Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Klima i szarpanie silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 16:45
[R600] Klima i szarpanie silnika

klimatyzacja (elektryka), szarpanie (sporadyczne)
Autor Wiadomość
Martini




Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 14
Skąd: Trachy



Wysłany: Wto Maj 01, 2007 07:45   [R600] Klima i szarpanie silnika
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witam klubowiczów.
Zwracam się tutaj z dwoma problemami.
Oto pierwszy znich; klimatyzacja mojego Roverka jest całkowicie sprawna, nabita,szczelna,wszyskie czujniki i inne pierdoły funkcjonują (sprawdzone w kilku wrsztatach) mimo to klima is dead. Jedyne co można zaobserwować to wzrost obrotów po wciśnięciu knefla klimy. Wszystko przez to że na przewodzie doprowadzającym zasilanie na sprężarke zamiast napięcia (+) mam mase (-). W żaden sposób nie mogę zlokalizować przyczyny usterki. Wszystkie wtyczki wiązek sprawdziłem i posmarowałem dla lepszego przewodzenia. Wszystkie możliwe bezpieczniki wyjąłem i sprawdziłem. Może koledzy znają przyczyne? lub adres na elektryka który się tym zajmie (Gliwice/okolice).

Teraz rzecz następna; lekkie szarpanie (sporadyczne) które bardzo żadko zmienia się w śilne dławienie a nawet gaśnięcie śilnika, dodam też że podczas gaśnięcia zapala się lampka ostrzegawcza śilnika. W tym wypadku tak samo nie potrafię znaleźć przyczyny tych denerwujących szarpań. Dzieje się to tylko latem,kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 20 stopni. Zimą problem nie występuje wogóle. Proszę o pomoc lub jakiekolwiek wskazówki.
Pozdrawiam.

Brt: Mały retusz tematu
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 02, 2011 01:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 01, 2007 07:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Wto Maj 01, 2007 08:43   

Witam.
Popraw temat (zasady "kącika"), bo może być ostrzeżenie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 01, 2007 10:23   

Witaj

Ad. klima. Proponuję ściągnąć sobie Rave (link jest w technicznym FAQ na stronie klubowej). W Rave znajdziesz schemat układu klimy i wg schematu kolejno trzeba przeglądnąć połączenia. Domyślam się ,że oba bezpieczniki od klimy są OK. W takim razie zlokalizuj sterownik klimy i sprawdź czy na brązowym z białym paskiem (chyba) przewodzie masz stały +. Póżniej sprawdź wyjścia ze sterownika i na czerwonym powinieneś mieć też + przy włączonej klimie. Po drodze od sterownika do sprężarki jest jeszcze czujnik temp. oleju. Przewody przy nim są podatne na uszkodzenie, gdyż wystaje on od odudowy filtra oleju w stronę koła (przedniego prawego) warto obejrzeć też ten czujnik. Przy normalnej temp. powinien być zwarty, przy zbyt wysokiej rozwiera obwód. Możesz dla sprawdzenia obwodu klimy pominać ten czujnik. Jak to nie pomoże, to schemat w łapę, analiza i szukanie usterki :(

Ad. szarpanie. Spróbuj odczytać błędy kompa (jest na stronie klubowej instrukcja i tabela błędów) i na tej podstawie stwierdzić, który czujnik wariuje. Na oko to będzie czujnik położenia wału lub czujnik położenia igły wtryskiwacza, ale to tylko hipoteza ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Klima sie nie włacza
cygan8686 Rover serii 600, Honda Accord 19 Czw Sie 18, 2011 13:22
Kulmas
Brak nowych postów [R600] Czy automatyczna klima to fabryka?
Perez Rover serii 600, Honda Accord 17 Pią Lip 17, 2009 08:45
seyfer
Brak nowych postów [R600] Nie działa klima - gaz jest.
Zientas Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Sie 07, 2010 00:24
Zientas
Brak nowych postów [R600] Klima słabo chucha ?
Skiba Rover serii 600, Honda Accord 44 Czw Kwi 26, 2007 08:35
Kozik
Brak nowych postów [R600] Klima się włącza i wyłącza
NFSU9 Rover serii 600, Honda Accord 15 Sob Lip 24, 2010 17:34
Waldi5551



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink