Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover vs Złodziej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover vs Złodziej
Autor Wiadomość
coona 



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 00:21   Rover vs Złodziej

Witam.
Już kilkakrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem na forum że Rover to marka nie zbyt popularna wśród złodziei ( i bardzo dobrze)
Z nudów wszedłem na stronę www.policja.pl i znalazłem statystykę kradzieży aut

Wygląda ona tak: (stat. z 2006r.)

MARKA SAMOCHODU

VOLKSWAGEN PASSAT- 2.337 aut

VOLKSWAGEN GOLF- 1.883

FIAT SEICENTO- 1.165

FIAT 126P- 1.133

AUDI 80- 821

FIAT CINQUECENTO- 644

AUDI A6- 640

OPEL ASTRA- 514

SKODA OCTAVIA- 458

AUDI A4- 448

Jak waszym zdaniem może wyglądać ta statystyka procentowo w odniesieniu do Rovera (porównując z powiedzmy Golfem) ??
Ciekawy jestem czy "niepopularny" Rover ginie w liczbie sztuk-40 czy 700
P.S Oby wcale nie ginęły ;)
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 12, 2007 00:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tian 




Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 206

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 12, 2007 00:50   

W sumie to ja bym sie raczej bał o dodatki (znaczki i dekielki) jak o cały samochód,
wśród "amatorów" znaczków jest moda na unikaty :/ niestety
Jednak przy ubezpieczaniu autka , konsultant powiedział ze Rover-ki (mówił o 200)
nie cieszą sie popularnością (i niech tak zostanie)

pozdrawiam
mrd
_________________
Był: rower Wigry 3
Jest: ®200 RF ('99) - 1.4i & Zafira B ('06) - 1.8
 
 
IInvit 



Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 358
Skąd: Warszawa i okolice



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 09:03   

a nie sądzicie, że również na tą "małą popularną markę" miała też wpływ ilość tych autek na naszych drogach...?

tylko pytanie czy statystyki sie nie zmienia skoro Roverków jest coraz więcej... :(

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
giewu 




Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 09:13   

IInvit napisał/a:
tylko pytanie czy statystyki sie nie zmienia skoro Roverków jest coraz więcej...

miejmy nadzieję, że nie ulegną zmianie ... choć jak wiemy lubią "ginąć" z ulic (zwłaszcza w większych miastach) autka, do których jest zapotrzebowanie na części
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 10:53   

giewu napisał/a:
miejmy nadzieję, że nie ulegną zmianie ... choć jak wiemy lubią "ginąć" z ulic (zwłaszcza w większych miastach) autka, do których jest zapotrzebowanie na części


No tak tylko kwestia czy zapotrzebowanie na czesci do roverków jest duze? ja bym sie skłaniał ku odpowiedzi na "nie" gdyz grono uzytkowników 600 czy 800 w porównaniu do pasata jest znikome.

Jaki z tego morał ? kradzione moga byc jedynie najczesciej 75-tki młode roczniki z przeznaczeniem na czesci do zdecydowamnych odbiorców na zamówienie ... Tak ja to widze.

Predzej w swoim roverku stracisz ładne fele niz cały samochód choć ja po rozbudowaniu swojego car audio mam zamiar założyc kilka nowych zabezpieczeń ale typowo antywłamaniowych nie zadne odciecia zapłonów itd... a raczej czujniki wstrzasu. Przed ciekawskimi co mam w srodku a mam radio i CB którego nie wyciagam bedzie założona jeszcze z przodu na szybach czarna folia.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
zibi-gliwice 



Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 19:03   

Foliana przednich szybach może przyciemniać tylko do 30 % ! Ja miałem w swoim autku ciemne przednie szyby -można to zobaczyć na zdjęciach ze zlotu w Miedzianej. Ale uczciwie muszę przyznać ,że stwarzało to wieczorem ogromny problem -i wywaliłem tą czarną folię z przednich szyb. Pomijam problem przeglądu-obecnie są już wyrażnie określone parametry ! pozdrawiam !
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 19:08   

zibi-gliwice napisał/a:
Foliana przednich szybach może przyciemniać tylko do 30 % ! Ja miałem w swoim autku ciemne przednie szyby -można to zobaczyć na zdjęciach ze zlotu w Miedzianej. Ale uczciwie muszę przyznać ,że stwarzało to wieczorem ogromny problem -i wywaliłem tą czarną folię z przednich szyb. Pomijam problem przeglądu-obecnie są już wyrażnie określone parametry ! pozdrawiam !


Tak wiem o tym ale jezdziłem juz różnymi samochodami własnie z czarna folia z przodu w różnych warunkach to ze jest ciemniej mi nie przeszkadza. Nie chce tego zciemnic na maxa ale do pewnego stopnia który zagwarantuje mi ze wnetrze nie bedzie juz tak dobrze widoczne. Co do przegladów to nie ma problemu a jesli smerfetki sie przyczepia to najwyzej bede przy nich zdzierał.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
piotrekM 




Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 6
Skąd: Grójec



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 00:09   

mówicie że roVerki nie są populerne wśród kradziuchów... to opowiem Wam pewien incydent... zanim kupiłem swojego R w komisie w moim mieście znajomy miał identycznego, toćka w toćke tylko bez szyberdachu, kiedy wyjechalem z komisowego parkingu podjezdzam do gościa żeby pochwalić się nowym nabytkiem a tu ZONK poprzedniej nocy buchneli mu autko spod domu :evil: jak sie dowiedzialem to sie kurna troszke przejalem... no ale jezdże już od tego wydarzenia roczek i odpukac bez tarapatów... R znajomego nigdy sie nie znalazl i pewnie nie znajdzie juz... szkoda bo byl ladniusi tak jak mój :mrgreen:
 
 
 
marcel_n 




Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 142
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 11:29   

Revolt napisał/a:
Nie chce tego zciemnic na maxa ale do pewnego stopnia który zagwarantuje mi ze wnetrze nie bedzie juz tak dobrze widoczne


http://www.roverki.pl/mod...4&orderby=dateD

:mrgreen:
 
 
Revolt 




Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 12:10   

marcel to Twój ex ? az tak bardzo zaciemnic własnie nie chce :D
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
marcel_n 




Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 142
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 12:13   

Revolt napisał/a:
marcel to Twój ex ? az tak bardzo zaciemnic własnie nie chce


Taaaaak :mrgreen: Fajny, wiem :mrgreen:
Jeśli chodzi o szybki to przednie boczne nie były bardzo ciemne, zobacz inne fotki.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 13, 2007 13:53   

Żony 214 ostatnio się poddało i wraz z szybą straciłem radyjko... A myślałem, że radyjek już nie wyciągają :-(
 
 
zibi-gliwice 



Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 15:34   

Tomi ,pamiętasz moje Czarne szyby w Miedzianej ? Nawet Rauf stwierdził ,że Nic przez nie nie widać! Pozdrawiam. A -a jakie to było radyjko ? Przykro mi ! Pozdrawiam -wszystkich !
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 13, 2007 15:45   

Tomi napisał/a:
A myślałem, że radyjek już nie wyciągają :-(

Wyciągają.. ja straciłem wiosną ubiegłego roku, również razem z szybą. A dopiero dwa tygodnie je miałem :evil:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zibi-gliwice 



Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 15:49   

Szymon ? A gdzie miłość Bliżniego ?? A drugi policzek ?? Ludzie opamiętajcie się !Darujcie im ,albowiem nie wiedzą co czynią ! ?? ?????????????? Pozdrawiam Wszystkich !
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 13, 2007 16:49   

Radyjko było zacne, choć stare. W sezonie grało w cabrio, w komplecie ze wzmacniaczem Alpine i głośnikami DLS. Teraz w Cabrio jest cisza :-(
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 23:49   

Współczuję :|
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 14, 2007 08:55   

zibi-gliwice napisał/a:
Szymon ? A gdzie miłość Bliżniego ?? A drugi policzek ?? Ludzie opamiętajcie się !Darujcie im ,albowiem nie wiedzą co czynią !

Raz złapaliśmy takich gówniaży 12 i 13 lat. Nic im nie zrobiliśmy. Zaprowadziliśmy ich na komisariat, gdzie dostali w dupę. Po tym poprosili rodziców i odebranie dzieci z aresztu...

Najgorsze jest to, że takie rzeczy (radyjka, znaczki i kołpaki kradnie dzieciarnia).
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 14, 2007 09:32   

zibi-gliwice napisał/a:
Szymon ? A gdzie miłość Bliżniego ?? A drugi policzek ?? Ludzie opamiętajcie się !Darujcie im ,albowiem nie wiedzą co czynią ! ?? ??????????????

Szczerze powiedziawszy to nawet się nie zdenerwowałem, kiedy zobaczyłem szybę na siedzeniu pasażera i brak radia. Zadzwoniłem spokojnie na 112 i zgłosiłem kradzież. Tylko, ze potem przyszło mi czekać na komisariacie całe 3h zanim policjant mnie przyjął, żeby spisać protokół. Może to dziwne ale te czekanie wyprowadziło mnie z równowagi bardziej niż strata radia, szyby i pokancerowana półka. Może dlatego, że z kradzieżą radia jakoś się liczyłem, żyjemy niestety w takim a nie innym społeczeństwie. :sad:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Polskie Drogi vs. Rover 600 1:0[Rover 600 2,0 r.97]
krychu Offtopic 52 Sro Lut 13, 2008 13:20
Przemek_Docent
Brak nowych postów Mój MG Rover to nie Land Rover :P
na szczęście
jasiu87 Offtopic 4 Pon Maj 18, 2009 22:18
Gość
Brak nowych postów Rover 200 MK I
jaro12 Offtopic 9 Pią Cze 11, 2010 12:49
sobrus
Brak nowych postów Rover 600 z UK...
Można nim jeździć w PL????
bear007 Offtopic 21 Wto Sie 21, 2007 15:54
piter34
Brak nowych postów Rover JET
Yog-Sothoth Offtopic 4 Pon Kwi 25, 2011 18:33
Yog-Sothoth



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink