Forum Klubu ROVERki.pl :: Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.
Autor Wiadomość
Lechos 




Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 12:00   Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.

Podliczylem i 4l oleju Mobil 10W40, filtr oleju i przesylka wyniesie mnie 100 zeta z allegro, w sklepie sam olej (taki samiutki) to suma rzedu 135 zl. Czemu sklepy tak przebijaja, a moze ten Mobil z allegro nie jest z pierwszego tloczenia :grin: (rozlewany)? Dokonywal juz ktos zakupu oleju z allegro i jak sie on ma do opisu ze orginal?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 12:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 12:18   

Kiedyś ktoś podawał fotki prawdziwych Mobilów oraz tych podrabianych (występujących m.in. na allegro)
Poszukaj w szukajce.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 22:33   

Lechos napisał/a:
w sklepie sam olej (taki samiutki) to suma rzedu 135 zl. Czemu sklepy tak przebijaja, a moze ten Mobil z allegro nie jest z pierwszego tloczenia (rozlewany)?

Ile kosztuje najtańszy olej??
Ile kosztuje Mobil??
Czyli ile można zarobić sprzedając podróbkę??

Pomiętaj, że masz hydrauliczne popychacze i jakość oleju jest ważna.
 
 
PHJOWI 



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 16:49   

Ja w sklepie kupwałem mobila i lałem do sharana tdi, jak rano wstawałem to zawory tak je... że uszy mi oklapły , kupiłem 20L 4maxa 10W40 na warsztat i problem znikł, a przy tym przestał brać olej i ciszej chodzi. I od tamtej pory to tylko jestem za 4maxem z Inter carsu.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 16, 2007 17:23   

To, że olej jest gęstym glutem chyba nie jest dobrą rekomendacją.
 
 
PHJOWI 



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 18:04   

a czy 4max jest tak gęsty ?? ? a Poza tym Inter Cars by nie pozwolił na stosowanie badziewia, jak to robią inni. Zobacz na przykładzie filtrów jakich marek mają w ofercie, albo pasków. Jakiś nędznych podrób nie mają .
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
UncleAllEvil 




Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 18:12   

Ja się na olejach nie znam więc może panowie nieco wyjaśnią o co biega? Do swojego klekota (420D 86KM) od zawsze leje Mobil 1 i fakt, że auto jak zimne to klepie zaworami ostro ale oleju nie łyka ani trochę więc tragedii nie ma.
Ostatnio po zmianie dolałem Bilstein R2000 bo mnie to klekotanie wkurzało i auto trochę zeszło z tonu ale szału nie ma.
Tomi, masz klekota, dokładnie ten sam rocznik co mój jeno kolor inny, jak jest u Ciebie? Też ci tak klekocze?
 
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 18:32   Re: Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.

Lechos napisał/a:
Czemu sklepy tak przebijaja, a moze ten Mobil z allegro nie jest z pierwszego tloczenia :grin: (rozlewany)?

Proste... w sklepie doliczą Ci VAT
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 16, 2007 19:15   

W kwestii marki 4max, wydaje mi się właśnie najbadziewniejszą marką spośród marek tego typu (JC, Kager, etc.).
W kwestii vatu, każdy kogo dolicza (przy zakupie towaru), a niektórzy mogą go sobie odliczyć. W związku z tym, w każdym towarze ten vat jest.
W kwestii oleju, klekot na zimno jest głośniejszy, gdyż przestawia się kąt wtrysku na pompie wtryskowej (aby ułatwić rozruch i pracę zimnego silnika). Aktualnie klekot lata na jakimś nowym Valvoline (5W50), którego nazwy nie pamiętam. Nie słychać klepania zaworów, a jedynie typowe odgłosy zimnego diesela.
 
 
UncleAllEvil 




Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 19:29   

Dzięki za info, wypróbuje ten Valvoline za... rok przy następnej zmianie oleju :) Zapisze sobie żeby nie zapomnieć :)
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 16, 2007 23:24   

Cieszę się, że mogłem pomóc. W Roverkach dość istotna jest jakość oleju ze wzglęgu na hydrauliczne popychacze, dlatego zawsze odradzam kupowanie wynalazków, gdyż oszczędność po pewnym czasie z pewnością wyjdzie bokiem.

Osobiście używałem:
- Castrola RS 5W50 (silnik jest trochę głośniejszy, ale ponoć po rozebraniu silnik wykazuje dużą czystość)
- Mobil 1 5W50.
- Liqui Moli 5W40 (ponoć jeden z niewielu olejów nie rozlewanych w Polsce). Praca silnika troche chrapliwa i szorstkawa. Zachowanie silnika przypomina trochę Castrola RS.
- Valvoline 5W40 (obecnie w klekocie).

Tyle na temat subiektywnych preferencji. Osobiście, jeśli ktoś nie zna historii samochodu, nie polecam Castrola, gdyz może rozpuścić osady w silniku i będzie bieda...
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Czw Maj 17, 2007 14:12   

Mój kolega (warsztat WV, Audi, Opel) polecił mi Mobil 1 5W50 i jak narazie chodzi jak marzenie :grin:
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Maj 17, 2007 14:44   

Tomi napisał/a:
W kwestii marki 4max, wydaje mi się właśnie najbadziewniejszą marką spośród marek tego typu (JC, Kager, etc.).

Z ust mi to wyjąłeś :)
Mój mechanior też tak uważa...
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Liso 



Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 49
Skąd: Zamość



Wysłany: Pią Maj 18, 2007 08:34   Re: Mobil z allegro a 100%-owa przebitka w sklepie.

Lechos napisał/a:
Podliczylem i 4l oleju Mobil 10W40, filtr oleju i przesylka wyniesie mnie 100 zeta z allegro, w sklepie sam olej (taki samiutki) to suma rzedu 135 zl. Czemu sklepy tak przebijaja, a moze ten Mobil z allegro nie jest z pierwszego tloczenia :grin: (rozlewany)? Dokonywal juz ktos zakupu oleju z allegro i jak sie on ma do opisu ze orginal?


W sklepie trzeba zapłacić pracownikowi a na allegro pewnie nie. Często w makro trafia się promocja i ten Mobil 4+1l gratis kosztuje 103zł. W sklepie (moim zaprzyjaźnionym) 4l bańka kosztuje 95zł, litrowa już 33zł !!

Jak koledzy wspominali poszukaj postów odnośnie podróbek. Z innych firm to kiedyś lałem (ale do innego samochodu) BP - tani i przyzwoity. Castrol dobry ale nie do starego samochodu z dużym przebiegiem.
_________________
pozdrawiam
Michał L.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Rover jako ekspozycja w sklepie
erjot86 Offtopic 37 Nie Sty 31, 2010 11:55
emes
Brak nowych postów Allegro
jar_son Offtopic 16 Czw Gru 11, 2008 10:20
Zukowaty
Brak nowych postów MTF94 z Allegro
mpg Offtopic 2 Wto Mar 10, 2009 20:49
mpg
Brak nowych postów zakupy na allegro
Gość Offtopic 8 Nie Lis 29, 2015 10:49
poziomka1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink