zbyt małe to pompa się nie włączy a jeśli jest ok to może być układ odłączający klimę przy wysokich obrotach. U mnie nawalał 2 lata temu i klima się właczała/wyłączała jak chciała.
Co do obrotów to w moim Roverze nigdy nie zauważyłem, żeby wzrastały po załączeniu klimy... Samo załączenie jest słyszalne gdy auto stoi na luzie choć dźwięk trudno opisać bo jest słabo słyszalny ale zuważalny.
 
 
 
wer1232 



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 7
Skąd: Jedwabne



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 10:40   

Witam! u mnie wszystko działało bardzo ładnie do zimy! - po włączeniu klimy obroty rosły i wiało chłodem aż miło - Po zimie gdy nastało ciepło załączam klime a tu nic.. więc pojechałem do mechaników "Celbyt" w Ostrołęce, bo akurat tam byłem. Pierwsze co napełnili mi klime, ale stwierdzili też uszkodzenie wentylatora - mechanik posprawdzał coś próbówką i stwierdził że już naprawił. za te usługi zażądali 170 zł bez odgrzybiania. po wyjeździe z warsztatu klima pochodziła do wyłączenia silnika. Więc następnego dnia znów do nich pojechałem postawili samochód oglądali coś i sprawdzali. Mechanik powiedział że poprawili elektrykę i będzie działało na 100%. Teraz jest tak, że po włączeniu klimy faktycznie słychać jak się załącza ale obroty nie idą w górę i czasem klima się wyłącza i zaraz się włącza i troszeczkę wieje chłodem ale nie tak jak kiedyś. myślę że coś jeszcze jest nie tak. Wiecie może co to może być? Jechać jeszcze do nich czy może do innego zakładu?
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 15:43   

Lepiej jedź do innej firmy, ci goście albo nie wiedzą co robią albo robią "na odczepnego".
Miło by było gdybyś od razu zrobił wywiad co i jak i podzielił się info na forum, każda nowa wiedza o klimie to wiedza bezcenna bo ci lodówkowi złodzieje nie wiedzą już ile brać za serwis klimy :(
 
 
 
mmaniek 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 132
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 20:02   

Cytat:
Teraz jest tak, że po włączeniu klimy faktycznie słychać jak się załącza ale obroty nie idą w górę i czasem klima się wyłącza i zaraz się włącza i troszeczkę wieje chłodem ale nie tak jak kiedyś. myślę że coś jeszcze jest nie tak. Wiecie może co to może być?


Z Twojego opisu wynika, że na 99% problem leży w wentylatorze skraplacza, lub złączu przy presostacie.
Kiedy włączasz klimatyzację, włącza się sprężarka, ciśnienie tłoczenia rośnie(cieńsza rurka przy sprężarce robi się gorąca) powinien właczyć się wentylator, jeśli się nie włączy to zabezpieczenie (presostat wys. ciśnienia) wyłącza sprężarkę.
Sprawdź:
Czy po włączeniu skraplacz (ta dodatkowa "chłodnica") i cieńsza rurka robią się ciepłe
Jeśli tak, to sprawdź czy włącza się wentylator?
Jeśli rurka i skraplacz robią się gorąca a wentylator się nie włącza- sprwdź czy dochodzi do niego napięcie przy załączonej klimie?
Jeśli tak a on się nie kręci- to jest walnięty
Jeśli nie ma napięcia to zlokalizuj presostat taki walcowy czujnik cieńszej rurce idącej ze skraplacza do filtra i spróbuj go zmostkować-zobaczysz czy wentylator ruszy.

Nie umiem chyba jaśniej tego opisać :cry:

Jeśli nie dasz sobie rady jedź z powrotem do fachmanów i niech poprawią to za co wzięli kasę
_________________
Wszystko dla ludzi, byle z głową. ;-)
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 20:42   

Wow, mmaniek, powinieneś założyć serwis klimy Rovera :)
Pozazdrościć wiedzy :)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 21:35   

Racja pięknie opisane :) respect ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wer1232 



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 7
Skąd: Jedwabne



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 21:47   

mmaniek, No no :) żebym miał blisko do Ciebie odrazu bym pędził..
skraplacz czyli ta dodatkowa chłodnica znajduję się za silnikiem tak? dobrze się domyślam że to to?
Wentylator działa bo jak odczepiam kostkę od czegoś po prawej stronie przy chłodnicy i dotykam próbówką podłączoną pod minus w akumulatorze do niebiesko czerwonego przewodu to hula więc nie jest zepsuty. no ale się nie załącza przy włączonej klimie tak jak piszesz. to pewnie ten presostat tylko nie wiem gdzie go szukać. na tej rurce po prawej stronie?
Mogę jutro przesłać zdjęcia i wskażecie presostat bo mam jakieś pudełeczko podczepione pod cienką rurkę obok akumulatora. a jak odczepiam tą kostkę o której pisałem wcześniej to nic się nie zmienia. to może w tym problem? :/
Ostatnio zmieniony przez wer1232 Sro Maj 16, 2007 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 21:48   

To ja się podepnę pod temat klimy. Oczywiście zero chłodzenia :(
A objawy to:
Włączam i leciutko (na grubość wskazówki może) dygają w górę obroty, zaraz potem jakby się stabilizują.
Włącza się wentylator klimy oraz wentylator chłodnicy, który normalnie nie pracuje z powodu nie za wysokiej temp. silnika.
Rurki bez zmian temperatury. Czynnik jest - pod odpowiednim ciśnieniem.
Podejrzewany był wyłącznik ciśnieniowy. Serwisant po krótkich oględzinach stwierdził, że to raczej nie czujnik ciśnienia, ale co to nie wie. Zaproponował testy na kompie, co zrobię dopiero w poniedziałek, ale czy komp ma coś wspólnego z klimatyzacją??
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
mmaniek 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 132
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 22:02   

wer1232 napisał/a:
skraplacz czyli ta dodatkowa chłodnica znajduję się za silnikiem tak?

Skraplacz jest zamontowany przed chłodnicą cieczy na wzmocnieniu czołowym-to taka druga "chłodnica".
Czy po starcie klimy ten skraplacz i rurki robią się ciepłe?

Napisz w profilu model Roverka,

[ Dodano: Sro Maj 16, 2007 10:06 pm ]
drooid napisał/a:
Rurki bez zmian temperatury. Czynnik jest - pod odpowiednim ciśnieniem.

Pod odpowiednim ciśnieniem tzn. że podłączał się po układ manometrami tak?
Sprężarka pracuje?
drooid napisał/a:
ale czy komp ma coś wspólnego z klimatyzacją??

Komp w samochodzie pewnie może wszystko.... :razz: ale chyba nie w tym przypadku, bo skoro ruszają wentylatory tzn że uruchamia układ. :???:
U kogo byłeś ?
_________________
Wszystko dla ludzi, byle z głową. ;-)
 
 
 
wer1232 



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 7
Skąd: Jedwabne



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 22:13   

mam Roverka 400 2.0SDI z 99r.
Cienkie rurki i skraplacz nie robią się ciepłe, ale te grube robią się bardzo zimne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Problem z klimą!!!
matrix27k Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Lip 17, 2010 17:17
Tomek1212
Brak nowych postów [R620] Klima
Gość Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Lip 18, 2010 20:32
darek_wp
Brak nowych postów [r620] Klima a sprzegiełko
jackas5 Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Lip 08, 2012 23:14
jackas5
Brak nowych postów [R620] O co chodzi z klimą?
pabag Rover serii 600, Honda Accord 11 Sro Maj 30, 2007 09:49
Brt
Brak nowych postów [R620] Klima siadła :(
michalk Rover serii 600, Honda Accord 8 Sro Kwi 18, 2007 22:22
hugier



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink