Forum Klubu ROVERki.pl :: Uważajcie na te samochody!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Uważajcie na te samochody!

"Okazje", oszuści, szpachlowozy itp.
Autor Wiadomość
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 14, 2007 15:08   Re: MG ZS

freestyler napisał/a:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3208391
miałem go kupic poł roku temu jak szukałem MG ZS wtedy był bezwypadkowy niby i miał być stan igła(...)


Cytat:
MAM DO SPRZEDANIA SUPER AUTO MG ROVER ZS180 Z SILNIKIEM 2,5V6 BENZYNA OD HONDY LEGEND.


Ciekawe, bardzo ciekawe...
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 14, 2007 15:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 15:22   

hehehe :D troszki sie komuś silniki pomyliły ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maslo227 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 55
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sie 16, 2007 21:20   

http://moto.gratka.pl/tre...11b2d295a5e&s=7

od razu mówię wystrzegać sie ... nie opłaca sie marnować czasu i pieniędzy na oglądanie tego auta, syf nieprzeciętny.... w środku gnój popielniczka pełna petów.... popalone fotele... badziewna okleina alupodobna....szyberdach uchyla sie ale sie nie chowa....tylna półka w stanie agonalnym..

blacha malowana to tu to tam ... poobcierane zderzaki... dużo głębokich rys spowodowanych brutalnym traktowaniem auta...

silnik ehhhh ... zbiorniczek wyrównawczy prawie pusty... na ściankach dużo nalotu czarnego nie wiadomego pochodzenia ...filtr powietrza wraz z obudową gdzieś sobie znikł....

Brak drugiego kompletu kluczyków o kodzie do immobilisera już nawet nie wspominam...

Na dodatek facet nie wie ze sprzedaje auto posiadające większą moc niż te 120 koni które ma napisane na kartce za szybą.
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pon Sie 27, 2007 01:05   

tutaj jest ogloszenie bordowego roverka 825 coupe z jasnym środkiem
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C2875158

jedynie chciałbym zamieścić taką informację, że pół roku temu taki sam samochód był w sprzedaży na allegro, i w opisie było że ma uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Jeśli to ten sam, to napewno ma już tą uszczelkę wymienioną.
----
edit:
zapodajje jeszcze link do screena:

trochę źle się czuje że piszę o tym, nie chcę nikomu psuć sprzedaży bo to autko naprawdę wygląda na idealny stan, szczególnie wnętrze. No i te bordowa wykładzina pasująca do lakieru. Samochód naprawdę może być tzw. igłą, ale jednak potencjalni kupcy powinni wypytać sprzedawcę o tą uszczelkę, czy wszystko już zostało naprawione.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 23:12   

R45 z Leszna. Kolega był go ogladać i stwierdził, że auto jest w kiepskim stanie (ładnie to nazywając). Auto było uderzone w tył i sprawia wrażenie, jakby sam tył był od innego R. Głośno w środku, a ogólnie wrażenia z jazdy dużo gorsze niż w jego poprzednim R400. Coś sie tłucze z tyłu, skrzypi wnętrze, drążek biegów bębni jak opętany. Pozatym podczas jazdy próbnej zaświecił się "check engine" - odpowiedź sprzedającego: "to pewnie dlatego, że były wymieniane zarówki i komp to wykrył"
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sie 31, 2007 11:23   R600 z inną poduchą

Całkiem przypadkowo natknąłem się na to auto:
http://allegro.pl/item239..._gaz_skora.html

Rocznik 99, ale poduszka od modeli <96 (szczegóły w wątku z nagimi kobietami). Widać też złe spasowanie maski i inny odcień.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
arolek 



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 3
Skąd: Tbg



Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 18:22   

To i ja dołącze do listy samochód.

http://moto.allegro.pl/it...ny_roverek.html

1. Smochód jest przekładką do czego nie chce się sprzedający przyznać (po udowodnienu sprzedającemu że jest to anglik potwierdził to)
2. Liczniki w milach co świadczy o pochodzeniu
3. Wymianiana przednia szyba niby od pęknięcia
4. Nie działająca poduszka powietrzna pasazera
5. Klapa tylnia nie przylegająca do smaochodu. Palca można wstadzić tam.
6. Nie działający przycisk przy skrzyni biegów przełącznik z normalnego trybu na sport.
7. Kable do deski rozdzielczej prawie na wierzchu, oczywiśćie prowadzone z prawej strony auta do deski. Nogami podczas jazdy pasażer może zachaczyć :)
8. Skrzynia biegów działająca nie za dobrze automat podczas zmiany szarpie bardzo.
9. Amortyzatory przednie do wymiany.
10. Klucze!! czyli orginalnym kluczem wyłącza i włącza alarm ale zamek jest inny wiec do tego ma drugi. Tak więc trzeba z dwoma innymi chodzić w kieszeni.

No i pewnie by się coś jeszcze uzbierało. Ale musiałby to fachowy mechanik oglądnąć w środku.

Ogólnie nie polecam.

[ Dodano: Sob Wrz 01, 2007 6:23 pm ]
i jescze jedna fotka




a nie mógł od razu napisać że przekładaka a ja specjalnie jechałem ok 250 kilometrów :(
Ostatnio zmieniony przez arolek Sro Sty 30, 2008 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 20:55   

arolek napisał/a:
5. Klapa tylnia nie przylegająca do smaochodu. Palca można wstadzić tam.

Tak akurat mają wszystkie R600, oczywiście na dole przy zderzaku i nie jest to spowodowane "biciem" auta. :wink:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
kwasior 



Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 9
Skąd: Głogów



Wysłany: Wto Wrz 04, 2007 19:01   

Witam

Poniżej link do autka przez które zmarnowałem dzisiaj cały dzień i najgorszemu wrogowi bym go nie polecił:

http://otomoto.pl/index.p...how&id=C3331191

Jak widac w opisie niby "absolutnie idealny". Malowany lewy przedni błotnik, lewe drzwi, lewy przedni słupek, nadproże, tylna klapa (górna część), prawe tylne drzwi. Uszkodzona pompa wtryskowa. Żadne drzwi nawet te 5 po zamknięciu nie wyglądaja dobrze. Wygląda to jakby były za duże do tego auta :) . Omijać szerokim łukiem.

Pozdrowienia
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 10:10   

kwasior napisał/a:

http://otomoto.pl/index.p...how&id=C3331191

Mi tam zawsze podoba się tekst: "pierwszy właściciel, ..., sprowadzony".
kwasior napisał/a:
Wygląda to jakby były za duże do tego auta .

Oj, o może R25 klepali, tylko im się coś pomyliło...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
cbf.lucas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 23:00   

Przestrzegam przed tym autem. Jako argumenty podam opinie użytkowników forum:
Cytat:
zdjęcia są z marca 2007

Cytat:
Po pierwsze: komputer pokładowy - bzdura, niby skąd miałby go mieć?
Po drugie: przebieg 172 tys, a na zdjęciu 161 tys - albo nie chce się sprzedać, albo kombinowania przy liczniku było tyle, że się sprzedający pogubił.
Po trzecie: różne kolory okładziny drewnopodobnej - niby mniej istotne, ale jednak.

Cytat:
W ogóle dziwne te zdjęcia, tylne koło, tylne drzwi, są chyba w tym autku ważniejsze rzeczy do pokazania. Prawe tylne drzwi są niedomknięte, albo ... źle spasowane. Jeżeli zdjęcia są robione w tym samym czasie, a na to wygląda, to nie widać, żeby radio było włączone, a antena jest wysunięta - czyżby nie działała?

Cytat:
To auto już od kwietnia wielokrotnie było wystawiane na allegro. Wówczas jeszcze sprzedawca przyznawał się do uszkodzeń w tym aucie, oraz do tego że wymaga "drobnych poprawek lakierniczych". Też byłem nim zainteresowany gdy rozglądałem się w maju za R600, jednak te informacje odwróciły moją uwagę od tego auta.

Cytat:
Co do auta, to ja od siebie dorzucę dziwne spasowanie i odcienie maski oraz prawego błotnika.

Cytat:
i jeszcze zapalniczka wyjęta nie wiedzieć czemu leży na wierzchu i brak klapki bezpieczników


Dodam te słowa by wyszukiwarka forumowa w razie co znalazła: Rover Głubczyce, Rover Glubczyce,
_________________
Pozdrawiam,
cbf lucas - Łukasz
 
 
kwasior 



Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 9
Skąd: Głogów



Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 13:56   

Witam

Tego auta się nie kupuje. Malowane elementy:lewy przedni błotnik, drzwi, słupek, tylne prawe drzwi, klapa. Zle wyciągnięty tył, dlatego drzwi wygladaja jakby byly za duże do tego auta. Właściciel nawet sie nie próbował wypierac jak zwrócilem uwagę na te elementy. Po prostu odłożył słuchawkę.

Pozdrowienia
 
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 14:23   

Ja tylko dodam, że na Swojczyckiej jest największa klepalnia we Wrocławiu. Tam nawet z przystanku autobusowego da się coś zrobić dlatego ogłoszenia z tego miejsca traktujcie z dużym przymrużeniem oka.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
cbf.lucas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 00:20   

Witam.
Byłem dzisiaj oglądać z kolegą auto. Bardzo charakterystyczny Rover 620 SDi, bo kolor złoty/beżowy (white gold). Już o nim był post - można go znaleźć tutaj: >>LINK<<

Co do zastrzeżeń do auta:
1. Przebieg 256tys. km jest nieźle przekręcony (z książek serwisowych wynika - z ostatniego wpisu choćby - że auto miało 254tys.km w czerwcu 2002!!. Wcześniejsze wpisy wykazują, że rocznie właściciel auta robił po 40-50 tys.km. a auto jest od bodajże marca 2004 w kraju).
2. Sprzedający strasznie się miesza w informacjach na temat auta. Raz gada, że ma je 4 lata, raz że półtora, a trzecim razem chce powiedzieć, że kolega z serwisu powiedział mu 2 lata temu, że trzeba tylko napełnić klimatyzację by działa.
3. No właśnie - klimatyzacja w ogóle nie wykazuje żadnej pracy. Może trochę mocniej wieje, ale z chłodu czy zimnych rurek pod maską nic nie ma - moim zdaniem jest jakiś mechanizm uszkodzony.
4. Odcień klapy bagażnika jest zupełnie inny od całej reszty samochodu, a przedni zderzak jest bardzo kiepsko pomalowany.
5. Klapa bagażnika jak i maski od silnika jest źle spasowana.
6. Auto nie posiada radia z CD!! jest to zwykłe oryginalne radio Rovera na kasety.
7. Sprzęgło jest dużo za luźne - jakby "spalone" i się "ślizga".
8. Antenka nie chowa się do końca (bo niby ktoś wygiął górę... :/ )
9. Raz sprzedawca twierdzi, że auto jest z Danii, bo kolega je sprowadził, jednak jak zobaczyłem, że książka serwisowa jest z Belgii to odpowiedział na to, że z Belgii czy z Danii co za różnica - "poza tym on już nie pamięta".
10. Są spore luzy w przednim zawieszeniu auta (prawdopodobnie na drążku kierowniczym).
11. Pierwsze zdjęcia pokazują auto jako rocznik 1997 - jak się okazało w karcie pojazdu jest 1996 - i tak jest także na drugiej aukcji.
12. Na aukcji napisane jest, że jest drugim właścicielem, ale zapomniał dodać, że to tyczy się Polski. Za granicą kij go wie ile było właścicieli.
13. Z kosmetycznych rzeczy to (wiadomo, że to szczegóły, niektóre łatwe do naprawy jak np. szyby, ale to zawsze coś): -popsuty podłokietnik, -szwankujące wszystkie szyby (prawa pasażera działa tylko do połowy), - niechlujne dziurki po prawej stronie od CB-Radia chyba, -przy tym przebiegu nie ma co liczyć na ładnie prezentującą się skórzaną tapicerkę.

Po naszej wizycie sprzedawca wystawił auto o 1 tys.zł mniej i poprawił rocznik (tyle spokojnie na początku stargowaliśmy), a gdy wyszły wszystkie rzeczy na jaw nie chciał już tak chętnie jak na początku jechać na warsztat by sprawdzić auto.

PS. Aaa... Jeszcze jedno - sprzedawca mówił, że auto było specjalnie dla Niego sprowadzane 1,5roku temu, a potem w karcie pojazdu było, że pierwsza rejestracja w Polsce bodajże w czerwcu 2004r i to na zupełnie kogoś innego.

----------------
To chyba wszystko. Jak sobie coś przypomnę to jeszcze dopiszę.
_________________
Pozdrawiam,
cbf lucas - Łukasz
 
 
roy 



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 1
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 19:22   Ku przestrodze....

Witam !
Właśnie wróciłem z Dębna (Zachodniopomorskie) - oglądałem to autko:

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3614071

o które się pytałem w tym wątku. (tutaj screen)

Ogólnie tragedia, malowany z każdej strony, na lewym błotniku bąble io szpachla wychodzi w 3 miejscach. Maska i zderzak (przód i tył) tragicznie spasowana - uszczelki wychodzą gdzie mogą....
AUTO było BITE na 100 % i to mocno zarówno z przodu jak i z tyłu. pomijam głośną nierówną pracę silnika, brak światła stopu itp....
Jak obejrzałem z zewnątrz to odechciało mi się dalszych oględzin - podziękowałem i zawinąłem się na pięcie...

Zmarnowałem cały dzień na wycieczkę Szczecin-Dębno...
BTW - sprzedawca bardzo gadatliwy używa wielu przymiotników, zupełnie nie pasujących do stanu auta. Musiałem jechać gdzieś na obrzeża miasteczka - bo właściciel się bał je pokazywać w centrum miasta...
Naciąłem się i tylko mi się mój zapał na Rover`ka zmniejszył o 50 %
ogólnie - trzeba mocno uważać...

pozdrawiam
BTW - sprzedający kompletnie nie wyglądał na osobę godną zaufania... wystarczy przeczytać jego opis i zweryfikować go ze stanem faktycznym. Odradzam kupowanie auta od tego handlarza...
pozdrawiam
R.
 
 
piotr_983 



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 00:43   

połczyńska 85 MGF z 1999
Nie marnujcie czasu na to auto

oto co stwierdziłem:
lewy słupek drzwi wyrzeźbiony ze szpachli podobnie jak cały bok i maska po lewej stronie
Cały był malowany, widać cieniowanie na prawym progu, bąble na przwym przednim błotniku.
słupki przy przedniej szybie też były malowane
bagażnik nie spasowana
Samochód pluje z wydechu czymś tłustym olej lub płyn z chłodnicy coby to nie było mało ciekawie
Opony mają bąble
Stop w klapie zrobiony za pomocą kabla pociągniętego na hama z lewej lampy - nie działa
przedni lewy kierunkowskaz połamany
drewno w środku w kosz
brakuje dermy do nakrycia złożonego dachu
brak mocowania/śruby koła zapasowego i
mocowań wykładziny bagażnika
Miałem nim pojechac do mechanika ale po tym co zobaczyłem na spokojnie nie kupił bym go i tak
No ale środek z tą skórą w tym kolorze ma piękną.
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 20, 2007 09:32   

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3636385

W/g ogłoszenia bezwypadkowy. Auto wizualnie w tragicznym stanie:
- przedni i tylny zderzak popękany, odchodzi z pęknięć lakier
- brat tylnego znaczka (pozostały dziury w klapie)
- brak emblematów wersji silnikowej po obu stronach
- wszystkie szyby 99r, przednia 00r co wskazuje,że auto jest z 1999r a nie jak pisze sprzedawca 2000.
- w tylnym prawym nadkolu jeszcze ślady po podkładzie
- maksymalnie skatowana kierownica jak na 112000km
 
 
 
RUDiCK 




Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 84
Skąd: Olkusz



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 14:46   

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C3594152

Witam
W niedziele (14.10.2007) postanowilem sobie zrobic wycieszke po "igiełke" fure :razz: . Przejechalem 330km w jedna strone i jakież było moje zdziwienie kiedy to zacząłem samochód oglądać z bliska. Palant twierdził ze fura jest w idealnym stanie, powiem o moich spostrzeżeniach:
- na wstepie jak tylko przyjechalem koles poinformowal mnie ze zapomnial wspomniec o migajacej kontrolce SRS (jak twierdzil najprawdopodobniej zawilgł czujnik :wink: );
- prawa lampa wyglada jak by kupil ja za 15zl (zajebiscie matowa);
- maska lekko przekoszona (nie widac tego bardzo ale jest);
- oba błotniki przód i maska byly odkręcane (widac to po sróbach);
- prawy bok byl robiony (przednie drzwi kiepsko schodza sie z tylnymi - widac to u samego dolu);
- turbinka chlapie olejem (slady widac na kolektorze i na bloku);
- samochod traci moc od ok 3000-3500obr/min wgore (po prostu przestaje przyspieszac - koles twierdzi ze to pewnie przytkana przepustnica :shock: )

Na koniec moge jeszcze dodac o ledwo trzymającym sie tylnym zderzaku, który to kolebota sie przy kazdym trzasnieciu tylnymi drzwiami, o kiepsko zamykajacych sie drzwiach od strony kierowcy (jakby opadniete), o uszkodzonym fotelu kierowcy (wygladalo to tak jakby regulacja lędźwiowa albo cos innego w srodku bylo złamane - wybrzuszenie widoczne od tylu siedzenia), o zżartym przez rdze tłumiku końcowym, o szumiejacym łożysku w tylnym kole (co jak twierdzi sprzedawca jest efektem zmiany opon ktore to mialyby wydawac taki dziwny dźwięk w trakcie jazdy) i o tym ze na jedynce i dwójce samochod sie zbiera jak dorożka (nie wiem czym to jest spowodowane ale na tych dwoch biegach naprawde kiepsko przyspieszal).
no i to by było na tyle... no chyba ze cos przeoczylem :wink:

Pozdrawiam
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 14:57   

No wiem że to nie temat żeby komentować ale się nie moge powstrzymać. Przecierz diesel nie ma przepustnicy!!!
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Paź 22, 2007 15:44   

Piotrass napisał/a:
- wszystkie szyby 99r, przednia 00r co wskazuje,że auto jest z 1999r a nie jak pisze sprzedawca 2000.

Ja mam auto z 95, a szyby z 94. Tu nie ma reguły, bo auto może być montowane na początku roku, a szyby mają rok produkcji o jeden rok wstecz. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów UWAZAJCIE na kupno aut z miejscowosci Drezdenko!
pablo773 Chcę kupić ROVERka 13 Sro Wrz 05, 2012 18:37
ADI-mistrzu
Brak nowych postów Rover 420 ocena/link/ uwazajcie na niego!
szakalolawa Chcę kupić ROVERka 7 Sob Cze 12, 2010 14:06
walkie
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę oceńcie te samochody
Witek Chcę kupić ROVERka 14 Pon Maj 14, 2018 00:05
nanab
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę oceńcie te samochody.
remigiuszm5 Chcę kupić ROVERka 1 Pią Cze 15, 2012 18:05
szpynior
Brak nowych postów [Rover 220 SDI] Proszę oceńcie te samochody
torek86 Chcę kupić ROVERka 12 Nie Maj 20, 2012 21:08
torek86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink