Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1,4 97'] Osłonki Świateł Przeciwmgielnych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 12:50
[R200 1,4 97'] Osłonki Świateł Przeciwmgielnych
Autor Wiadomość
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 18:27   [R200 1,4 97'] Osłonki Świateł Przeciwmgielnych

Witam,

Na wstępie pozdrawiam kolegę który stał się szczęśliwym posiadaczem moich osłonek. Dwa kawałki plastiku nie pozwoliły mu przejść obojętnie obok mojego auta - musiał je sobie przywłaszczyć. Przecież nie mógł pozwolić, abym ja miał a on nie! A teraz pewnie dumny z siebie montuje je na swoim zderzaku. Ale co się dziwić, to takie nasze Polskie :( Gratuluję!

A teraz pytanie, gdzie szukać takich osłonek? Interesują mnie tylko legalne źródła, bo do poziomu kolegi się nie zniżę. Zdaję sobie sprawę, że znalezienie ich nie będzie proste. Na allegro tylko zaślepki namierzyłem, osłonki tylko w kompletnych zderzakach tam występują :(

maciej: poprawiłem model w temacie :)
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
Ostatnio zmieniony przez maciej Sro Maj 16, 2007 11:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 13, 2007 18:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Cichaj 



Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 13
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 19:24   zaślepki

Witaj w klubie :(
Dzisiaj w moim Roverku 200 Longchamp również skradziono te zaślepki - wiec juz są potrzebne 2 komplety. Ciekawe czy mieli konkretne zamówienie czy po prostu brali co popadło do roverków ?
Moje w kolorze czarnej perły a Twoje ?
Ciekawe czy tez na Rakowcu parkujesz bo moje zwinęli z ul. Baleya. Ja tez sie wkurzyłem ale pojeżdżę po szrotach lub na giełdę i może kupię - nie bedę wnikał w pochodzenie bo juz dawno sie do takich "akcji" przyzwyczaiłem i jedyne co mnie cieszy to fakt ,iż zrobili to "technicznie" /a bywa że wyrywaja na chama i straty sa wieksze/.
Jak namierzysz gdzies te zaślepki to daj znać jesli bedzie wiecej kpl :)

Pzdr
Tomek
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Maj 13, 2007 19:25   

Fabrycznie powinny być takie

innych nie widziałem i właśnie takie widziałem na allegro ostatnio
_________________
Pozdrawiam Kozik
Ostatnio zmieniony przez Kozik Pon Cze 11, 2007 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 19:55   Re: zaślepki

Cichaj napisał/a:
Witaj w klubie :(Dzisiaj w moim Roverku 200 Longchamp również skradziono te zaślepki - wiec juz są potrzebne 2 komplety. Ciekawe czy mieli konkretne zamówienie czy po prostu brali co popadło do roverków ? Ciekawe czy tez na Rakowcu parkujesz bo moje zwinęli z ul. Baleya.
Mieszkam właśnie na Rakowcu, ul. Sąchocka. Wygląda na zmasowaną akcję :(

Cichaj napisał/a:
Moje w kolorze czarnej perły a Twoje ?
Moje były czarne, kolor plastiku. Tylko nie wiem czy o tym samym mówimy. Moje to nie zaślepki tylko ramki halogenów. Można w załączniku zobaczyć.

Cichaj napisał/a:
Ja tez sie wkurzyłem ale pojeżdżę po szrotach lub na giełdę i może kupię - nie bedę wnikał w pochodzenie bo juz dawno sie do takich "akcji" przyzwyczaiłem i jedyne co mnie cieszy to fakt ,iż zrobili to "technicznie" /a bywa że wyrywaja na chama i straty sa wieksze/.
U mnie również, żadnych strat na szczęście. Jedyne co to ślad na lakierze po śrubokręcie.

Cichaj napisał/a:
Jak namierzysz gdzies te zaślepki to daj znać jesli bedzie wiecej kpl :)
Jasne nie ma sprawy. Ja Ciebie również o to poproszę jak znajdziesz pierwszy.
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
 
 
Cichaj 



Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 13
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 19:57   

Zapodaj linka do takich zaslepek :)
 
 
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 20:06   

Cichaj napisał/a:
Zapodaj linka do takich zaslepek :)

No właśnie nie mam. Na Allegro znalazłem tylko w komplecie z całym zderzakiem za 500-600zł. A to zdjęcie co wstawiłem to mojego Roverka. Teraz z wiadomych względów wygląda inaczej ten fragment :(
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 21:25   

poczekajcie kilka dni może na allegro się pojwią, albo były już pod klienta. Ja bym tych h...
łapy powyrywał bo to jest szczyt, ale nie martwcie sie od innych marek też giną.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Cichaj 



Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 13
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Maj 15, 2007 23:54   zaslepki

Można zamówić zaslepki w Ital-Mot na Rydygiera w Warszawie - jest tam główny przedstawiciel cz. rovera. Komplet "jedyne" 200 zł , czas oczekiwania 1-2 tyg. ale są :)
Ja chyba nie dam 2 stów za kawałki plastiku.

Oglaszam konkurs na najciekawsze/praktyczne zastapienie oryginalnych zaslepek jakąś zmyślną "dekoracją" dającą się tam wpasować /może kratka ogrodowa, kawalek czarnego styropianu, gumowy lej od przepychacza.... no czym te otwory mozna jeszcze zatkać, coby nie zeszpecic do reszty ?

Na pohybel hienom roverkowym i innym :(

Czy jest wśród nas "Pomysłowy Dobromir" ?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 00:19   

No to pierwsza propozycja :) Siatki z osłon głośników wycięte i wyprofilowane. Najpierw szablon z kartonu, później wycinanie nożycami do blachy, profilowanie szczypcami i ciągłe przymiarki, na końcu montaż :) . Ważne :!: :!: , żeby nie zapomnieć o pozostawieniu pasków siatki do późniejszego wewnętrznego montażu siatek podczas wycinania (coś w stylu wypustek w kartonikowych wyklejankach). Efekt poniżej ;)
PS. Jaka nagroda w konkursie :P :?:

[ Dodano: Sro Maj 16, 2007 12:27 am ]
Też stwierdziłem, że nie dam ani 100 ani tym bardziej 200PLN za zaślepki, a allegrogo nie dam zarobić i nie będę ryzykował ponownej kradzieży ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Cichaj 



Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 13
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 00:57   

Brawo - super pomysł
-nie wiem czy ze mnie będzie dobry "zetpetowiec" ale spróbuję tak zrobic w wolnej chwili :)
Stawiam zgrzewke piwa pierwszemu, który wykona podobna zaślepkę i wstawi z sukcesem do zderzaka swojego roverka :)
Do odebrania w W-wie po wczesniejszym kontakcie :) .
Jak zrobie pierwszy to sam sie upije z radosci :)

Pozdrawiam BRT i wszystkich pomyslowych roverkowiczów

Tomek v cichaj

--------------------------------
Na razie BRT wygrywa - ale dajmy szanse innym.
Proponuję ustalić termin zakończenia konkursu na 15 czerwca /za miesiąc/.
Byłoby fajnie jakby ktos cos dorzucił do puli "nagród". Może wyjdzie z tego niezła imprezka a zwycięzca konkursu będzie mial na niej open bar :)
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 10:05   Re: zaslepki

Cichaj napisał/a:

Oglaszam konkurs na najciekawsze/praktyczne zastapienie oryginalnych zaslepek jakąś zmyślną "dekoracją" dającą się tam wpasować /może kratka ogrodowa, kawalek czarnego styropianu, gumowy lej od przepychacza.... no czym te otwory mozna jeszcze zatkać, coby nie zeszpecic do reszty ?


Od spodu mata szklana plus żywica, od zewnatrz szpachla, podkład i lakier :smile:

Cytat:

Na pohybel hienom roverkowym i innym :(


Na pohybel.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 10:28   Re: zaslepki

Cichaj napisał/a:
Można zamówić zaslepki w Ital-Mot na Rydygiera w Warszawie - jest tam główny przedstawiciel cz. rovera. Komplet "jedyne" 200 zł , czas oczekiwania 1-2 tyg. ale są :)
Ja chyba nie dam 2 stów za kawałki plastiku.
Sprzedawca niczym nie różni się od złodzieja w tym wypadku. 200 zł jest sumą zaporową, plastik droższy od złota normalnie! Ale nawet to nie jest najgorsze :( Problem w tym, że pewnie po tygodniu ktoś znowu sobie je przywłaszczy. Błędne koło :(

Cichaj napisał/a:
Na pohybel hienom roverkowym i innym :(
Na pohybel!
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 11:57   

Tak wygląda 400 z zaślepkami home made. tylko malowanie musze poprawić.



Niestety tylko takie zdjęcie w chwili obecnej mam, ale jakby co to zrobię lepsze. Zrobione z blaszki nierdzewnej i pomalowane. Potem jeszcze popodginane odpowiednio i wklejone na silikonie.




Trochę zbliżona i pojaśniona strona lewa

Ostatnio zmieniony przez piter34 Sro Maj 16, 2007 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jurkac 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 13:18   

To metoda dla leniwych i malocierpliwych: od zewnatrz folia PE tasma klejona do obwodu dziur. Od srodka trysniecie pianka PU; pewnie dwukrotne by w glebi szybciej stanela. Po stanieciu folia latwo odejdzie. Powierzchnia gladka. Mozna podszpachlowac lub pomalowac od razu. Kiedy mozna odebrac nagrode - pracuje na Banacha, blsko od Was, ofiar. Do mojego karawanu jeszcze sie nie dobrali - nie mam swiatelek i zaslepek i nocuje w innej dzielnicy.
 
 
beldo 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 46
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 16:27   

Witam, kolegow :) U moim roverku tez brakowalo ów zaślepek. Tez sie zastanawialem skad kupic :/ Mianowicie zalslepki pod moje halogenki na allegro kosztowaly ok 50 zl/ szt juz dokladnie nie pamietam. Udalem sie wiec do autroyzowanej stacji Rovera ( Al.
29 Listopada BWR Podolscy w Krakowie) gdzie za zaslepki sciagniete z Angli zaplacilem 23 zl/sz. Dodam ze ja kupowlaem zaslepke pod halogen nie wiem ile kosztuja zaslepki bez halogena :)
Pozdrawiam i zycze udanych zakupów
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 16:33   

beldo napisał/a:
dalem sie wiec do autroyzowanej stacji Rovera ( Al.
29 Listopada BWR Podolscy w Krakowie) gdzie za zaslepki sciagniete z Angli zaplacilem 23 zl/sz.

Może warto wystawić tej firmie komentarz na stronie klubowej?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Pomógł: 35 razy
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 16:37   

Jeżeli temat nadal jest aktualny i ktoś szuka zaślepek na otwory od halogenów lub ramek do halogenów, mogę podać godny polecenia namiar. Zainteresowanych proszę o wiadomość na PW.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Maj 16, 2007 21:34   

emes napisał/a:
Jeżeli temat nadal jest aktualny i ktoś szuka zaślepek na otwory od halogenów lub ramek do halogenów, mogę podać godny polecenia namiar. Zainteresowanych proszę o wiadomość na PW.

Wal na ogólnym, niech inni też skorzystają :D
 
 
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Pią Maj 18, 2007 10:11   

beldo napisał/a:
Udalem sie wiec do autroyzowanej stacji Rovera ( Al.
29 Listopada BWR Podolscy w Krakowie) gdzie za zaslepki sciagniete z Angli zaplacilem 23 zl/sz.
To ja powiem, że kolega miał duże szczęście. Zdesperowany dzwoniłem do tej firmy w Krakowie choć jestem z Warszawy. Faktycznie mają ramki do halogenów po 23 zł ale została im się jedna szt. drugą musieliby zamawiać (i tu ciekawostka) z Warszawy. Tyle tylko, że tutaj ta ramka kosztuje 103 zł. Okazało się, że od nowego roku Anglicy zmienili cenniki i tyle właśnie każą sobie płacić za taką ramkę. Paranoja!
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
 
 
aduuuchs 



Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 5



Wysłany: Pią Maj 18, 2007 11:00   

Wiesz może, która im została, prawa czy lewa - od strony kierowcy???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Brak świateł przeciwmgielnych i....
Brak świateł przeciwmgielnych i światła bagażnika
Himen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Maj 07, 2009 07:49
PTE
Brak nowych postów [R25 2.0 iTD] Kontrolka świateł przeciwmgielnych
Steff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Kwi 20, 2009 00:52
maniaq
Brak nowych postów [R25 1.4 16v 00] Kontrolka Od Świateł Przeciwmgielnych
djboo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Maj 18, 2009 16:27
djboo
Brak nowych postów [R25] Dziwne gumowe osłonki-wymiana oświetlenia zegarów.
har0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 01, 2011 09:07
har0



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink